Autor Wątek: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??  (Przeczytany 7619 razy)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« dnia: Listopad 11, 2007, 11:25:25 »
Witam wszystkich forumowiczów!!

Mam pytanie a mianowicie...Ile trzeba mieć lat aby można było zapisać sie na kurs pierwszego stopnia w OSP??Bo w nowym roku tzn. 2008 kończę 16 latek i chciałbym zapisać sie na taki kurs..Słyszałem kiedyś że trzeba mieć ukończone 16lat ale slyszalem również że 18..wiec proszę o odpowiedz i z góry wszystkim dziękuję!!

Pozdrawiam Fireman22!!!

P.S Szukałem na forum czegoś na ten temat ale nie znalazłem wiec założyłem nowy wątek!!Jeżeli źle szukałem i jednak coś jest to proszę o podanie linka do tematu!!
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2007, 14:32:29 »
poczytaj sobie tutaj w punkcie trzecim "warunki przyjecia na szkolenie" http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/KG_PSP.pdf pozdrawiam

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2007, 15:07:57 »
Dzięki przeczytałem!! :mellow:
Czyli z tego co pisze wynika ze muszę mieć 18 lat :angry:A nie wiesz czy można mieć rocznikowo 18 czy jednak trzeba mieć skończone te 18??Bo jeżeli np. ja będę miał w 2010 r 18lat a urodziłem sie w lipcu a kurs np. będzie w maju to będę mógł w nim uczestniczyć??  :huh: :wacko:

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2007, 15:10:23 »
Na to pytanie mysle znajdziesz odpowiedz w swojej KM lub KP PSP. A pozatym do 2010 jeszcze wiele może się zmienić.

PS zamiast dziekowac daj plusa hehe ^_^

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2007, 15:29:01 »
u nas na kurs I stopnia musisz mieć 16 lat a II 18 lat.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2007, 15:36:45 »
fireman22 wysyłam chłopaków na szkolenia i z tego co wiem musisz mieć ukończone 18 lat ,ubezpieczenie i badania na I czy II stopnia .Bo kto z prowadzących kurs w KM czy KP będzie brał odpowiedzialność jak niemasz 18 lat. Ale życze powodzenia na kursach

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2007, 15:50:36 »
Strażak Sam-Olsztyn - Właśnie ci dałem plusika :wacko:

Do Matti - Słuchaj a czy Panowie prowadzący kurs z KM bądź KP nic nie mówią na temat ile kto ma lat??Czy to jest robione zgodne z regulaminem??Bo tak jak pisze "Naczelnik Darek" nie biorą odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie..Nie wiem jak jest dokładnie w mojej OSP bo nie wypytywałem ale ostatnio kumpel był na kursie 1 stopnia i miał rocznikowo 18 nie miał jeszcze skończonych miał 17.. bo 18 kończył niedawno!!Wiec jak to z tym kursem jest dokładniej u was>? :huh:Ty byleś już na tym kursie??jak tak to ile miałeś lat jak byleś :huh:

Z góry dzięki i pozdro for all!! :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2007, 15:53:32 wysłana przez Fireman22 »
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2007, 18:53:48 »
fireman musisz mieć ukończone 18 lat odstępuję sie od tej reguły jeżeli w trakcie trwania kursu masz urodziny ponieważ na 1stopnia obowiązkowa jest komora dymowa a nikt nie weźmie za ciebie odpowiedzialności jeżeli nie daj Boże by ci się coś stało kolejną sprawą jest że skoro nie masz ukończonego 18 roku życia to nie możesz brać czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych więc ten kurs jest Ci na razie nie potrzebny i na twoim miejscu skupił bym się na kursach MDP a jak masz już to za sobą to wytrwałości w czekaniu pzdr

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2007, 18:57:22 »
Dzieki Laciok!!

Kursy MDP mam za sobą  :wacko: a co do kursu to na pewno będę cierpliwie czekał bo straż mnie kreci coraz bardziej i to chce robić pomagać ludziom!!:wacko:

Pozdro!!
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2007, 21:47:24 »
Fireman22 jeżeli byś kończył 18 lat w czasie kursu to raczej nie ma problemów

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2007, 22:11:24 »
U nas na kursach oficer PSP prowadzoncy powiedzila ze w dniu egzminu osoba musi miec ukonczone 18 lat bo inaczej nie dopusci do egzaminu i to bylo tyle kto wiedzial ze bedzie mial 18-stke do egzaminu to chodzil na kurs a kto nie musila czekac na nastepny
pozdro

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2007, 15:02:17 »
u nas na kurs I stopnia musisz mieć 16 lat a II 18 lat.
System szkolenia członków OSP biorących bezpośredni
udział w działaniach ratowniczych pisze wyraźnie:
poczytaj sobie tutaj w punkcie trzecim "warunki przyjecia na szkolenie" http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/KG_PSP.pdf pozdrawiam
Musisz mieć ukończone 18 lat.
Oto dlaczego!
fireman musisz mieć ukończone 18 lat odstępuję sie od tej reguły jeżeli w trakcie trwania kursu masz urodziny ponieważ na 1stopnia obowiązkowa jest komora dymowa a nikt nie weźmie za ciebie odpowiedzialności jeżeli nie daj Boże by ci się coś stało kolejną sprawą jest że skoro nie masz ukończonego 18 roku życia to nie możesz brać czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych więc ten kurs jest Ci na razie nie potrzebny i na twoim miejscu skupił bym się na kursach MDP a jak masz już to za sobą to wytrwałości w czekaniu pzdr
Scaliłem w całość.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2007, 15:57:50 »
Ok :mellow:
Dzieki wszystkim za odpowiedz!! -_-Czyli muszę czekać i będę czekał  :wacko:

Pozdro for all!!
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2007, 16:10:05 »

Kursy MDP mam za sobą  :wacko: a co do kursu to na pewno będę cierpliwie czekał bo straż mnie kreci coraz bardziej i to chce robić pomagać ludziom!!:wacko:


to zaproponuhj zebyście na zbiórkach zrobili sobie kurs z tematyki która wykracza poza system szkolenia lub pogłębić jakieś zagadnienie... wystarczy trochę inicjatywy:)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline zielin90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2008, 19:04:09 »
ja poszedlem na kurs jak mialem 17 lat (zabrakło mi 20 dni do 18 lat) komendant powiedzial ze nie moge przystapic do egzaminu bo nie mialem ukonczonych 18 lat wiec zaczekam na nastepny.Pozniej dowiedzialem sie ze pare osob ktore do dzis nie skonczyly 18 lat zdaly egzamin i uczestnicza w akcjach. Zastanawiam sie dlaczego komendant dopuscil ich do egzaminu a mnie nie. Prosze o opinie.

MichuSAA

  • Gość
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2008, 19:40:29 »
Ja również miałem iść na kurs w wieku lat 17 we wrześniu. A w grudniu będe miał już 18. Jednak kurs się nie odbył, za mało chętnych.://

Offline zielin90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kurs pierwszego stopnia w OSP...Ile lat??
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2008, 23:36:39 »
mi bardziej chodzilo o to dlaczego komendant wkrecil mi takiego wala albo znajomosci pomogly
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 23:41:04 wysłana przez zielin90 »