Autor Wątek: Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne  (Przeczytany 2247 razy)

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne
« dnia: Sierpień 07, 2004, 18:47:27 »
Witam
Proponuję otwarcie dyskusji dotyczącej tematów prac, jakie pisze się w szkołach pożarniczych (i nie tylko), związanych z tematyką pożarniczą i pokrewną. Przedstawiajcie tu swoje prace (tematy, opisy treści merytorycznej itp) oraz propozycje.
Pomysł ten przyszedł mi do głowy, gdyż właśnie jestem (i wiem, że nie tylko ja) na etapie wyboru tematu pracy magisterskiej. Inżynierską mam już za sobą i znam już mniej więcej ten klimat. W trakcie pisania swojej pracy myślałem kilka razy "qfa, mogłem wybrać inny temat, ten koleżka to ma luz temat" itp. Ale ostatecznie nie było źle :) .
Generalnie uważam, że byłoby to dobre źródło inspiracji dla ludzi stojących przed tym ciężkim zadaniem  :lol: , jakim jest pisanie tego typu prac. Dodatkowo stworzyłoby możliwość dogodnej wymiany informacji, materiałów i poglądów. Mam nadzieję, że temat przejdzie.
Na dobry początek podaję temat swojej pracy inżynierskiej: "Zagrożenia pożarowe związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych w Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych." Jeżeli ktoś okaże zainteresowanie, chętnie opowiem więcej, a tymczasem - do przeczytania!!!  :D
Sajmon
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2004, 15:02:24 »
"Relacyjne bazy danych - SQL"
może być???  :)
Pozdrowienia.
PS. jakbysię uparł to jakieś pokreieństwo może by znalazł.....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2004, 15:03:39 wysłana przez Geddeon »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2004, 20:56:24 »
Witam!

Ja proponuję pracę pt. "Grupy Szybkiego Reagowania w Straży Pożarnej".
Zaraz wyjaśnię dlaczego warto o tym pisać, ale najpierw wyjaśnię dlaczego nie warto pisać pracy pt. "Relacyjne bazy danych - SQL" itp.

1) Po pierwsze, praca w stylu "Relacyjne bazy danych" z pożarnictwem NIE MA NIC WSPÓLNEGO. I nie mówcie mi że ma, bo niby informatyka jest w straży ważna, bo bazy danych są wykorzystywane itp. Nie ma i kropka. A jeśli ma, to "Technologia produkcji gumy" też ma, bo przecież każdy wóz bojowy jeździ na oponach (zazwyczaj gumowych ;) )

2) Śmiem twierdzić, że absolwent SGSP piszący pracę z informatyki, tak czy owak nie będzie posiadał wiedzy i doświadczenia w dziedzinie informatyki, jaką zdobędzie średni student kierunku Informatyka na politechnice czy uniwersytecie. Uczył się podchorąży przez te pięć lat o pożarach, wypadkach, dowodzeniu, katastrofach itp. i poporstu nie można z niego zrobić informatyka tylko dlatego, że wybrał tą czy inną specjalizację lub pisze pracę magisterską o bazach danych. Dlatego moim zdaniem taki temat to strata czasu. I chyba nie jest rolą SGSP kształcenie informatyków na potrzeby straży. Przecież zakład mięsny nie zatrudni absolwenta studium kulinarnego na etacie informatyka tylko dlatego, że ten pisał pracę dyplomową o bazach danych w żywieniu...

A teraz to ważniejsze: dlaczego warto pisać o grupach szybkiego reagowania w straży pożarnej.

1) Po pierwsze, to jest właśnie pożarnicwto a konkretniej bezpieczeństwo działań gaśniczych!!! W końcu piszesz pracę magisterską w SGSP a nie na politechnice.
2) Temat jest innowacyjny (w przeciwieństwie do jakiegokolwiej tematu z baz danych).
3) Temat nie jest wyssany z niczyjego palca. Grupy takie istnieją (tylko nie w tym kraju) i z powodzeniem są wykorzystywane.
4) Skoro temat jest innowacyjny, potrzeba trochę odwagi, żeby się go podjąć, ale z tego co mi wiadomo, od strażaków właśnie wymaga się odwagi..:)
5) W pewnym sensie sam mogę trochę w tym temacie pomóc. Materiałów mam od groma, ogólny zarys ewentualnej pracy mam w głowie (trzeba tylko trochę to usystematywzować - tak ogólnie to praca polegałaby na opisaniu w usystematyzowany sposób wszystkeigo tego, co robi się w temacie grup szybkiego reagowania w USA, przytoczyć można kilka ciekawych przypadków z życia wziętych, zaproponować można metody i strategie dające się łatwo zastosować w PSP). Żaden ze mnie co prawda doświadczony promotor, ale kilku dyplomantów mam, więc tak z grubsza wiem o co chodzi w pisaniu prac magisterskich...:). Oczywiście nie zamierzam nikomu pisać pracy!!! :)
6) Wymogi dla piszącego: dobra znajomość angielskiego i chęć do napisania właśnie tej pracy (bo bez chęci nie warto).

pozdrawiam i czekam na ewentualny kontakt...:)

Witek
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2004, 11:02:53 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:49:42 »
Witam po długiej przerwie.
Dzięki za zainteresowanie (choć nikłe) i za odpowiedzi.

Geddeon dzięki, temat uważam za ciekawy - bo mimo tego co napisał Witek, sprawę można przedstwaić w ten sposób, że mając już za sobą jakiś tam staż (nawet mały) można dopasować temat pracy do tego, czym się człowiek zajmuje (a informatyków nam potrzeba, w pewnych miejscach są nieodzowni), ale ja znam się możnaby powiedzieć pobieżnie (przeskok z 486dx na pentium4 2,4GHz to przeskok duży :) ). (rozumiem, że z podobieństwem chodzi o automatykę produkcji i zabezpieczenia) Mimo to dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witold - powiem krótko: zainteresowałeś mnie. Angola znam hmmm :) żeby się nie chwalić powiem bardzo dobrze ;) . Taka właśnie tematyka mnie interesuje (poza tym pracuję na podziale) Temat wydaje się interesujący, musiałbym tylko pomyśleću którego wykładowcy mam go pisać, bo wiadomo, można się nieźle wkopać :) :) Pozdrowienia dla prof. Augustyna Chwaleby (polecam wszystkim). Napisz mi, jak możesz "z czym to się je", ew. prześlij jakieś materiały. Oczywiście zaraz skorzystam z linków. laku1@wp.pl to mój namiar.
Dzięki za odpowiedź, muszę przyznać, że mnie zainteresowałeś (tymbardziej, że czas na wybranie tematu się kończy). Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Siemano
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Prace Dyplomowe, Magisterskie I Inne
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2004, 10:57:15 »
a jeszcze jedno :)
miełem się odezwać, bo mógłbym coś potłumaczyć, tylko byłem strasznie zajęty, ale odzywam się teraz :) przyda mi się podszlifowanie języka, bo przygotowuję się do innego egzaminu (tylko tu mnie czas nie goni). Odezwę się ponownie niedługo, jak już uporządkuję swoje sprawy.
czecho
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl