Autor Wątek: poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89  (Przeczytany 2109 razy)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89
« dnia: Listopad 12, 2007, 19:10:42 »
Witam czy ktoś ma jakieś dane techniczne nożyc Lukasa S90?
Szukam w necie i nigdzie niema, google nic nie pokazuje na stronie Lukasa(niemieckiej) nic niema na stronie polskiego dystrybutora też nic. Jeśli ktoś ma jakieś dane na temat tego zabytku to proszę o info.
pozdrawiam
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2007, 19:20:40 »
djkula napisz na priva do Miko on pewnie będzie coś wiedział bo chłop ma pojecie na temat sprzętu rt i rd

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2007, 19:28:31 »
djkula napisz na priva do Miko on pewnie będzie coś wiedział bo chłop ma pojecie na temat sprzętu rt i rd

Czytałem ten post , ale w głowie nie mam wszystkiego  ^_^

Mam takie nożyce chyba w jednostce , ale też nie wiem czy mam parametry szczegółowe. Jak nie znajdę to mój kolega miał pierwszy  serwis w Polce Lukasa , już kilka lat się tym nie zajmuje, ale może mu coś danych zostało .
W każdym razie późnym wieczorem poszukam

Pozdrawiam MIKO 

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2007, 20:59:35 »
to czekam na ma pomoc:)

z góry dzięki
ps jak możesz to napisz też jak to się sprawuje w praktyce
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: poszukuje danych technicznych do nożyc Lukas S90 rocznik 89
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2007, 22:46:39 »
Hmmmmmmmm

Temat trudnych ja mam podobne urządzenie ale jest to LS 100 – to prawie to samo są małe różnice , zewnątrz chyba tylko rączka z wyżłobieniami , zamiast radełkowanej .

Ale co do S90 – różne źródła podają różnie :
- rozwarcie szczęk 90 – 100 mm
- siła cięcia  - 100 – 150 kN
- ciśnienie 530 – 640 bar.
- średnica ciętego pręta 22-25 mm
- waga ok. 14 kg

Problemy powstają z uwagi na fakt że Lukas produkował swego czasu urządzenia na 530 bar i nie pamiętam kiedy przeszedł na 640 .

Nie są to oszałamiające osiągi w czasach gdy Lukas najmocniejsze nożyce robi na ponad 1000 kN ( 115 t) . U nas zestaw jest rezerwowy mamy go od 97r. i nie miałem z nim nigdy problemów i dawał sobie często radę lepiej niż nowsze modele Lukasa 97r. czy Weber 00r. Serwisanci mówią że newralgiczną częścią jest ten „dziwny” manipulator . Ja nie miałem jeszcze tego problemu .

Cena rynkowa samych nożyc  400-600 Euro

Pozdrawiam MIKO , w razie pytań jestem do dyspozycji  .