Autor Wątek: Strazacy Podpalacze  (Przeczytany 21509 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:27:15 »
Dobrze wiedzieć ze "zarabiamy" 14 zeta  :huh: ja takich pieniędzy nie widziałem nigdy (tylko na zawodach po 11- a idzie to na kiełbache i piwsko).
Tamte za akcje sa przedawane na straż ktoś tam podpisuje a prezes wpisuje do kasy.
Swoją drogą macie tam w pomorskim niezłe piekiełko :wacko: swoją drogą prezes albo naczelnik nie skapczył przez rok że kilku wyrywa sie do pożarów i zawsze byli pierwsi to powino juz dawać coś do myślenia, a teraz taki wstyd i jak wielkie straty :angry: w tych garażykach na pewno bylo wiele cennych rzeczy teraz powinni obciążyć tych gości za to.
Kara najlepsza szkołą.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 15, 2006, 14:34:39 »
Do Witold:
Jeżeli chodzi o anologię w sytuacjach przedstawionych przeze mnie, to wysokość dochodów zależy od zachowań (strażaków, policjantów, kleryków) karalnych przez prawo (to że  są sprzedawane noże nie znaczy, że jest zgoda na zabijanie)

Zaraz, zaraz. Coś tu nie tak z logiką Twojej analogii. Czy dochód policjanta (np. drogówki) zależy od zachowań karalnych przez prawo? Jeśli już, to premia policjanta może zależeć od ilości wykrytych wykroczeń, czyli wlepionych mandatów, a to jest zdecydowana różnica. No i może zastanów sie nad konstrukcją zdań typu "wysokość dochodów zależy od zachowań strażaków karalnych przez prawo". Czy dodając "kleryków" miałeś na myśli, że dawanie na tacę jest karane przez prawo. I czy Ty w ogóle wiesz kto to jest "kleryk"...?? ale to już nie na temat ;).

Co do 14 zł za godzinę akcji, to jak za robienie czegoś co robi się z zamiłowania, to fajna zapłata: raz, że w sumie robisz to co lubisz, a dwa, kasa leci... tyle, że to wybitnie kryminogenne.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 15, 2006, 15:06:03 »
[.
2. Znieść wynagrodzenie za godziny spędzone w akcji a wprowadzić wynagrodzenie za czuwanie. Innymi słowy nie ważne ile sie pali, ważne ile czasu pozostajesz w gotowości do wyjechania do akcji. I tutaj policjanci mają świętą rację: płacenie z akcje jest kryminogenne.

wtedy przynajmniej wyeliminuje sie większość psycholi i wszystkich tych, co chcą na cudzym nieszczęściu zarobić (w moim mniemaniu są dużo gorsi od psycholi).

Napisałeś, że ewiwalent jesz wynagrodzeniem zaliczając go do dochodu (jest on tymczasem równoważnikiem utraconego zarobku).
Szerokie ujęcie znaczenia dochód (na co sugeru Toja wypowieć) pozwoliła mi zaliczyć w zakres tego znaczenia:
łapówkę dla policjanta (pensja policjanta jaka jest wiesz, jedna łapówka to 20, 50, 100 zł, jest to istotny dochód w porównaniu z wysokością poborów)
Podobnie jest ze zbiórkami kościelnymi.
Strasznie gloryfikujesz kler. Oglądasz telewizję, słuchasz radia, czytasz prasę?
Spróbuj, a dowiesz w ile kryminalnych bądź wątpliwych moralnie i etycznie postępowań zangażowani są księża.
Teraz jest głośno o nieprawidłowościach przy zbiórce na ratowanie stoczni gdańskiej przez radio Maryja.
Jeżeli kler z nazwy jest czysty, to dlaczego ludzi, którzy ratują innym życie i zdrowie uznajesz za potencjalnych kryminalistów.
Kara zbiorowa?
Zgadzam się co do jednego, spór co do powyższych kwesti nie na forum. Zapraszam na priv.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 15, 2006, 21:50:48 »
1. Odnośnie ekwiwalentu, mylisz się. Odpowiedź masz tutaj
2. Może zajrzyj łaskawie do słownika wyrazów obcych i dowiedz się co oznacza słowo "kryminogenny", to może nie będziesz wypisywał obraźliwych bzdur pod moim adresem. Nikogo nie "uznaję za potencjalnego kryminalistę" tylko stwierdzam, że zapis ustawy o ekwiwalencie dla ochotników jest kryminogenny.

Off-topic:
3. W którym zdaniu mojej wypowiedzi gloryfikuję kler? Ja tylko stwierdzam, że Ty chyba nie odróżniasz księdza od kleryka. A o Kościele nie będę tutaj z Tobą dyskutował.
4. Biorąc pod uwagę pkt. 2 i 3 już się nie dziwię, dlaczego niektórzy forumowicze mają na Ciebie alergię.

pozdro

PS. Całą resztę przepraszam za off-topic.

edit: I żeby nie było nieporozumień: nic do Ciebie nie mam osobiście. Tylko z leksza denerwuje mnie to co wypisujesz ;) Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2006, 23:40:30 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 15, 2006, 23:35:34 »
Jednak nie skorzystałeś z priv.
Bardzo mi przykro z tego powodu.
Ja z tej formy skorzystam.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 16, 2006, 01:23:44 »
Odpwiedż dla Witold do wątku ekwiwalent.

Ekwiwalent, o którym mowa w ust. 1 i 2, nie przysługuje członkowi ochotniczej
straży pożarnej za czas nieobecności w pracy, za który zachował wynagrodzenie.

Zapis ten oznacz, że nie musisz udawadniać ile pieniędzy straciłeś, poprzez to, że nie jesteś w pracy, a uczestniczysz w działaniu gaśniczym, ponieważ ekwiwalent jest wypłacany ryczałtem, w wysokości 1/175.
Nie oznacza, on w szczególności tego że nie jest ekwiwalentem.

Niektórym, bardzo trudno jest udowodnić swój utracony zarobek (rolnicy, osoby prowadzące działalność gospodarczą). Ustawodawca, w przeciwieństwie do Ciebie wyszedł takim osobą na przeciw.
Pozdrawiam.

Bardzo serdecznie dziękuję głąbom, którzy nie dali mi możliwości odpowiedzieć na przedstawione zarzuty. Gdy brak argumentów, trzeba się posunąc do pokazu siły.

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2007, 13:49:08 »
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/strazak-podpalacz-zatrzymany-na-goracym-uczynku,854051,2943

Dop.moderatora (AniolStroz) : Podobny temat już istnieje na forum więc pozwoliłem sobie scalić w jedną całość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2007, 15:20:46 wysłana przez aniolstroz »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:17:55 »
No niestety sa i tacy ktorzy przynosza nam hanbe!!!
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 04, 2007, 14:19:43 »
Witam!
Niestety są i /napewno/ będą kolejni tacy też wśród Nas. Zobaczcie Policję,SG, Sądy itd... Od tego się nie uchronimy, byle właśnie nagłośnić, napiętnować, przykładnie ukarać! Nie chować głowy w piasek! Może choć trochę  to odstraszy- da do myślenia innym potencjalnych pseudo...
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 04, 2007, 15:07:08 »
Teoretycznie > lubił alkohol i żeby zarobić kilka złotych na flaszkę (płacone za udział w akcji) podpalał. Dlatego też w niektórych gminach nie płacą tych pieniędzy, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Co do oceny moralnej zgadzam się z przedmówcami.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 04, 2007, 15:14:29 »
Teoretycznie > lubił alkohol i żeby zarobić kilka złotych na flaszkę (płacone za udział w akcji) podpalał. Dlatego też w niektórych gminach nie płacą tych pieniędzy, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Co do oceny moralnej zgadzam się z przedmówcami.

Widać Piotrku że nie czytasz uważnie, bo jest napisane, że człowiek ten nie brał udziału w akcjach gaszenia domów, które podpalił.
Widocznie chłop to prawdziwy piroman. Niestety nie da rady się uchronić przed strażakami-podpalaczami, tak jak i policja nie może się uchronić od policjantów, którzy łamią przepisy. Tak to już jest.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2007, 16:10:36 »
w naszej jednostce też trafił sie podpalacz. podpalił raz, na całe szczęście tylko trawę na nieuzytku i to był koniec jego przynależności do jednostki. dodać muszę że w mojej jednostce strazacy zrzekli sie ekwiwalentu. nie wyobrażam sobie zeby w jednostce był podpalacz i nikt tego nie zauwazył, przeciez znamy sie bardzo dobrze między sobą, więc co jest. ignirowanie problemu czy brak nadzoru ze strony naczelnika?

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 04, 2007, 20:39:16 »
 Komentarz pod tym artykułem szczególnie ten od "Pana z PSP" jest również wybitny :angry: długo nad nim chyba nie myslał i później w swiat idzie opinia ze OSP to pijacy a zawodowi to sam kryształ.
 Co do wyroku 5 lat więzienia to raczej nie zastanawiałbym sie nad tym długo + dodatkowo leczenie od alkoholu.

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 19, 2007, 23:22:16 »
i nastepny mądry sie znalazł i to w sąsiedniej gminie
http://tvp.pl/3164,20070118447791.strona 
wydanie wieczorne

Offline psotka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 24, 2007, 08:32:02 »
Będzie taki jeden dupek i zrobi opinię całej straży. Ale faktycznie koles miał wczesniej zatargi z prawem. Takie coś powinno się sprawdzać przed przyjęciem dużo dokładniej.
Strażak zawsze biegnie w przeciwną stronę...

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 24, 2007, 09:57:53 »
Kolejny przykład ludzkiej bezmyślności http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=320428
Włos się na głowie jeży.... :angry:
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 24, 2007, 15:01:06 »
Widzicie co sie dzieje,a na glupote nie ma rady.

Sa po prostu jacys maniacy,którzy bez szkody nie moga zyc.
Głupio mi to mówić,ale mi tez sie kiedys zdazylo podpalic sciernisko,oczywiscie to bylo nieumyślne,zaczelo sie od tego,ze ja tylko slomke podpalilem,a kolega mocniej dmuchnol,i jak by tego malo bylo to jeszcze sie na dodatek wiatr zerwal,ale bez straży sie nie obeszlo,a strat nie bylo w sumie zadnych..

Offline diabeł-wichetr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 24, 2007, 15:29:57 »
turbo to nie jest maniak Oni poprostu robią sobie statystykie niedawno było głośno o nich bo niemieli się w co ubrać do pożaru a teraz podpalacz i niechce mi się wierzyć że strażacy nie wiedzieli kto jest podpalaczem i trzeba było takiego gostka ELIMINOWAĆ z OSP
Tylko gdzie był ZARZĄD OSP??? czy tolerował takie występki
TERAZ SĄ NAJLEPSI w całym powiecie :wacko:
 

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 24, 2007, 17:47:02 »
Oj to komus sie maprawde poprzewracało w głowach.
Chyba zle to wszystko zrozumialem,ale dzieki za poprawke.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 24, 2007, 21:27:53 »
Nie znam słów, którymi mógłbym określić strażaka-podpalacza...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 26, 2007, 21:53:24 »
Najgorsze jest to, że działanie takich "strażaków" odbija się na wizerunku całej ochrony przeciwpożarowej. Większość strażaków zarówno z PSP jak i OSP to ludzie sumienni, którym zależy naprawdę na niesieniu pomocy innym. Jednak są czarne owce, które zaszmiecają opinie o straży swoim postępowniem. Większość uważa, że tylko OSP wpływa źle na wizerunek straży. Nie zgodzę się z tym, bo znam przypadki zajść w PSP, które nie powinny mieć miejsca, dlatego o nich pisać nie będę, bo zależy mi na dobrym wizerunku całej ochrony przeciwpożarowej (PSP i OSP). Wykażmy więcej szacunku między sobą. PSP nie powinna się izolować od OSP, bo bez ochotników w pewnych okresach, głównie letnim, sami zawodowcy nie daliby sobie rady. I taka jest prawda. Panowie z PSP i OSP - współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca, a za 10-15 lat OSP nie będzie niczym odbiegać od PSP, a ochrona przeciwpożarowa w Polsce będzie na jednym z najwyższych poziomów w Europie. Tego życzę sobie i wam ...

Pozdrawiam strażaków PSP i OSP - razem ku chwale ojczyzny ...
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 27, 2007, 16:14:31 »
Jak widać, problem nie występuje tylko i wyłącznie w naszym pięknym kraju
http://wiadomosci.onet.pl/1509671,69,item.html
Cytuj
Strażacy podpalali, żeby mieć co gasić
Młody strażak przyznał przed sądem w Wuppertalu (Nadrenia Północna-Westfalia), że wraz ze wspólnikiem, też z ochotniczej straży pożarnej, wywołał całą serię pożarów. Twierdzi, że podpalali, aby mieć co gasić.
Straty spowodowane przez te pożary oszacowano na 3,5 miliona euro. Spłonęła m.in. wielka hala magazynowa w Solingen (2,8 miliona euro strat), a także stajnie, szopy, pojemniki na śmieci. Akt oskarżenia zarzuca obu strażakom - jeden ma 20 lat, drugi 21 - siedemnaście podpaleń.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 27, 2007, 16:23:55 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 18:39:35 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 27, 2007, 16:38:01 »
http://wiadomosci.onet.pl/1509671,69,item.html
Spytaj sie Stefana z "M- kak lubov" czo o tym nic nie wiem to jego rejony  ^_^.
Swoja droga to takie wazne ze trzeba nowy wątek ? chyba jest juz o tym mowa - to nie nowosc. :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 16:47:25 wysłana przez wolicki1 »

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Strazacy Podpalacze
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 27, 2007, 16:52:07 »
A najbardziej w tym wszystkim, wkurzają mnie wypoiwedzi, głupich ludzi, że to normalne i w polsce! Takich strażaków podpalaczy jest troche, ale są to tylko jednostki!a co z resztą?!