Autor Wątek: Płaca  (Przeczytany 11848 razy)

Gość_tomek

  • Gość
Płaca
« dnia: Sierpień 18, 2004, 00:09:58 »
witam !
pod koniec roku prawdobodobnie wstepuje do strazy.
 Jesli to nie jest zadna tajemnica, to chcialbym sie dowiedziec ile zarabia taki zwykly strazak ?? czy ma jakies dodatki ? jesli tak, to jakie (za co) i ile ??
pozdrawiam

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Płaca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2004, 10:30:51 »
To żadna tajemnica. Fortuny to się raczej nie dorobisz.  Określa to rozporządzenie MSWiA w sprawie uposażenia strażaków PSP. Tabele masz tu. Znajdź sobie pełną treść rozporządzenia to trochę se rozjaśnisz.
Odpowiem tak zgrubsza. Na początek: jako stażysta: uposażenie zasadnicze:700zł + dodatek za stopień służbowy (najniższy - strażak: 380zł) + dodatek służbowy w wysokości od 1 zł  do 50% dwóch poprzednich składników (uznaniowo - ale maxa się nie spodziewaj). Nie wiem co jeszcze przysługuje stażyście ale strażak w służbie stałej ma jeszcze raz w roku 13 pensję, mundurówkę i jakieś tam jeszcze dodatki typu: zwrot kosztów przejazdu, wczasówkę, za brak/remont mieszkania.
A swoją drogą to musisz być niezłym pasjonatem jak idziesz do pracy a nie wiesz za ile  ;) .
Pozdrawiam

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Płaca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2004, 21:37:18 »
Zubek73 ma rację z małym wyjątkiem do miesięcznego uposażenia należy Ci się dodatek z tyt. wysługi lat (1% za każdy rok pracy- od 2%), mundurówka w służbie przygotowawczej co prawda w mniejszej wysokości ale zawsze no i 13-stka w wysokości 1-miesięcznego uposażenia (z grudnia ub.r.). A przepraszam jeszcze są nagrody (ale z reguły nie są duże-naprawdę nieraz mizerne za jak cały rok pracy i są wypłacane na koniec roku). Pozdrawiam i życzę powodzenia (chyba wiesz na co sie decydujesz po przeczytaniu niektórych postów) ;)  

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Płaca
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2004, 21:39:19 »
To co napisałam wcześniej dotyczy służby przygotowawczej. W służbie stałej jest troszkę inaczej ale o tym się przekonasz zapewne.

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Płaca
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2004, 21:45:36 »
Sorry zapomniałam jeszcze dopłatę do wypoczynku (musisz wziąć 14 dni urlopu-może być w częściach) i wtedy należy Ci się 406 zł(brutto) za każdą osobę w rodzinie (żona, dzieci bodajże też rodzice na Twoim wyłącznym utrzymaniu-ale to musiałabym sprawdzić bo niepamiętam dokładnie). Należy Ci się także równoważnik za [rzejazd do 1000km (rozliczany tak jak dopł.do wypoczynku) jest to w tej chwili ok. 50 kilku zł. na osobę nie mającej zniżki na kolej. Remont i brak lokalu należy sie z tego co mnie pamięć nie myli w sł.stałej czyli za 3 lata. I to już chyba wszystko z dodatków

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Płaca
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2004, 16:16:07 »
za brak lokalu płacą od początku służby.

Gość_tomek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2004, 22:04:25 »
dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)
troche wiedzialem na temat plac, ale tylko powierzchownie , po prostu znajomi mowili ile mniej wiecej ;)
Do Zubka; Pasjonatem nie jestem ;)  ale co tam .. strazakiem jeszcze nie bylem ;)  pozyjemy zobaczymy :D
Pozdrawiam

 

Guest

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2004, 18:27:28 »
Cytuj
Pasjonatem nie jestem ;)  ale co tam .. strazakiem jeszcze nie bylem ;)
A szkoda  :(  

Offline Tiooo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
    • http://
Płaca
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2004, 22:50:52 »
A taki strażak po wyższych studiach ile tak gdzieś zarabia ? patrząc na wejście do Unii powinno się coraz więcej zarabiać np. w Ameryce strażacy mają bardzo dobre pensje . ponieważ (jak każdy wie) jest to zawód z narażaniem życia... mam nadzieje że u nas też to powoli się bedzie zmieniać.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Płaca
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2004, 22:19:11 »
zarabiać tak jak nasi sąsiedzi z zachodu-piękne ale nie realne!!!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Płaca
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2005, 13:01:27 »
Do  Gość Tomek- A szkoda Bo tu pracują  albo idjoci  albo pasjonaci  mówie o wynagrodzeniu do których i ja się zaliczam bo  trzyma mnie ''tz'' pasja.
Pozdrawiam Cięń em.

BROKS

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2005, 14:19:07 »
Jeśli chodzi o dodatek służbowy to te 50% proszę przyjąć jako informację czysto teoretyczną.....
Niektórzy na emerytury odchodzą z maxa (czyli przed odejściem daje im się te 50%)....oczywiście aby dostać tego maksa trzeba być "uprzywilejowanym".....

Mój dodatek służbowy to ok..... 12 %.....no to nieźle szaleją u mnie w komendzie z tymi dodatkami no nie !!!!!!! Także maks w praktyce to marzenie ściętej głowy!!!!!!! :D  

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Płaca
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2005, 22:02:02 »
Witam. Czy w straży dostaje się większe wynagrodzenie, jeżeli ma się uprawnienie płetwonurka, i tak dalej?  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Płaca
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2005, 23:59:49 »
nie ale jest to możliwe..
w ustawie nie ma takiego zapisu, dodatek zależy od "sprawności fizycznej, dyspozycyjności itd." nie ma zapisu o nurkowaniu- ba nawet o językach skasowano.
natomisat KM/KP może wprowadzić swój reulamin i promować nurków/wysokościowców itd.  no ale wszystko  pod warunkiem że robisz to w straży a nie trzymasz ksiązeczke w domciu..
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2005, 14:44:37 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:17:19 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Płaca
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2005, 15:15:48 »
Witam!
<Mnie tam kasa nie obchodzi>
<aby tylko starczało na normalne zycie,>
No nie wiem...., jedno z drugim jest mocno powiązane chyba, że masz całkiem niezłe dochody z innej działalności, a to ma być tylko takie powiedzmy hobby? ;)
<ani wczesna emerytura i nic z tych podobnych przywilejów>
< choc zobaczymy jak to będzie jak sie dostane i przepracuje pare lat... >
Własnie! Zapewniam Cię, że szybko zmienisz zdanie. W wieku 60-65 lat sam możesz wymagać pomocy, a nieść ja innym. &lt;_&lt;
<ale najpierw to trzeba sie dostac>
Co znowu nie jest normalnie takie całkiem proste!  :(
Powodzenia mimo wszystko zyczę! :)
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2005, 15:20:47 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2005, 16:28:50 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:17:31 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Płaca
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2005, 23:22:19 »
Ja też wychodze z takiego założenia. To że chce być strażakiem, to widziałem już w przedszkolu, i tak mi zostało. Teraz codziennie jak jade na trening, przejeżdżam koło PSP , żeby się podnieść na duchu. Jak widze chłopaków, że śmigają na akcje, to aż im zazdroszczę :(  

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2005, 11:52:58 »
Siema, ja pasjonatem jestem od dzieciństwa.Ostatnio przekonał mnie były strażak z Kłodzka do tego zawodu.Po prostu kocham straż.Mam prosbe:) :rolleyes:  :rolleyes:
Jak skończę SGSP to co muszę po kolei zrobić żeby pracować w jednostce oraz ile zarabia młodszy kapitan zaraz po szkole...pozdro 4all

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2005, 12:04:55 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:17:46 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2005, 13:30:32 »
No więc po kolei... mam lat 15, więc jeszcze 4 latka, dalej mam 6 z matmy, fizy i anglika i z w-fu, sprawny jestem bardzo, zdrowy też,juz teraz ucze sie podreczników na sgsp, wlasnie kupuje nastepny, wiec czego wiecej potrzeba??Ucze się w Szkole MIstrzostwa Sportowego w Dusznikach...achas, jeszcze chemia, to mój ulubiony przedmiot, 6 oczywiście...pozdro for all  

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2005, 13:37:52 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:16:34 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Płaca
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2005, 13:41:14 »
Cytuj
mam 6 z matmy, fizy i anglika i z w-fu, sprawny jestem bardzo, zdrowy też,juz teraz ucze sie podreczników na sgsp, wlasnie kupuje nastepny, wiec czego wiecej potrzeba??Ucze się w Szkole MIstrzostwa Sportowego w Dusznikach...achas, jeszcze chemia, to mój ulubiony przedmiot, 6 oczywiście...
Respect!! A z domu czasami wychodzisz :P  żartuje ja wtwoim wieku zabardzo niezastanawiałem się nad szkołą! Ale życze Ci żebyś tak dalej ciągną!! ;)  

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2005, 16:29:09 »
Ludzie, co Wy myślicie że ja siedzę i kuje??Sorki, ale trenuje Taekwon-do, Siatkówkę, kolarstwo, czesto wbijam do jdnostki w klodzku popatrzeć na sprzęt, kocham straż pożarną i cały czas robię wszystko, żeby się dostać...A uczyc to najwięcej uczę się teraz:Ochrona przeciwpożarowa bydunków:D
Big pozdro dla wszystkich strażaków
 

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Płaca
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2005, 17:19:30 »
Cytuj
No więc po kolei... mam lat 15, więc jeszcze 4 latka, dalej mam 6 z matmy, fizy i anglika i z w-fu, sprawny jestem bardzo, zdrowy też,juz teraz ucze sie podreczników na sgsp, wlasnie kupuje nastepny, wiec czego wiecej potrzeba??Ucze się w Szkole MIstrzostwa Sportowego w Dusznikach...achas, jeszcze chemia, to mój ulubiony przedmiot, 6 oczywiście...pozdro for all
Ciekawe jaki jest poziom nauczania w sms'ach. ?  :blink: (lecz nie twierdze że jesteś słaby ze ścisłych)

Tez mam 15 lat :-)