Autor Wątek: Zastępca dowódcy zmiany  (Przeczytany 24127 razy)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:44:05 »
Już wszystko wiadomo to stanowisko dla oficerów aspirantom zrobiono smaczek a teraz panom dziękujemy ,za wysokie progi na nasze  aspiracje.Pełnijcie dalej obowiązki a kasę wezmą jak zawsze oficerowie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 22:08:59 wysłana przez Butel »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline szeregowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 01, 2008, 17:53:36 »
Kolego pożarnik.
Trzeba dokładnie przeczytać projekty rozporządzenia i zauważyć że dowódca sekcji i zastępu zostały stanowiskami aspiranckimi. Ciekaw jestem co powiedzą wykształceni oficerowie, którzy są mianowani na te stanowiska. Nie zawsze tak jak mówisz biorą pieniądze oficerowie. Pociesze Cię nie masz co się martwić nie jesteś sam na świecie z problemami ale w jednej komendzie na Podlasiu nie ważne jakie masz kwalifikacje zawodowe, nie ważne jakie szkoły masz skończone nie ważne jakie są przepisy i rozporządzenia MSWiA. Przełożeni uprawnieni do mianowania i tak wsadzają swoich wafli na stanowiska i mają wszystkich gdzieś. A wykształceni oficerowie, którzy mają już po kilkanaście lat służby są blokowani na stanowiskach gdzie nigdzie nie wyskoczą. Komendant np. mianuje aspiranta na nieobsadzone stanowisko oficerskie chociaż ma do dyspozycji kilkunastu oficerów spełniających wszystkie kryteria. Tak samo jest z oficerami, którzy nie spełnia przepisów kwalifikacyjnych czyli nie mają skończonych szkół, bo np. biorą udział w sportach lub jest się gumowych uchem komendanta czy innych osób bierze się ich pod uwagę w awansach na stanowiska służbowe oficerskie a nie widzi się tylu oficerów spełniających kryteriach. Wiec kolego sam widzisz ze nie jest różowo. Ciekaw jestem osobiście, kiedy zostanie to zauważone przez KG jakie komedie z mianowanie i innymi poważnymi kwestiami są tu odstawiane i przyjedzie kontrola z KG czy MSWiA z prawdziwego zdarzenia, żeby sprawdzić ten prywatny folwark zwierzęcy.
Pozdrawiam

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2008, 14:21:24 »
Już wszystko wiadomo to stanowisko dla oficerów aspirantom zrobiono smaczek a teraz panom dziękujemy ,za wysokie progi na nasze  aspiracje.Pełnijcie dalej obowiązki a kasę wezmą jak zawsze oficerowie.


Kolego ja jestem oficerem i siedzę na stanowisku d-cy zastępu i wiem już (tak jak napisał mój przedmówca) kto wskoczy na miejsce z-cy d-cy zmiany u mnie bo jak powiedział jeden z wyżej postawionych oficerów jest na niego parcie (aby tylko w majtki nie narobili jak będą tak przeć) a ja nadal będę takim oficerem, na którego wołają d-ca świąteczny bo reszta idzie w święta na wolne i wtedy uważają że ja mogę dowodzić. Tak jak mówił szeregowiec dzieje się dzieje. Ja przywykłem ty też przywyknij jest tak lżej.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 07, 2008, 13:05:28 »
Ja z tego projektu zrozumiałem, że z-cą d-cy zmiany może zostać aspirant pod warunkiem, że w ciagu 5-ciu lat uzupełni swoje wykształcenie.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2008, 11:54:54 »
Trwają dyskusje odnośnie wymagań na to nowe stanowisko. Proponuje się, aby staż służby był o rok mniejszy,  a stopień o jeden niższy niż dowódca zmiany.
Jednak to tylko propozycje.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2008, 19:33:08 »
 Ja bym podniósł wymagania na co najmniej brygadier, a kto do cholery teraz robi to wszystko i za friko .U mnie aspiranci a oficerowie to tylko w biurach, zresztą nikt na studia z podziału w dawniejszych czasach skierowania nie dostał.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2008, 14:22:05 »
Witam czy już coś wiecie o tym rozporządzeniu regulującym wymagania kwalifikacyjne co do stanowska zastępcy dowódcy zmiany??

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2008, 18:53:06 »
Taki wątek już istnieje pt"Jakie wymagania na stanowisko zastępca dowódcy zmiany??" a co do dalszych losów tego stanowiska to dalej trwają uzgodnienia pomiędzy niewiadomo kim a czym .Nasi spece od ustaw w KG głowią się jak wykiwać podziałowców i zadowolić Donalda, a nasz 01 to typowy facet od unikania trudnych spraw.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2008, 19:35:58 »
zajrzyj  http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9132.0.html  wystarczy użyć opcji szukaj , a wiele tematów się powtarza
W większości jednostek  i komend stanowisko to jest "sobie a muzom" czyli nie wnosi nic nowego grupy te same , co d-ca sekcji , to po co zmieniać regulamin organizacyjny komendy.W niewielkiej  ilości , że tak powiem większych   jednostek,  może to ma sens , ale jest ich niewiele , a są komendanci leniwi  po co zadawać sobie trud i zmieniać regulamin organizacyjny , który nie tak dawno powstawał w bulah i trudzie  ... ?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 19:43:07 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2008, 22:57:36 »
Z-ca dowódcy zmiany ma być w planach grupą 9 ( z tego co wiem) więc pewnie na jednostkach poniżej 36 etatów takiego stanowiska nie będzie (jeżeli będzie gdziekolwiek).

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 13, 2008, 12:20:46 »
u mnie w tej chwili jest 33 strazaków na zmianach, 11 na jednej gdzie jest staniowisko Dowódcy, Dowódcy Sekcji i Dowódcy Zastępu, kolejny dowódca nie jest potrzebny, bo juz nie bedzie miał kim dowodzić  ^_^. Chyba że te stanowisko zastapi np. dowódce sekcji, więc nie widzę wogóle takiej konieczności żeby takie stanowisko powstało, a jezeli chodzi tylko o kasę to wystarczy podnieść grupę Dowódcy zmiany na 10 a sekcji na 9 i wszystko bedzie grało. Osobiści mógłbym obsadzać stanowisko brygadzisty, mistrza, specjalisty...nie ważane jaka nazwa aby dobrze płacili. :wacko:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 13, 2008, 15:01:08 »
Dowódca zmiany w jednostkach powyżej 36 etatów jest grupą 10 więc szanse małe na podwyższenie grupy w mniejszych jednostkach.

Offline FL6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 28, 2008, 18:58:03 »
Koledzy mam pytanie: Co w końcu ze stanowiskiem zastępcy dowódcy zmiany. Swego czasu na forach było głośno na ten temat, a na chwilę obecną do końca nie jest chyba wiadomo czy będzie te stanowisko, a jeśli będzie to czy ma to być stanowisko aspiranckie, oficerskie czy łamane. W projekcie Rozporządzenia płacowego na 2009r nie ma tego stanowiska ani wśród stanowisk przesuwanych w grupach ani też w stanowiskach nowopowołanych, istnieje natomiast w tabelach zaszeregowania. Sam już niewiem czy w końcu będzie utworzone czy nie ?

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 28, 2008, 19:11:35 »
Projekt rozporządzenia o kwalifikacjach zawodowych, w którym wymieniono również to stanowisko, ukazał się kilka miesięcy temu. Od tamtego czasu nic nie wiadomo co się dzieje z tym projektem, na jakim jest etapie etc.
Chyba pozostaje tylko czekać...

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline FL6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:20:57 »
Tak, tylko zastanawiają mnie przesunięcia w grupach które zawarte są w tym ostatnim rozporządzeniu płacowym na 2009r. Z tego co widzę przesunięcia w grupach dotyczą przedewszystkim strażaków na wyższych stanowiskach dowódczych, tylko na otarcie łez podniesiono grupę starszym operatorom  i dowódcą zmian ( chyba żeby zbyt wielkiego rabanu nie było ). Zgadzam się z teorią, że każdy strażak czy to z podziału czy też tzw. biurowy powinien dobrze wykonywać swoją prace i godziwie mieć za nią zapłacone dlatego nie dzielił bym zbytnio strażaków na tych z podziału i resztę świata. Ale trzeba z utrzciwością przyznać, że trzonem pożarnictwa byli i są Ci którzy na co dzień uczestniczą w różnego rodzaju akcjach ratowniczo gaśniczych.
Dziwi mnie też fakt, że nie docenia się właśnie zastępców dowódcy zmiany. Są to strażacy którzy zastępując dowódcę na miejscu rozpoczynającej się akcji muszą podejmować niejednokrotnie kluczowe i odpowiedzialne decyzje od których zależy rozwój sytuacji, a zazwyczaj dopiero pod koniec pojawiają się pozostali również ważni strżacy.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 28, 2008, 21:43:18 »
temat na forum omawiany był takze tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7525.0.html
co do Twojej wypowiedzi to każdy na swoim stanowisku czuje się potrzebny, nie tylko d-ca zmiany czy jego zastępca, także zaraz usłyszysz ze ważni są d-cy zastępów, ratownicy, itp....
Myślę, że podwyższanie grup dla biura (gdzie na ogół pracują doświadczeni i starsi strażacy) ma na celu zwiększenie albo atrakcyjności tych stanowisk, albo dodatkowe zwiększenie pieniędzy w przypadku odejścia na emke - wyższa grupa = wyższa pensja/emka (w przypadku odejść).
Co do tematu postu to na razie cisza ze strony służbowej (co mnie już k.... :bij: wcale nie dziwi), temat kiedyś rzucony chyba czeka teraz na śmierć poprzez zapomnienie...
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline FL6

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:37:51 »
Zgadzam się, iż każdy strażak na swoim stanowisku jest potrzebny począwszy od stażysty po przez innych. Dobija mnie tylko fakt, że najpierw rzuca się temat ludzie robią sobie nadzieję a potem jak sam stwierdziłeś temat znika a odwrotnie, pojawiają się przesunięcia w grupach o których wcale początkowo głośno się nie mówiło takie jak:
1)   dyżurny operacyjny (KW I kat.) z grupy 11 na grupę 12;
2)   dyżurny operacyjny (KW II kat.) z grupy 10 na grupę 11;
3)   pomocnik dyżurnego operacyjnego (KW) z grupy 7 na grupę 8;
4)   dyżurny operacyjny (KP/M II kat.) z grupy 9 na grupę 10;
5)   zastępca dyżurnego operacyjnego (KP/M II kat.) z grupy 8 na grupę 9;
6)   dyżurny operacyjny (KP/M III – V kat.) z grupy 8 na grupę 9;
7)   pomocnik dyżurnego operacyjnego (KP/M) z grupy 6 na grupę 7;
10)   komendant szkoły podoficerskiej z grupy 16 na grupę 17;
11)   zastępca komendanta szkoły podoficerskiej z grupy 15 na grupę 16..
Dodano nowe stanowiska:
1)   główny specjalista (KW) w grupie 14

Jak ktoś się dokładnie przyjrzy to większość przesunięć dotyczy szczebla centralnego lub wojewódzkiego, a już totalnym nieporozumieniem w tym Rozporządzeniu są decyzje dotyczące Muzeum Pożarnictwa ale tego to nawet szkoda komentować. Tak więc jak widać o wszystkich pamiętali tylko o niektórych zapomnieli ?
Scalono.
Od samego początku twierdzę, że każdy strażak powinien godziwie zarabiać i zajmować stanowisko zgodnie z jego kwalifikacjami a szczególnie umiejętnościami. Cały czas zaznaczam tylko fakt robienia strażaków w przysłowiowego "konia" Po co przez cały rok puszczanie informacji (insynuacji) dotyczących zmian na danym stanowisku, ujmowanie tego stanowiska w tabelach płacowych gdy na koniec okazuje się, że to gruszki na wierzbie a do tego na deser człowiek słyszy o zmianach w jednostce badawczo rozwojowej lub w muzeum pożarnictwa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 23:25:16 wysłana przez Ajax »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:51:50 »
Ok.
Poczytaj może również nieco dz. SK,CPR,CZK:
M.in.
Cytuj
Pomimo propozycji KG przeszeregowania stanowiska:
dyżurny operacyjny KW I i II kat. – na grupę 12 z 11 – brak akceptacji związków zawodowych,
dyżurny operacyjny w KP III, IV i V kat. – z grupy 8 na grupę 9 – brak akceptacji związków zawodowych;

Dziękujemy!
Wszyscy pokrzywdzeni przez ZZ dyżurni i dyspozytorzy WSKR, M/PSK i PA.

Poprzednie "stare" stanowiska - brak akceptacji ZZ... Co dopiero jakieś nowe Może się mylę? OBY.  :krzyk:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 29, 2008, 11:31:25 »
Kiedyś pisałem że strażacy od grupy 1-9 to dla strony służbowej nie są strażacy tylko zło konieczne i czy znowu się to nie powtórzyło, i niech mi ktoś nie powie znowu że operatorom podnieśli bo to jest chichot i rzucenie ochłapów dla zamknięcia ryja podziałowi .Takiego chamstwa i mydlenia oczu już dawno nie było
a Panowie oficerkowie dalej się śmieją z nas na czele z 01 , który cudownie ozdrowiał zostając mianowanym KG, wcześniej biedak musiał iść na emeryturkę.Teraz pozwala swoim hienom okradać podział wespół z cholernymi  ZZ Karierowiczów PSP.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 20, 2009, 09:32:44 »
Ktoś wie czy stanowiska zastępcy dowódcy zmiany będą obligatoryjnie w każdej JRG powyżej 36 etatów czy wg uznania Komendantów??

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 20, 2009, 16:58:07 »
Witam!
U mnie K-diant  -_- nie planuje póki, co wprowadzenia tego stanowiska.
D-cę zmiany w razie nieobecności zastępuje d-ca sekcji lub sporadycznie jeden z dców zastępu. Podobnie w SK dyżurnego operacyjnego - zastępuje, pomocnik, dyspozytor lub sporadycznie osoba z KP/KM.
Wg. mnie kolejne stanowisko, niesnaski i podziały. Wprowadźmy jeszcze np: stopień st.asp.sztab. to się dopiero zacznie...  ^_^ ^_^ ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2009, 17:04:08 »
Cytuj
Wprowadźmy jeszcze np: stopień st.asp.sztab. to się dopiero zacznie...  ^_^ ^_^ ^_^
Zauważ, że w zaprzyjaźnionej niebieskiej formacji zrezygnowano z wielu stopni podoficerskich (wg mnie bardzo sprytnie i mądrze). Policjant ze st. post. awansuje od razu na sierżanta, czyli na stopień, na który w PSP potrzeba ilu lat? bo nie chce mi się szukać. Także dalsze rozdrabnianie stopni raczej szkodzi niż pomaga - ale to tylko moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać :rofl: 

Podobnie jak stanowiska i ja ich jw. wcale nie mam zamiaru popierać! Sorry, że Tu, ale szkoda zaczynać...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2009, 17:12:32 wysłana przez Ajax »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2009, 17:32:26 »
to zależy od komendanta, podobnie jak teraz z większością stanowisk.
Jeżeli natomiast stanowisko ma już być, to nie widzę przeszkód by je obsadzać. Przecież komenda (czy jednostka) nie będzie się składała z własnej kasy na to stanowisko, prawda? a jeśli z 2-3 dowódców sekcji jeden i ten sam zazwyczaj zastępuje nieobecnego d-ce zmiany, to czemu miałby nie awansować na grupę wyżej.
Poza tym zauważcie, obecnie d-ca sekcji to będzie grupa aspirancka, i jeśli oficer, któy będzie zajmował to stanowisko będzie chciał awansować no to niestety... chyba, że dostanie z-ce dowódcy zmiany.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2009, 18:12:34 »
Zapewne ktoś pisząc to rozporządzenie miał na celu przywrócenie równowagi pomiędzy funkcją a stopniem stąd też dla oficerów tylko wyższe stanowiska niż d-ca sekcji.
Tylko jak to się ma do głoszonej jeszcze niedawno przez KG filozofii, że każdy oficer po szkole powinien trafić na podział? I jak stanowisko aspiranckie i brak mozliwosci awansu w stopniu mają wpłynąć pozytywnie na tą ideę?

Offline ego

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zastępca dowódcy zmiany
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 09, 2009, 10:32:40 »
Witam
Minęły już dwa lata, odkąd zaczęto mówić o stanowisku zastępcy dowódcy zmiany, wydano nawet stosowne akty prawne i ... stanowiska nie ma. Jak jest w Waszych jednostkach, czy ten etat jest fizyczne obsadzony? Skuteczności i sprawności działania wymaga się tylko od PB.
Pozdrawiam