Autor Wątek: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?  (Przeczytany 2023 razy)

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« dnia: Grudzień 03, 2007, 12:29:37 »
Witam!
Mam pytanko: czy lotnisko zaliczamy do kategorii ZL III czy może do innej?
Pozdro!
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

straz98

  • Gość
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2007, 13:02:03 »
co to znaczy lotnisko: hala przylotów/odlotów, biura, pas startowy czy coś innego?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2007, 11:55:11 »
terminale, przecież pas startowy raczej nic wspolnego z ZL nie ma
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2007, 13:08:03 »
I tu masz Kolego problem. Bo terminal to raczej duży obiekt i nikt Ci konkretnie nie odpowie. Mogą tam być strefy PM (piwnice - magazyny, wentylatornie). A jeżeli chodzi Ci o konkretny obiekt, to zadzwoń do danej LSP, a tam inspektor ds. prewencji udzieli Ci odpowiedzi.
 tak na marginesie - hala przylotów lub odlotów Twoim zdaniem nie kwalifikuje się do" jednoczesnego przebywania ponad 50 osób niebędących ich stałymi użytkownikami, a nieprzeznaczone przede wszystkim do użytku ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się"?
Masz wyszukiwarki aktów prawnych, rozum to pomyśl chwilę sam. poszukaj brzmienia przepisów. dodaj 2 do 2...
A pretensji o zbyt szeroki zakres pytania nie miej, bo jakie pytanie, taka odpowiedź. Gdybyś ogarniał całe pojęcie lotniska to sam byś sie skarcił za zbyt duży cytuję "skrót myślowy"...
Zadasz konkretne pytanie to postaram się udzieliC Ci konkretnej odpowiedzi.

Offline czarekluzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • LUZAK:)
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2008, 00:57:43 »
Myslałem że ludzie którzy potrafią się wymądrzać to przeszły do lamusa. Przykro słyszec Darek i Straz 98 jak sie wymądrzasz. Dla mnie to pytanie było zrozumiałe -_- Chyba wasza  inteligencja przysłoniła Ci zdrowe myślenie. Pozdrawiam

straz98

  • Gość
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2008, 07:54:30 »
No właśnie czarekluzak ktoś ma może problem z inteligencją, ale może powinieneś bliżej tego problemu szukać. Tak jak było napisane lotniska są skomplikowanymi obiektami, w których może występować wiele stref kwalifikowanych do różnych ZL i PM.

Offline czarekluzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • LUZAK:)
Odp: Czy lotnisko to obiekt zaliczany do ZL III?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2008, 18:34:07 »
Rozumiem. Ja powiem szczerze że nie miałem do czynienia z lotniskami, chciażby z tego powodu że narazie nie było mi to do niczego nie potrzebne, i nie jestem w stanie pomóc. przepraszam jeśli was koledzy uraziłem ale poprostu zbulwersował mnie sposób w jaki odpowiedzieliście na zapytanie.Przepraszam i mam nadzieję że będzie sztama -_-Pozdrawiam