Autor Wątek: Mieszkania  (Przeczytany 3804 razy)

Offline robertino

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Mieszkania
« dnia: Sierpień 24, 2004, 09:42:35 »
przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2004, 19:36:21 »
Jeżeli strażak posiada własne M to przysługuje mu tylko dodatek remontowy. Ale czemu nie zajrzysz do rozporządzenia?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2004, 15:24:43 »
Wszystko zalezy czy to mieszkanie które posiadasz jest twoją wlasno.scią, czy tylko je wynajmujesz. Jesli nie jestes włascicielem mieszkania, a chcesz kupić nowe bądź z drógiej ręki przysługuje ci jednorazowa pomoc finansowa na pozyskanie mieszkania. Musisz udokumentować, że sam kupujesz takie mieszkanie, przedstawić jakieś rachunki itp.  A jeśli to mieszkanie jest juz Twoją własnością to wydaje mi się że nie przysługuje ci nic, gdyż jakby nie było posiadasz mieszkanie własnościowe.

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2004, 20:28:21 »
Cytuj
przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.
nie pamiętam dokładnie ale w rozporządzeniu o pomocy finansowej jest napisane że powierzchnia mieszkalna na osobę powinna wynosić zdaje się od 7 do 10 m. więc według tego co piszesz należy Ci się pomoc mieszkaniowa ale jset jeden warunek to mieszkanie nie może znajdować się w zasobach gminnych ale np. sółdzielcze itp. może być własnościowe ale nie gminne bo jeśli  masz miszkanie z zasobu gminy to nie należy Ci się nic (nawet jeśli masz za mały metraż). Tak sformułowane są przepisy. Jest nowy projekt tego roporządzenia ale w zasadniczej kwestii nie zmiania ono prawie nic.  :rolleyes: Pozdrowenia dla WSZYSTKICH

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2004, 17:17:36 »
Cytuj
przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.
7 metrów na osobę, 10 m gdy strażak jest samotny. Coś dużo masz tej powieżchni mieszkalnej... szkoda... ja przy 28m2 miałem 12m2 mieszkalnej (kuchnia, łazienka, przdpokoj odpada). Nio ale co mieszkanie to rózny podział... a ja miałem pokój z "wneką" może przy tym też czegoś nie doliczają. nio ale to tylko ze spółdzielnią trzeba "załatwiac" niech ci zmniejszą o tem przysłowiowy 1 m  :P  
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2004, 17:18:52 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline czeczen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Mieszkania
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2004, 21:41:51 »
a według mnie , każdy kto kupuje mieszkanie dla siebie powinien otrzymać ekwiwalent, "czyli pomoc finansową na zakup mieszkania".
a to dlatego, że są osoby które korzystają wiele razy z tej formy pomocy
1. za brak lokalu biorą kasę przew wiele lat
2. jak kupują mieszkanie bądź się budują również otrzymują pomoc
to dlaczego jeden bierze ileś tysięcy za friko a drugi nic?!!!!
powinien każdy strażak wchodząc w służbę otrzymać kasę i koniec, nie powinno być żadnych tzw. braków lokali.
Przecież nikt nie mieszka pod chmurką. Oczywiście są wyjątki, ale z drugiej strony jak ja kupowałem swoje M-3 to brałem kredyt i nikt się mnie nie pytał czy mam za co spłacać.
A tak a propos to niby dlaczego jest norma na osbę w rodzinie 7 m2, a na kawalera 10 m2, czy żonaty jest gorszy  

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2004, 08:10:18 »
Po prostu nie mamy znowelizowanych przepisów do naszych czasów. Nowe (1992) są niedopracowane i były chyba pisane na "kolanie" a reszta pamięta lata 60-siąte.Przyglądając się przepisom Policji i SG to nasze wyglądają jakby ktoś zaczoł od nich przepisywać i nie skończył.... bo go ktoś na tym przyłapał.  :lol:  
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Mieszkania
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2004, 12:17:05 »
biurówko- chyba zbyt dosadnie interpretyjesz przepisy a szczególnie tem metraż- ja miałem takąsytuację i przegrałem sprawę- a komendant bpowiatowy i wojewódzki dostali za to wysokie nagrody
miałem własne mieszkanie ale nie spełniało w/w metrażu - na 1 osobe przypadało 5 metrów - i co -ano ku... nic nie dostaje- za brak mieszkania itp. ale jak napisałem aby kom. dał mi lub znalazł wieksze mieszkanie to smieje się - wiesz biurówko co ja wtedy bym chętnie zrobił- ano piznął w łeb aż by sie nogami nakrył- i właśnie taka jest róznica władza- strażak . komendant dostał wcześniej większe mieszkanie bo on przecięż musi w domu jeszcze pracować więc + jedna norma, a pózniej buduje sie i otrzymuje dofinansowanie

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Mieszkania
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2004, 14:35:28 »
Cytuj
biurówko- chyba zbyt dosadnie interpretyjesz przepisy a szczególnie tem metraż- ja miałem takąsytuację i przegrałem sprawę- a komendant bpowiatowy i wojewódzki dostali za to wysokie nagrody
miałem własne mieszkanie ale nie spełniało w/w metrażu - na 1 osobe przypadało 5 metrów - i co -ano ku... nic nie dostaje- za brak mieszkania itp. ale jak napisałem aby kom. dał mi lub znalazł wieksze mieszkanie to smieje się - wiesz biurówko co ja wtedy bym chętnie zrobił- ano piznął w łeb aż by sie nogami nakrył- i właśnie taka jest róznica władza- strażak . komendant dostał wcześniej większe mieszkanie bo on przecięż musi w domu jeszcze pracować więc + jedna norma, a pózniej buduje sie i otrzymuje dofinansowanie
Przepraszam ale jak jest norm za mało to nie należy się brak lokalu tylko jak chcesz zamienić na większe to otrzymujesz pomoc finansową (jeżeli dobrze zrozumiałam to co napisałeś). A Twój komendant jak mógł dostać mieszkanie (służbowe albo z pomocą straży jak wywnioskowałam) a póżniej pomoc finansową skoro pomoc należy się tylko jak normy mieszkaniowe są zbyt małe?? Ale te i inne rzeczy w straży mnie już nie dziwią.....Znasz przysłowie: Co wolno wojewodzie to nie Tobie .........(nie chciałam nikogo urazić) tylko pokazać że takie zastady u nas obowiązują-niestety.

Offline Qura

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Mieszkania
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2004, 01:49:30 »
A co myślicie na temat mieszkań służbowych w PSP wartych nawet po kilkaset tysięcy złotych?!!! Tak, tak, są takie!!!


A nie zdziwię się jak za jakiś czas ich lokatorzy będą mogli je wykupić za część wartości.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Mieszkania
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2004, 13:54:20 »
ja ci wierzę , bo nawet w jednym z takich chwilowa mieszkałem- wyposażone po zęby i zazwyczaj służyło na imprezy - tak zreszta jest do dzis

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Mieszkania
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2004, 09:51:12 »
Z tym "dofinasowaniem" faktycznie jest od dawna porąbane i to nieźle! Osoby które mają domy /czyt.wille/ oraz mieszkania prywatne dostawały masę pieniedzy na tamte i te czasy. Problem polegał tylko na tym, aby zgromadzić często lipne faktury na "wydatkowane" pieniadze /których tak naprawdę i tak nikt na dobre nie sprawdzał/. Po prostu "pomoc" tą w wiekszości przypadków otrzymywali Ci co już dużo mieli. Sztuczek typu mieszkam u rodziców itp. było wiele.Na zakup mieszkania, remont itd., ale niestety nie na wykup i remont spółdzielczego i trwa to tak do dzisiaj - niestety! Jest to kolejny przykład paranoi w naszej służbie i nie wierzę tu już w żadne rozsądne zmiany. Po prostu "pisz Pan przepadło" Ludzie Ci śmiali się a frajerów i śmieją do dziś. Trudno! Trzeba po prostu wiecej siedzieć w przepisach i kombinować, a służba? To tylko "dodatek" - pewny dochód na niezłej emeryturce /jak się dobrze postara/.  
Wiele tu goryczy w tym poście, ale taka jest smutna prawda. :(  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.