Autor Wątek: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP  (Przeczytany 3634 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« dnia: Listopad 14, 2007, 19:36:14 »
z tego co zauważyłam na forum jest bardzo dużo młodych osób w wieku 15 - 19 lat chcących jakąkolwiek drogą wstąpić w szeregi PSP. Napiszcie jaki jest Wasz "plan", co robicie w kierunku straży, do jakich szkół uczęszczacie, co trenujecie, jakie macie zainteresowania, może jakich przedmiotów sami się douczacie... Jednym słowem Wasza droga do PSP

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2007, 20:30:16 »
no cóż, ktoś musi zacząć :)
Ja chodzę do LO w Koszalinie, do klasy matematyczno-fizycznej. Oprócz przedmiotów wiodących kładę nacisk na j. angielski i niemiecki. Jestem w OSP, chodzę na basen (krótko, ale chodzę), ćwiczę jogę i kolarstwo. Moją drugą pasją jest ratownictwo medyczne. Mój plan to w skrócie dostać się do SGSP, a potem się jakoś ułoży....chyba...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2007, 21:31:23 »
No to teraz ja...
Mam 17 lat, chodzę do technikum elektronicznego w Radomiu, moja pasją jest Straż i Ratownictwo medyczne. Mam zamiar skończyć to technikum (chociaż jest bardzo ciężko), potem albo na studium ratownik medyczny, albo do woja! Do OSP niestety nie nalezę, bo mieszkam w mieście i akurat u nas nie ma tu OSP (chociaż wpadam do takiej jednej od czasu do czasu oddalonej o jakieś 15 km, i zapowiada się na to że mnie przyjmą i będę jeździł tylko na manewry i szkolenia - ale z tym sie jeszcze zobaczy). Należę do Z. S. "Strzelec", tu mam ciężkie i wyczerpujące treningi, teraz staram sie o przyjecie do SPATu i tam będzie jeszcze lepiej. A co do sql strażackiej, to planuje próbować do CSPSP, ,albo jakieś innej SA... a jak sie nie uda to będę próbował z ulicy... pzdr

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2007, 23:39:25 »
LO Sieradz... profil mat fiz... obecnie chodzę na kurs specjalistyczny rat med... W OTWP też sie bawiło... wszystko zależy od matury... no i od tego czy mnie na badaniach nie odrzucą... resztę da sie zrobić, jak nie w tym to w przyszłym roku... ja nie widzę siebie w innym zawodzie;))
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2007, 00:35:11 »
Moja droga do PSP zaczela sie w 2004 roku kiedy zdalem mature i startowalem do SA niestety nie udalo dostac sie .Po roku czasu  takiego tualnia i rozmysalnia jak dostac sie do PSP  wojsko zaczelo sie o mnie upominac wiec w 2005 zostalem studentem .
Slyszalme cos ze aby wsatpic w szeregi PSP musze miec prawko na C tak wiec wiec udalo mi sie w 2006 zalapac na kurs dla bezrobotynych na ktorym zorbilem za darmo prawko na C .Czekalem nal nabor do KP i niestety panowie z komendy rozczarowali mnie bo powiedzieli ze musze miec jeszcze wojo .Wtedy szczena mi poadla i myslelm ze juz  daruje sobie straz ale to tak mi nie dawalo spokoju a praca tak mi sie podobala ze teraz na II roku  studiow udalo mi sie dostac na 6tyg szkolenie wojskowe i mam wpis do rezerwy czekam teraz z nerwami na nabor do KP w 2008r. i mam nadzieje ze moje 4-letnie starania dadza mi ta satyswakcie i jak Bog pomoze bede pracowal w PSP
pozdro

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2007, 17:02:18 »
Teraz klasa biolo-chemia, za 9 mies. OSP, potem maturka z bioli, chemii i fizy, za 19 mies. startujemy do SA. Okres do naboru urozmaicony treningami, chemią i fizyką  -_-

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2007, 10:51:29 »
Obecnie pierwsza klasa LO(mat-fiz). Dostanie się do PSP to mój cel nie ważne jaką drogą. Należę do OSP, trochę trenuję tylko że teraz aura i (fizyka) ^_^ mi za bardzo nie pozwalają. Ale myślę żę jakoś to będzie.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2007, 16:48:08 »
a moje to LO mat fiz oczywiście, sama sobie chemie poszerzam, i treningi, treningi, treningi, niestety teraz nie mam jak biegać...niezbyt przyjemnie się podąża w śniegu po kolana... na pewno OTWP będę walczyła na całej linii bo stawka jest wysoka, teraz czekam na zatwierdzenia terminu na rat med i miejmy nadzieje od wakacji kurs ratownictwa wodnego ale do tego czasu jeszcze daleko. Również jest PCK i Malta, to tak w skrócie o straży a poza tym inne zainteresowania:)

Matura na pewno z chemii rozszerz., fizyki i matematyki również rozszerz, niemiecki na podstawach na dzisiaj, polski też, i waham się między biologią ale na to mam czas.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2007, 17:02:40 »
Jeżeli o mnie chodzi to sprawa ma się następująco.
Jestem uczniem 4 klasy technikum ekonomicznego w Opolu
Maturka zdaje z geografii oraz matematyki.
Zainteresowania szerokie, od pożarnictwa począwszy poprzez ratownictwo, zabawy z liną, na turystyce górskiej skończywszy.
Działam w straży (OSP Żerkowice) od 1998 roku... to znaczy wtedy pierwszy raz wystartowałem na zawodach.
Teraz posiadam już uprawnienia ratownika w OSP i powoli rozwijam sie dalej.
Rodzina z długoletnimi tradycjami OSP (pradziadek skończył kurs podstawowy w latach 60-tych ubiegłego wieku)

jeżeli chodzi o przygotowania do egzaminu to wygląda tak.

teoria - zajęcia dodatkowe w szkole
praktyka:
bieganie, wspinanie na panelu i pompowanie w domu.

PS. Jestem optymistą, ale mam na wizji opcje że sie nie dostane wtedy ratownictwo medyczne

Offline radekg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2007, 20:03:02 »
Liceum Ogólnokształcące, klasa mat-fiz-inf, maturka z fizyki i matematyki. Zainteresowania to oczywiście pożarnictwo, ratownictwo i sport:) Od września trenuję w klubie lekkoaltetycznym, pozatym gram w siatkówke w szkolnym klubie więc z praktyką nie powinno być problemu. W mojej rodzinie pożarnictwo to tradycja więc trzebą ją kontynuować:) Cel: SGSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 20:05:28 wysłana przez radekg »

Offline Iska

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "mogę być Kimś będąc jednocześnie Sobą"
Odp: A będzie to tak... - czyli w stronę PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2007, 11:46:05 »
hm..
szkoła to LO klasa mat-fiz-inf .. matura z matematyki i fizyki na rozszerzeniu już w tym roku. Poszerzam horyzonty z tych przedmiotów na korkach :P
Jakieś kursy ratownictwa by się znalazły ukończone ;) W OTWP też biorę udział :P OSP u mnie nie ma wiec nie należę.
Poza tym to sobie biegam-jak ja to lubię :), pływam i tańczę ( ale to mi sie chyba w straży nie przyda ..ale wysiłek to to jest  :mellow:) a no i czasem na siłownie wyskoczę albo na sale poćwiczyć skoki tygrysie ili pograć w kochanego unihoka albo siatkę.
Marzenie do spełnienia to SGSP .. zobaczymy co z tego będzie wszystko zależy od matury... robię wszystko co w mojej mocy :)
"...żeby pokonać ogień trzeba najpierw go pokochać ... "