Autor Wątek: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!  (Przeczytany 15780 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 14, 2007, 08:41:58 »
Wydaję mi się, że naczelnik myśli, że nie powinniśmy się pakować w "niebezpieczne rzeczy" i 
dlatego wystarczy koszarówka - chodzi mi, o np. coś takiego: Na zebraniu mówił, że 
niepotrzebne było wchodzenie do palącej się stodoły, że trzeba było gasić z dworu. To fakt. 
Ale stało się. KDR rozkazywał, żeby opuścić stodołę. Zawsze znajdzie się jakiś "bohater" 
co nie myśli o skutkach. I co wtedy? Był taki. Mimo próśb swojego pomocnika pchał się tam, 
gdzie największy dym. Nałykał się, trzeba było go wynosić i trafił do szpitala. -> I co 
wtedy? Był spisany protokół o "małym wypadku podczas akcji" (jakoś tak to się chyba 
nazywało). I tam nie było nic o tym, że strażak nie miał na sobie ubrania specjalnego. Nie 
wiem kto się zajmuje takimi zdarzeniami?... Pomińmy na moment przepisy.  Załóżmy, że koszarówka ochroni ciało. Nastąpi wybuch i poparzy moją twarz. Blisko ognia przydałaby się szybka przed oczami, prawda? A co, gdy zdarzy się mała akcja, na której będę tylko ja i dowódca. Dostanę rozkaz obsłużyć pilarkę do drewna lub do betonu. Co wtedy? Przecież niezbędna jest tutaj ochrona oczu i ciała. Przecież nie mogę nie wykonać rozkazu. Więc co zrobilibyście na moim miejscu? Przypomnę, mój głos się nie liczy. Zawsze będą się tłumaczyć, że tyle lat jeżdżą do akcji i było ok. Na walkę z nimi jestem jeszcze za młody i niedoświadczony. Mam zrezygnować ze służby w OSP?

Aha, żeby było jasne,naczelnik nie daje nam nomex'ów, bo myśli że się zniszczą przez używanie wieloosobowe, a kupił je i trzyma w szafie na wypadek kontroli.

No to ok, napisz nam jeszcze kolego co to za ubrania koszarowe a ja powiem Ci o realnym zagrożeniu. Najlepiej przeczytaj co masz na etykiecie wewnątrz ubrania, tzn, głównie jaka tkanina oraz producent !!!!

To ważne - myślę, że jesteście bardziej zagrożeni niż wydaje się naczelnikowi... ale najpierw proszę o charakterystykę ubrania koszarowego !!!

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2007, 22:28:42 »
Koledzy niektórzy jeżdzą w koszarówkach np. do wypadków czy do nieużytków co nie powinno się zdarzać bo wszystko jest do czasu przykład pojechaliśmy do wypadku kolejowo-drogowego auto rozbite całkowicie pozbieraliśmy co się dało na końcu akumulator leżący na polu jak się okazało był pęknięty kolega podniusł i polał się kwasem co by było jak by miał koszarówke jako naczelnik bym miał ciepło a tak nic się nie stało tylko USP do kasacji . U mnie zawsze chłopaki jeżdzą w USP POZDRAWIAM.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 15, 2007, 00:35:30 »
Twoje zdanie się nie liczy? Z takim podejściem  to możesz jeździć w dresach. Tutaj możesz opisać problem, owszem - ale my go za Ciebie nie rozwiążemy ... Doradzimy, Ty działaj.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 15, 2007, 08:25:06 »
Mam pytanie:

Co byście zorbili (jakie macie pomysły) aby poprawić mentalność naszych ochotników (zarówno naczelników jak i szeregowych) odnośnie ubierania UPS do akcji?

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2007, 08:33:21 »
Mam pytanie:

Co byście zorbili (jakie macie pomysły) aby poprawić mentalność naszych ochotników (zarówno naczelników jak i szeregowych) odnośnie ubierania UPS do akcji?

Wysłać ich do pożaru gdzie jest bardzo duże promieniowanie cieplne w koszarówce z "biweru" !!!!!!!!
Jak mu się do dupy parę razy coś przyklei to zmądrzeje !!!!!!!!

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2007, 09:29:14 »
Odnośnie pierwszego postu .Widze koledzy że wam się naczelnik "skończył" i wali mu już palma, moze niedlugo zabroni wam uzywac GBA bo się zepsuje i  pobrudzi i da rozkaz dojazdu na  akcje PKS-em......... cos z facetem jest nie tak , i tym sie powinniscie zająć.
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2007, 07:14:53 »
Fajnie kolega zaczyna temat ale nie kończy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Piotr PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 16, 2007, 11:28:10 »
to normalne w osp. albo nie ma pieniędzy albo ludzie podchodzą do tematu nie tak jak powinni. Co za brak wyobrażni naczelnika.Chłopina jeszcze przeszłością żyje... Że on się nie boji o swoich ludzi... Kiepski z niego dowódca, za to magazynier dobry.

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2007, 14:13:12 »
Wiatm jestem z tej samej jednostki osp co prezio i powiem wam tyle ze zyje przeszloscia i to strasznie do tylu :) GBA zabronic nie zabroni a co do koszarowek to jest tak ze uwaza ze bedzie dobrze w nich tez jestem strasznym przeciwnikiem koszarowek na akcjach chyba ze jakis wypadek czy tam inna nie groźna akcja ale na tym GBA do pozarow to powinny byc obecnie ucze sie w sa psp wiec wiem jakie wazne jest zycie ratownika i mam juz nawet paln do skonienia go zeby zaczal myslec nad naszym bezeczenstwem tylko rzadko w domu jestem i nie mam okazji z nim rozmawiac ale jak tylko bedzie okazja to bedziemy z preziem dzialc :) jak beda jakies rezultaty to damy znac:) a koszarowki mamy wuz brzeziny :)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 18, 2007, 15:42:53 »
"a koszarowki mamy wus brzeziny"

już słyszę (widzę ten komentarz) naszego walecznego serca o jakości tych koszarówek.  :wacko:
 
ale wracając do tematu, jeżeli naczelnik niema kasy na bojówki z nomexu (my w najbliższym czasie dostaniemy nowe 6 kpl. z safe-life) to już chyba lepiej żeby zakupił UPS-y starego typu. Są tańsze niż te z nomexu a zabezpieczą lepiej niż zwykłe koszarówki.

mimo to lepiej co roku kupować po parę sztuk nowych ubranek i z wszelakimi możliwymi certyfikatami, gdyż jak mówią:
- co drogie to tanie
- lepiej dmuchać na zimne
- licho nie śpi
i jak coś się stanie waszemu naczelnikowi w czasie akcji to "pół biedy" (sam będzie sobie winien) ale jako spodka to kogoś innego..... to o odszkodowaniach już mówić nie chcę.

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2007, 22:17:48 »
ja jestem w osp i też jeżdzimy do akcji w koszarówkach i na stanie mamy 3 us-o2 oraz 2 ups
a wszystkich nas jest 21 mi akurat ubranko takie nieprzysługuje więc z kolegą postanowiliśmy na swoją rękę kupić sobie upsy i jak to zrobiliśmy to naczelnik zabronił ich nam używać do akcji nierozumiem gościa to że chyba chcem zadbać o swoje bezpieczeństwo to jest najważniejsza sprawa

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2007, 23:16:01 »
cytat: Piotrek MDP

"ja podczas kasacji sprzętu w mojej jednostce wykupiłem parę koszarówek i ups sprzedawali je za grosze <20 do 30 zł>a np ups jest bdobrym ubraniem roboczym oczywiście bez tych emblematów
mnie osobiście denerwuje jak widzę że jakiś smarkacz zapiepsza w ups na rowerze albo w kasku na skuterku spotkałem takie przypadki"


ja jestem w osp i też jeżdzimy do akcji w koszarówkach i na stanie mamy 3 us-o2 oraz 2 ups
a wszystkich nas jest 21 mi akurat ubranko takie nieprzysługuje więc z kolegą postanowiliśmy na swoją rękę kupić sobie upsy i jak to zrobiliśmy to naczelnik zabronił ich nam używać do akcji nierozumiem gościa to że chyba chcem zadbać o swoje bezpieczeństwo to jest najważniejsza sprawa

Chłopie zastanów sie co ty wypisujesz za pierdoły na tym forum jedno z drugim się gryzie we wcześniejszych postach w innym topicu piszesz że jednostka kasuje sprzęt typu UPS a teraz że macie z problemem że tych UPS-ów niema.

Mam do Ciebie tylko jedno pytanie który normalny naczelnik najpierw pozbywa się sprzętu a potem boryka  się z problemem jego braku zastanów się co piszesz bo ilośc wysłanych postów nie jest TU najważniejsza.

Sorki że odbiegłem ciut od tematu ale poprostu nie mogłem :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2007, 23:19:53 wysłana przez laciok »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2007, 15:03:36 »
to co pisze to jest czysta codzieność

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 20, 2007, 11:07:33 »
Cytat: BRAVEHART
- po trzecie - ktoś napisał, że można nościć UPS-y - nie nie można - kupić tak

Breveheart na jakiej podstawie ta informacja? Akt prawny? Norma?

Motopomp, agregatów, armatury, hełmów też?
Jeśli wyprodukowanych przed wejściem do unii sprzętów bez znaku CE nie można by  było używać, pewnie byśmy boso chodzili a szpitale by bez sprzętu zostały. Znam producentów, którzy spełniali wszystkie wymagania a na targach jeszcze w lutym oferowali sprzęt bez znaku, który w maju już oznaczali znakiem CE. Żaden przepis nie zabrania stosowania zgodnie z instrukcją sprawnego sprzętu wprowadzonego do obrotu i kupionego przed wstąpieniem do unii, zabrania natomiast wprowadzania takowego do obrotu. Nawet Niemcy w biedniejszych jednostkach jeszcze używają starych ubrań i metalowych "niezużywalnych" hełmów, choć w unii są od początku.
Pozdrawiam.

Dop. moderatora: Dodałem znaczniki cytowania do cytatu. Chyba tak jest lepiej?/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2007, 14:05:39 wysłana przez Sylwek »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2007, 12:04:44 »
- po trzecie - ktoś napisał, że można nościć UPS-y - nie nie można - kupić tak

Breveheart na jakiej podstawie ta informacja? Akt prawny? Norma?

Motopomp, agregatów, armatury, hełmów też?
Jeśli wyprodukowanych przed wejściem do unii sprzętów bez znaku CE nie można by  było używać, pewnie byśmy boso chodzili a szpitale by bez sprzętu zostały. Znam producentów, którzy spełniali wszystkie wymagania a na targach jeszcze w lutym oferowali sprzęt bez znaku, który w maju już oznaczali znakiem CE. Żaden przepis nie zabrania stosowania zgodnie z instrukcją sprawnego sprzętu wprowadzonego do obrotu i kupionego przed wstąpieniem do unii, zabrania natomiast wprowadzania takowego do obrotu. Nawet Niemcy w biedniejszych jednostkach jeszcze używają starych ubrań i metalowych "niezużywalnych" hełmów, choć w unii są od początku.
Pozdrawiam.

Człowieku jesteśmy UE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na podstawie dyrektywy UE przeczytej przepisy !!!!!!!!!!!
Jeżeli można Twoim zdaniem, to dlaczego jeżeli idę do producenta i pytam o UPS wykonany po staremu, to na etykiecie nie ma znaku CE i jest napisane UBRANIE ROBOCZE????????????????


Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 20, 2007, 17:39:53 »
BRAVEHEART nie denerwuj się tak bardzo, niektórym ludziom ciężko idzie wytłumaczyć dlaczego maja przynieść 2 aktualne zdjęcia do dowodów osobistych a ty chcesz żeby pojęli przepisy i wymogi dot. ubrań w 1 dzień.

najlepiej jeżeli ktoś ma obiekcje dot. ubrań specjalnych i czy jechać w nich do akcji, niech jedzie w dresie i też będzie miał zapewnioną ochronę (tylko mnie nie pytajcie przed czym chroni dres :P:P)

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 20, 2007, 21:08:30 »
Przed inteligencją ? ( ale to chyba w połaczeniu z BMW :)  )
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2007, 10:07:44 »
Breveheart zamiast pisać "oczywista oczywistość" podaj no te przepisy lub chociaż link do nich. Ja wiem, że ubrania wprowadzone do uzycia jako ochronne specjalne przed majem 2004 mogą być używane, nie można ich sprzedawać i produkować pod taką nazwą i ze znakiem CE. Jak będę miał czas to odszukam ci przepisy.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2007, 10:37:16 »
Breveheart zamiast pisać "oczywista oczywistość" podaj no te przepisy lub chociaż link do nich. Ja wiem, że ubrania wprowadzone do uzycia jako ochronne specjalne przed majem 2004 mogą być używane, nie można ich sprzedawać i produkować pod taką nazwą i ze znakiem CE. Jak będę miał czas to odszukam ci przepisy.

Ok, teraz to już zamieszałeś Ferdek. Rozmawiamy o UPS-ach czy Ubraniach Specjalnych????????
Jeżeli o UPS-ach to ich już nie można stosować. Jeżeli o ubraniach specjalnych wykonanych przez 2004 rokiem na podstawie normy PN-EN469:1997 (wtedy obowiązywała ta norma) i dyrektywy unijnej 89/686/EEC, to można.

definicja UPS = UBRANIE STRAŻACKIE POPULARNE, wykonane z trzech warstw: zewnętrznej tkaniny TRUDNOPALNEAJ IMPREGNOWANEJ - 100% BAWEŁNY, membrany (dopuszczano wtedy membranę palną), i ocieplacza POLIESTROWEGO (podszewka+włóknina), taśm odblaskowych. UPS był produkowany w oparciu o wymagania WBO - wystosowane przez CNBOP.
Krótko mówiąc jeśli ktoś posiada jeszcze ubranko o nazwie UPS wyprodukowane kilka lat temu, to może mieć 100% pewność, że impregnatu trudnopalnego już dawno w takiej tkaninie nie ma.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 08:19:03 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline FIREMANN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2007, 17:03:00 »
Witam!!! Jest to moj pierszy wpisz do dyskucji ,wiec prosil bym poprawic mnie jezeli napisze cos niezgodnie z prawda. Jestem ochotnikiem i spotkalem sie wlasnie z problemem umundurowania.Sprawa jest dosyc blacha z punktu widzenia kogos kto sie tym nie zajmuje,lecz w mojej jednostce problem ten wystepuje juz od dluzszego czasu i bardzo mnie zirytowal.Chodzi wowczas o to,ze po skonczeniu kursu szeregowca i BHP prezes mojej OSP  do  ktorej naleze postanowil , ze na nowe umundurowanie bede mogl liczyc tylko wtedy,kiedy bede biegal do akcji i  sie angazowal w zycie naszej OSP (Zalosne.....).Tymczasem do akcji biegam w starym UPS-ie po starszych kolegach i butach ,ktore nie spelniaja zadnego atestu.....w dodatku buty te sa rownierz uzywane. Pieniedzy wystarczyloby z powodzeniem na wyposazenie niejednego strazaka w kompletny mundur ,lecz stwierdzono ,ze dostaniemy mundury po innych,a ci co biegaja do akcji juz od dawna zakupi sie nowe mundury i buty,co sie zreszta pare tyg pozniej stalo....Nie wiem co mozna w tej sprawie zrobic i czy cos wogole mozna z tym zrobic...

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 21, 2007, 18:44:00 »
i czemu sie dziwisz ja w straży jestem już 3 lata porobiłem kursy jakie tylko można było zrobić a mundur mam po kimś buty tak samo a jak coś nowego przychodzi to dostają ci co najczęściej jadą na akcje bo im sie to po prostu należy a na każdego przyjdzie czas żeby swoje umundurowanie dostać

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 21, 2007, 20:16:35 »
junior ale piszesz o ops czy psp , ????

W psp rownie z trafia sie uzywany hełm maska , ale ubranie i buty to się nie spotkałem.
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 21, 2007, 20:49:50 »
sEB-q:

Jestem ochotnikiem


U mnie panują podobne zwyczaje i jest to wg. mnie normalne postepowanie.

Cytuj
kiedy bede biegal do akcji i  sie angazowal w zycie naszej OSP (Zalosne.....).

No jeśli dla ciebie jest to żałosne to po co sie zapisałeś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 22:14:06 wysłana przez Pedros »

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 21, 2007, 21:01:31 »
Pewnie chodziło mu o to że najpierw musi sobie na strój "zasłużyć" a to juz granda w biały dzień , to jest ich zdrowie i życie w niektórych przypadkach. Użył bm nieadnego sformułowania ale ten strój im się należy jak d.... do wiadomo czego.
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Koszarówka? Dlaczego nie w specjalnych ?!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 21, 2007, 22:56:11 »
junior ale piszesz o ops czy psp , ????

jestem ochotnikiem