Autor Wątek: 1% Podatku 2008  (Przeczytany 6299 razy)

Offline kozirozi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
1% Podatku 2008
« dnia: Listopad 28, 2007, 18:50:14 »
Witam!  Uświadomcie mnie,
w tym roku zmieniają się warunki przekazywania1% podatku, mamy na druku PIT napisać dane Zarządu Głównego(pełna nazwa ,nr wpisu sądowego,kontoZG)-fajnie, ale w jaki sposób pienądze mają trafić potem do naszych jednostek. W wytycznych ZG nie ma nic napisane na ten temat.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2007, 20:34:35 »
No niestety - jak na razie - nasz wspaniały Związek doszedł do wniosku że ma nie być miejsca na nazwę jednostki. Ciekawy jestem kto teraz będzie się starał o 1% - skoro nie ma żadnej gwarancji na otrzymanie tej kasy.

Pozdrawiam

Offline kozirozi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2007, 22:24:40 »
Cholera !!!!!dlaczego nikt ze Związku nie powie tego wprost!!!.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2007, 07:12:12 »
Moim zdaniem to totalny idiotyzm i udawanie głupiego ze strony Związku.... będziesz widział kasę jak świnia malowane wrota :P

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2007, 08:15:47 »
Z tego co wiem a czytałem na ten temat bardzo wiele bo sam zbieram 1% na rehabilitację córki, to po nowym roku będzie jeszcze normalnie. Dopiero rozliczając rok podatkowy 2008-my na początku 2009-tego nie będzie się już przekazywało tego procenta przelewem bankowym. Urząd Skarbowy będzie te pieniądze przelewał sam na podstawie informacji zamieszczonej w odpowiedniej rubryce druku PIT_....
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2007, 08:47:00 »
Marcin-32 - masz rację - rok 2007 jeszcze "po staremu". A 2008 bez podawania nazwy (bo w PIT nie ma na to przewidzianego miejsca.
Moim skromnym zdaniem jest więc dużo czasu na to żeby pisać petycje - tak, żeby to miejsce na wpisanie nazwy sę pojawiło.

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2007, 09:50:58 »
Wydaje mi się że martwimy się narazie na zapas! Skoro wejdą zmiany to i druki będą odpowiednie (mam nadzieję)!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2007, 10:37:12 »
 Może wrto aby jednostki Wasze postarały się o status OPP ? Wtedy przekzujecie 1% bezpośrednio na siebie i jeszcze możecie innych ludzi do siebie próbować przyciągnąć. Tak jest w naszej jednostce - po wielu bojach i wymianie pism uzyskaliśmy status OPP i 1% można przelać bezpośrednio na nasze konto.
Pozdrawiam.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2007, 11:13:20 »
Wydaje mi się że martwimy się narazie na zapas! Skoro wejdą zmiany to i druki będą odpowiednie (mam nadzieję)!

Z tym, że państwu wcale nie zależy na tym aby pieniądze, które mogły by trafić do budżetu z podatków trafią do instytucji OPP. I może się to skończyć tak jak z ustawą o ruchu drogowym gdzie OSP po prostu nie zostało uwzględnione bo nikt o to nie walczył.

Jeśli się nie odezwiemy w tej sprawie to możemy się obudzić "z ręką w nocniku".

wons - a powiedz czy twoja jednostka musi płacić za to co roku kasę (słyszałem, że trzeba i to nie małą) i czy nie musisz raz do roku opubikować swoich dochodów w jakimś Monitorze?

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2007, 13:24:50 »
 Musze się dowiedzieć, bo nie zgłębiałem tego aż tak.
 Wiem, że musimy opublikować nasze rozliczenia (Jednostki OSP) tak, by każdy kto chce mógł się z nimi zapoznać. W zwizku z powyzszym zamieściliśmy je na naszej stronie www. To też jest dopuszczalna forma publikacji.
 Jest też trochę roboty z napisaniem zgodnych for,malnie wniosków i z ich przepchnięciem, niekiedy wracały bo jeden przecinek był nie tam, gdzie trzeba  :angry:

 Dowiem się co z tymi opłatami.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2007, 18:14:23 »
Cytuj
Z tego co wiem a czytałem na ten temat bardzo wiele bo sam zbieram 1% na rehabilitację córki, to po nowym roku będzie jeszcze normalnie. Dopiero rozliczając rok podatkowy 2008-my na początku 2009-tego nie będzie się już przekazywało tego procenta przelewem bankowym. Urząd Skarbowy będzie te pieniądze przelewał sam na podstawie informacji zamieszczonej w odpowiedniej rubryce druku PIT_....
ktoś się musi mylić nie wiem kto ale związek podaje na stronie że odliczenie podatku za 2007 rok jest po nowemu
http://www.zosprp.pl/?q=node/705


Offline Goliat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2007, 15:10:17 »
Może spróbuję rozwiać wątpliwości, ponieważ jestem w Zarządzie jednostki, która od 2005 roku jest OPP to mam informacje na bieżąco.
Na 100% rozliczamy rok 2007 już na nowych zasadach. Na strone Ministerstwa Finansów są już nowe wzory druków PIT. Należy na nich umieścić pełną nazwę OPP (jednostki), nr KRS i kowtę jaką przekazujemy.

  Wiem, że musimy opublikować nasze rozliczenia (Jednostki OSP) tak, by każdy kto chce mógł się z nimi zapoznać. W zwizku z powyzszym zamieściliśmy je na naszej stronie www. To też jest dopuszczalna forma publikacji.
 


Każdego roku musicie opublikować sprawozdanie merytoryczne oraz finansowe za kazdy rok na stronie www.pozytek.gov.pl, a potem w wersji papierowej trzeba oba sprawozdania wysłać do Ministerstwa Pracy, namiary na konkrestny Departament też są na powyższej stronie www, chyba że Wasze dochody przekraczają jakąś tam kwotę (nie interesowałem się dokładnie kwotą, bo mowa jest o kilkudziesięciu tysiącach euro - co w przypadku mojej OSP jest kosmosem  ^_^, wtedy publikacja następuje w Monitorze Polskim i tam jest pobierana opłata od każdej strony.)
Wzór sprawozdania finansowego jest też z tego co pamiętam na ww. stronie.
Wcześniej musicie się zarejestrować na tej stronie, będziecie mieli swój login i hasło.
Publikacja sprawozdań na ww. stronie wyczerpuje znamiona ustawowe dotyczące publikacji sprawozdań przez OPP (poza przypadkiem wielkiej kasy  :mellow:).

wons - a powiedz czy twoja jednostka musi płacić za to co roku kasę (słyszałem, że trzeba i to nie małą) i czy nie musisz raz do roku opubikować swoich dochodów w jakimś Monitorze?
Nie ponosi się żadnych dodatkowych opłat w związku z tym, że jest się OPP a kwestię publikacji wyjaśniłem powyżej.
Grzegorz & Goliat
OSP JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2007, 23:11:51 »
Można w rubryce Nazwa OPP pod ZOSPRP wpisać w nawiasie np. Dla OSP...adres jednostki?
http://www.zosprp.pl/?q=node/705
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline kilor3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2007, 00:56:06 »
Panowie nie dajcie sie zrobic ponownie w konia. Zadne pieniadze z ZG OSP RP do was nie trafią. w 2005 roku przekazałem wpłate do ZG z opisem na jaką jednostke ma trafic 50% z tej sumy (bo tak ZG sie deklarował) i do dzisiaj ani słychu ani widu pomimo monitów w ZG i w ZW. Jesli nie jesteście OPP to żadnych pieniędzy nie dostaniecie. Przekazujcie kase bezpośrednio do zaprzyjaźnionych OPP lub organizacji w waszym rejonie które znacie . Będzie z tego wiekszy pożytek

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2007, 14:08:06 »
Można w rubryce Nazwa OPP pod ZOSPRP wpisać w nawiasie np. Dla OSP...adres jednostki?
http://www.zosprp.pl/?q=node/705

Nie można. W 2007 cały 1% idzie do ZG - nie można wpisać nazywy konkretnej jedostki.
Szkoda... wielka szkoda...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2007, 16:09:05 wysłana przez JD »
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:04:15 »
Panowie nie dajcie sie zrobic ponownie w konia. Zadne pieniadze z ZG OSP RP do was nie trafią. w 2005 roku przekazałem wpłate do ZG z opisem na jaką jednostke ma trafic 50% z tej sumy (bo tak ZG sie deklarował) i do dzisiaj ani słychu ani widu pomimo monitów w ZG i w ZW. Jesli nie jesteście OPP to żadnych pieniędzy nie dostaniecie. Przekazujcie kase bezpośrednio do zaprzyjaźnionych OPP lub organizacji w waszym rejonie które znacie . Będzie z tego wiekszy pożytek

No widzisz - a ja - mimo, że nie jestem OPP dostawałem zawsze kasę i to więcej niż 50%.
Dlatego jestem zainteresowany tą akcją - ale w tym roku nie będę się wysilał.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:38:00 »
Można w rubryce Nazwa OPP pod ZOSPRP wpisać w nawiasie np. Dla OSP...adres jednostki?
http://www.zosprp.pl/?q=node/705

Nie można. W 2007 cały 1% idzie do ZG - nie można wpisać nazywy konkretnej jedostki.
Szkoda... wielka szkoda...



Ale dotychczas wpłacając pieniądze samemu na dowodze wpłaty pod OW ZOSP RP w ... wpisywało się "dla OSP ...adres..."
Zapewne żadne przepisy tego nie regulują, ale uważam, że naczelnicy US mogliby wysyłać  do ZOSP listę jednostek na które były deklaracje wpłaty z sumą uzbieranych pieniędzy, tylko w rubryce na PICIE pod ZOSP RP wpisać "dla OSP..."
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline JD

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
    • GRS OSP Warszawa
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2007, 17:07:27 »
Tak było... a jest tak że w PIT wpisujesz ZOSP i piszesz nr KRS (ZG ZOSP).
W tej sprawie mają pojawić się jakieś nowe przepisy oraz ma ulec zmianie akcja "1% dla strażaków"
http://www.zosprp.pl/?q=node/705

i jeszcze jedna ważna zmiana - w tym roku to urząd skarbowy przekazuje nasze pieniądze z 1% na wpisaną przez nas OPP, my sami nie robimy przekazu więc nie mamy możliwości wpisania na przekazie np. dla jednostki OSP...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2007, 22:56:50 wysłana przez JD »
INTERNETOWY SKLEP RATOWNICZY
www.paramedyk.sklep.pl

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2007, 17:27:16 »
Prezes jednej jednostki opisywał mi cała sytuację , wpłacasz tak  jak mówią koledzy  na ZG dostajesz ileś tam % i jeszcze musisz za te pieniądze coś kupić  w danym oddziale Związku . Wyszły z tego marne grosze , więc popieram pomysł aby całość sumy przekazywać na wskazane OSP wtedy to ma sens, a finansowanie  ZG który robi z tą kasą co chce mija sie z celem i tak zawsze dotacje dostają ci , którzy mają dojścia.Ja osobiście będąc naczelnikiem na razie nie zachęcam chłopaków do odpisów w tej formie.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline kcichy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2007, 19:32:12 »
Panowie , a czy nie jest to tak , że w określonym PIT-cie zamiast danych  ZG w Warszawie umieszczamy dane naszej jednostki OSP-OPP i urząd skarbowy wie komu przekazać 1% podatku zadeklarowany przez podatnika.Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2007, 23:54:17 »
i jeszcze musisz za te pieniądze coś kupić  w danym oddziale Związku .

Nigdzie nie jest powiedziane że "musisz" kupować w Związku. To tylko Związek tak namawia żeby więcej zarobić. Ja kupowałem w tym roku wszystko w innej firmie i z początku robili mi problemy. Nawet z KW księgowa do mnie dzwoniła i próbowała tłumaczyć że nie mogę. Ale wyszło na końcu "na moje" i chciałbym jeszcze raz wszystkim powtórzyć:

Zakupy za 1% podatku możecie robić tam gdzie WAM się podoba!

Pozdrawiam

Offline Goliat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:44:42 »
Panowie , a czy nie jest to tak , że w określonym PIT-cie zamiast danych  ZG w Warszawie umieszczamy dane naszej jednostki OSP-OPP i urząd skarbowy wie komu przekazać 1% podatku zadeklarowany przez podatnika.Pozdrawiam
Jeżeli dana OSP jest również OPP to oczywiście podajemy dane OSP a nie ZOSP, chyba że ktoś chce puścić swój 1% na Związek.
Grzegorz & Goliat
OSP JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2007, 09:56:14 »
Jest cień nadziei http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4754242.html
Czytałem wypowiedż Naczelnika US, o tym, że podatnik może napisać dodatkową deklaracje dla kogo organizacja OPP ma pieniądze przekazać.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Goliat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2007, 13:36:15 »
A oto komunikat Ministerstwa Finansów w sprawie wskazywania konkretnego celu przy przekazywaniu 1% na rzecz OPP

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=4&dzial=609&id=107503&typ=news&PortalMF=baeaf855f5396884a9b46ccd6784fdfa
Grzegorz & Goliat
OSP JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Offline kozirozi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2008, 22:24:43 »
A jednak można dopisać swoją OSP ,szkoda że takpozno mieliśmy umieścić informację na kalendarzach a tak d...a!!!!!!!!!