Autor Wątek: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???  (Przeczytany 4143 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« dnia: Listopad 18, 2007, 17:49:05 »
Ciekaw jestem waszych opinii cz czeka nas w tym roku kolejna zmiana na stanowisku KG PSP? Czy macie jakieś typy na to stanowisko??? Kto Waszym zadaniem mógłby zostać powołany, a może chodzą już jakieś słuchy na ten temat?
Czy list poparcie spowoduje że władza się zmieni czy raczej zmian nie będzie?

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2007, 18:13:20 »
u mnie (podhale) chodzą słuchy, że gen. Leśniakiewicz, jest tu typowany, ale głowy sobie uciąć za to nie dam :P

wiem jedno, z doświadczeń chłopaków zarówno z PSP, jaki i OSP, którzy z nim współpracowali jeszcze za czasów komendanta rejonowego (czyli dawno, dawno temu) to dobry fachowiec, znający sie na rzeczy i nadający na to stanowisko

ps.
ale po tym dużo wody upłynęło, stanowisk się trochę zmieniło (większość w górę, tylko za PiSu był spadek),a ludzie się zmieniają.
jeżeli była by to prawda to dwoma rękami się za ta kandydaturą podpisze

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2007, 20:12:50 »
Ciekaw jestem waszych opinii cz czeka nas w tym roku kolejna zmiana na stanowisku KG PSP? Czy macie jakieś typy na to stanowisko??? Kto Waszym zadaniem mógłby zostać powołany, a może chodzą już jakieś słuchy na ten temat?
Czy list poparcie spowoduje że władza się zmieni czy raczej zmian nie będzie?

Niewątpliwie, każda zmiana polityczna niosła zmiany na tych, jakby nie patrzeć upolitycznionych stołkach. Dlatego analizując dotychczasowe zmiany sądzę, że TAK zmiany będą (bez względu na fakty na dorobek i sympatie ZWIĄZKOWE).
Co do wstydliwego listu Solidarności - no cóż, powiedziano już wiele i w znacznej mierze trafiająć w sedno sprawy. Patrząc również z perspektywy hostoryczno- politycznej, żaden skład kadry kierowniczej KG wywodzący się wprost bądz w uzgodnieniu ("cyrograf zobowiązań") nie był dla służby budyjący i trwały. Widoczne są w związku z tym ogromne ANALOGIE w rzadach PIS-u i AWS-u, także na stanowiskach kadry kierowniczej KG PSP.
...czy koniec będzie podobny?
Ps. powinno sie jednak roliczać kadrę kierowniczą i nie puszczać TAK MASOWO z grup zaszeregowania KG PSP.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Anna

  • Gość
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2007, 08:56:11 »
Zmienić jak najbardziej i oczywiście rozloczyć. A co do gen. Leśniakiewicza to myślę że to dobry pomysł, znam jego karierę i jest chyba bardzo poprawna, ale jest jeszcze co najmiej dwóch innych gen. w naszej służbie którzy też się mogą nieźle sprawdzić.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2007, 21:01:45 »
Kowalski, Skulich, Psujek, bo Lesniakiewicz jest na ...L4 (więc komisja lekarska....).
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2007, 21:46:13 »
Karty rozda PSL, bo to ona zgodnie z ustaleniami ma odpowiadać w MSWiA za tę służbę. Bardzo mocną pozycję w PSL ma poseł G. z wielkopolski. Bardzo dobry przyjaciel obecnego starosty z niewielkiego miasteczka, który notabene jeszcze kilka miesięcy temu był KP zmuszonym do bezzasadnego opuszczenia tego stołka przez ówczesnego KW. Od kilku dni trwają intensywne rozmowy o najbliższej przyszłości straży i KG w małym miasteczku wschodniej wielkopolski. Chyba ktoś dostał zielone światło na montowanie nowej ekipy bo miasteczko stało się nagle cholernie atrakcyjne turystycznie dla strażaków z całej polski. Na giełdzie "chodzą" już konkretne nazwiska. Jeżeli potwierdzą się tajemnice poliszynela, to będzie to niezła niespodzianka dla obecnej ekipy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 21:48:17 wysłana przez MadMax »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2007, 22:04:29 »
Cytuj
Karty rozda PSL, bo to ona zgodnie z ustaleniami ma odpowiadać w MSWiA za tę służbę.
MadMax wziąłeś pod uwagę skąd jest Minister MSWiA , to czyste spekulacje.
Słyszałem o Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2007, 22:07:07 »
MadMax, dużo napisałeś a ja nic dalej nie wiem:)
To tak jak w tym dowcipie:
Lecą w balonie fizyk z chemikiem. Prądy powietrza zniosły balon nad nieznaną okolicę. Ale ku ich uciesze zobaczyli człowieka. A że lecieli nisko nad ziemią więc zapytali:
-Proszę Pana! Gdzie my jesteśmy?
-W balonie-usłyszeli w odpowiedzi.
Wiesz, mówi fizyk, to musiał być informatyk, bo podał bardzo konkretną odpowiedź i zupełnie dla nas bezużyteczną.

Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2007, 22:32:19 »
Zmiana jest nieuchronna, tylko że dopóki klamka nie zapadnie to wszystko tylko plotka lub gdybanie.
A jak zapadnie...
Ale ja raczej w temacie balona, bo moja wersja bardziej z wątkiem związana:


Lecący balonem mężczyzna uświadomił sobie nagle, że się zgubił. Obniżył wysokość lotu i zobaczył w dole kobietę. Opuścił się jeszcze niżej krzyknął do niej:
- Przepraszam, czy może mi pani pomóc? Obiecałem przyjacielowi, że dolecę do
niego w ciągu godziny, ale sam już nie wiem gdzie jestem.
Kobieta odpowiedziała:
- Jest pan w balonie napełnionym gorącym powietrzem, unoszącym się około 10 metrów nad ziemią. Znajduje się pan między 40 a 41 stopniem północnej
szerokości geograficznej oraz między 56 a 60 stopniem długości zachodniej...
- Pani jest inżynierem? - Zapytał mężczyzna z balonu.
- Tak - odpowiedziała kobieta - a skąd pan wie???
- No cóż - rzekł baloniarz - wszystko to co pani powiedziała jest z
merytorycznego i fachowego punktu widzenia prawdziwe, ale ja w dalszym ciągu
nie mam bladego pojęcia co zrobić z tymi wszystkimi informacjami, a fakty są
takie, że się zgubiłem. Szczerze mówiąc, w ogóle pani mi nie pomogła, a tak
zasadniczo, to nawet przez panią jestem jeszcze bardziej spóźniony.
- A pan jest na pewno dyrektorem! - odpowiedziała kobieta.
- Niesamowite. Faktycznie jestem dyrektorem - odpowiedział mężczyzna. - Skąd pani wie??
- No cóż - nie wie pan, gdzie pan jest. Nie wie pan dokąd pan zmierza. Osiągnął pan tę pozycję zużywając dużo powietrza, złożył pan obietnicę, której nie jest pan w stanie dotrzymać. Oczekuje pan od ludzi, którzy znajdują się niżej, że rozwiążą za pana pańskie problemy. Poza tym, fakty są takie, że jest pan nadal dokładnie w tej samej sytuacji, w jaką pan sam się wprowadził, ale uważa pan, ze to moja wina....

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2007, 23:13:25 »
Najbliższe dni lub tygodnie przyniosą zapewne rozstrzygnięcia. Dokąd ten balon, o którym mowa powyżej podryfuje. Wszak jego lot jest uzależniony od kierunku i siły wiatru. Jedno jest pewne
pod wiatr trudno będzie mu zmierzać..... . Niestety jak wielu na tym forum nie jestem wiatrem i nie mam  wpływu na lot balonu. Wszystkie fakty przemawiają jednak, że balon będzie unosił się w powietrzu przez
następne 4 lata. Oby ci, którzy będą nim sterowali nie doprowadzili do katastrofy powietrznej. Dlatego mam nadzieje, że pilotować nim będą doświadczeni i odważni baloniarze.

Offline Strażak1979

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy czeka nas kolejna zmiana na stołku KG ???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2007, 22:17:44 »
Podobnie jak kolega MadMax, też słyszałem, że karty będzie rozdawał PSL.  Czy to dobrze, czy nie? Okarze się w najbliższych tygodniach, a może nawet dniach. Mam tylko nadzieję, że jeżeli zmieni sie obsada kierownictwa w KG, to także zostaną rozliczeni z swoich poczynań komendanci wojewódzcy i powiatowi.