Autor Wątek: Kursy przeciwpożarowe dla osób cywilnych  (Przeczytany 1538 razy)

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Kursy przeciwpożarowe dla osób cywilnych
« dnia: Listopad 09, 2007, 20:12:26 »
Chciałbym spytać gdzie moge zrobić podstawowy kurs przeciwpożarowy? Chodzi mi o nabycie umiejętności "zabezpieczenia" miejsca do czasu przyjazdu strazy, ewakuacja, obsługa gaśnic i taego typu podstawy. Oczywiście taki kurs przechodziłem w zakładzie pracy ale to było tylko pare minut gadania aby nie palić na hali itp., nawet nie dotknęliśmy gaśnicy!!!
Szukałem takich kursów na stronach straży ale jedyne co znalazłem to kursy inspektorów p.poż., a aż taki jest mi niezbyt potrzebny a po za tym trochę za drogi!
Pozdrawiam!
Marcin

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kursy przeciwpożarowe dla osób cywilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2007, 20:44:58 »
"Sezonowo" lub od przypadku są przez PSP organizowane takie "szkolenia" lub raczej wykłady. W większości przypadków jednak na specjalne zlecenia (np. jakiejś dużej firmy która posiada dajmy na to duże powierzchnie biurowe czy magazynowo-produkcyjne).

W myśl projektu zatrudniania osób cywilnych w PSP, być może zostanie opracowany niebawem szerszy projekt takich szkoleń powszechnie dostępnych. Kto wie? Zobaczymy

Póki co raczej szukaj firm, które oferują szkolenia z podstaw ratownictwa medycznego i BHP w zakładzie pracy - ale poważnych firm. W szeregach tych firm uczestniczą również (byli i aktualni) strażacy, którzy właśnie potrafią przekazać część swojej wiedzy.
Rzeczy o które pytasz powinny być elementami rozszerzonego szkolenia BHP dla pracowników (dbającej o bezpieczeństwo) firmy.
Osobiście znam przypadek jednej z firm, która ma szalenie rozwinięty tematycznie cykl takich szkoleń. Ale nastąpiło to dopiero po fakcie, kiedy olbrzymia powierzchnia produkcyjno-magazynowa spłonęła jakiś czas temu.

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline ret77up

  • ret77up
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • made from fire
    • Wszystko dla ratownictwa
Odp: Kursy przeciwpożarowe dla osób cywilnych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2007, 14:37:43 »
Firma Firemed zajmuje się organizowanie zajęć z nauki gaszenia, zabezpieczenia miejsca itd.... \
pozdrawiam
Krzysiek
Dh. Krzysztof
tel 0 665 998 999

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Odp: Kursy przeciwpożarowe dla osób cywilnych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2007, 12:48:25 »
A jakieś firmy działające w woj.śląskim znacie?
Pozdrawiam!
Marcin