Autor Wątek: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu  (Przeczytany 13767 razy)

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2007, 23:52:52 »
Jeżeli zaczął by chorować  od 01 stycznia do 31 grudnia to na koniec roku w ewidencji wyjdzie mu 0 godzin w nominału. Czyli nie ma nic do odbioru ani do odpracowania. A nadgodziny z poprzedniego okresu przechodzą dalej.

Offline pieron

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2007, 03:33:34 »
Witam
Moze i ja sie wtrace ;)
Robie grafiki dla swojej zmiany i jest kilka mykow w "programie" ktory oblicza nam sluzby, godziny itd. pobieranym ze strony KG.
Gosc ktory zaczal temat ma racje a dzieje sie to z prostego powodu o ktorym juz pisaliscie, mianowice jak pisze ktos harmonogram sluzb i w "gornych" kratkach pisze 16_8 to jezeli na dole wpiszemy pozniej C (-chorobowe) to "program" odejmuje te 16+8 czyli 24 od nominalu czasu sluzby w danym miesciacu...
Natomiast jezeli mial planowana wolna sluzbe lub tez kilka wolnych i w tym czasie poszedl na chore to ma w "kratkach" planowanych wolnych sluzb puste pole i "program" nie odejmuje mu zadnych godzin od normatywu. (traktuje to jakby gosc mial przyjsc do pracy; nie przyszedl to mu odejmuje nadgodziny!!!)
Jezeli mial zaplanowane wolne w calym miesiacu i pojdzie na chore to chorobowe "zje" mu np 168 nadgodzin jezeli taki byl normatyw w miesiacu.
Niestety taki to mamy "programik". Oczywiscie tak jak juz tu pisaliscie takie sprawy sa pewnie do wygrania w sadzie pracy ale temat jest taki ze to KG uraczyla nas takim tworem ktory jest sprzeczny z prawem.
Urlop tez oczywiscie musi byc w okresie planowanej sluzby bo inaczej nie policzy wam tych dni urlopu...
BUBEL tyle moge powiedziec o tym programie :(

Offline ojejQ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2007, 20:01:18 »
SEBO to u was nie można chorować jak jest zatwierdzony harmonogram? Wtedy jest się na zwolnieniu i na wolnej służbie? To jest dopiero chore. 

Może przedstawię to na gruncie 8 godzinnym.
Pracownik biurowy zachorował w piątek na 5 dni (do wtorku włącznie). Czy to znaczy, że w środę i czwartek powinien odebrać wolne za sobotę i niedzielę którą przechorował?
NIE. Choroba nie wybiera. Czasem choruje się też na wolnym.
Jeśli jest już zrobiony grafik i zachorujesz akurat wtedy kiedy masz mieć wolne (WS) to tak jakbyś chorował w dni wolne. Tego WS nikt Ci nie odda.
Jeśli jednak masz długotrwałe zwolnienie i przy robieniu grafiku na następny miesiąc wiadomo, że Ciebie nie będzie, to nie można Ci wrzucić zaległych WS z całego roku. W harmonogramie wpisuje się  c c c c c c i cały miesiąc wychodzisz tak, jakbyś pracował 7 służb i miał 3 WS (uogólniając tak średnio wychodzi w miesiącu).

Offline pieron

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2007, 22:29:53 »
 ...a jezeli przyszedles na sluzbe zamiast miec WS i tak np dwa miesiace z rzedu bo koledzy zachorowali, poszli na kurs itp poprostu ciagniesz sluzby za nich i w kolejnym miesiacu osoba robiaca grafik slusznie wypisala ci ok 9wolnych sluzb a ty pechowo zachorowales to trudno...
Robiles za kogos i chwala ci za to....? W wojsku mowilo sie na to "przyroda" Na szczescie mamy jeszcze sady pracy i kontrole wyzszych urzedow wiec moze oni powiedza ze w prawie nie ma takiego pojecia jak "przyroda"!!!
Jedna kontrola i mamy grafiki do poprawy od polowy 2005.
Powiedz mi tez co z urlopem szkolnym bo podpisujac umowe z KM masz urlkop udzielany na zjazdy.. Co bedzie jezeli ktos nie ma planu zjazdow w danym miesiacu i dostaje go po zrobieniu sztywnego grafiku? Ma wolna sluzbe i zjazd. CO ma wtedy wpisac? Urlopu teoretycznie nie moze (oczywiscie wedlug programu) ale wdlug ustawy o psp i umowy jak najbardziej TAK. Naprawde tlumaczenie w poprzednim poscie przypomina mi ta wyzsza matematyke 40=48 ;)
Bez urazy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2007, 22:37:16 wysłana przez pieron »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2007, 17:06:41 »
 Do kolegi "ojejQ" - bardzo dobry przykład podałeś ale źle zinterpretowałeś.8 godz. pracownicy mają taki sam limit do wypracowania w półroczu co 24 godz."podziałowcy".Jeżeli idzie na zwolnienie to ten limit godzin mu się zmniejsza o środę ,czwartek,piątek,poniedziałek i wtorek.Dlatego właśnie, ludziom na podziale ,będącym na zwolnieniu,limit półroczny także powinien się zmniejszyć o dni pracujące które wypadły mu na zwolnieniu - te ustawowe(pon.wt.itd) .Jeżeli dalej coś Ci się nie zgadza to weź kartkę ,ołówek i kalkulator i sobie to przelicz.Pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 20:36:59 wysłana przez 112 »

Offline Lukashik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 12, 2007, 02:01:17 »
Witam.
Wszystko się wyjaśniło, po prostu w grafik zostały wpisane chorobowe tylko na czas służby a w dni wolne po służbie nie i to byo powodem całego zamieszania. A ta poza tym na koniec grudnia mam 328 nadgodzin a jak jest u was.
Pozdrawiam
W czasie pożaru nie budzić tylko przenieść w bezpieczne miejsce

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 12, 2007, 10:03:32 »
Ładnie ściemniają, myśleli, że przejdzie. A tu nie! jednak internet to potęga hehehe ile spraw można załatwić bez wychodzenia z domu, albo bez pisania raportów drogą służbową. Wiem cos o tym! :))
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Straciłem nadgodziny bo byłem na zwolnieniu
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 12, 2007, 10:19:29 »
Witam.
Wszystko się wyjaśniło, po prostu w grafik zostały wpisane chorobowe tylko na czas służby a w dni wolne po służbie nie i to byo powodem całego zamieszania. A ta poza tym na koniec grudnia mam 328 nadgodzin a jak jest u was.
Pozdrawiam
i na co ci to było? wkurzałes sie o to że zabrali ci nadgodziny, a teraz będziesz sie wkurzał że ci za nie nie zapłacą -_-. taki żarcik. pozdro

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem