Autor Wątek: Szukam Oprogramowania Dla Osp  (Przeczytany 2559 razy)

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Szukam Oprogramowania Dla Osp
« dnia: Lipiec 07, 2004, 14:24:06 »
Gdzie można znależć programy dla OSP.
Chodzi mi o bazę danych i inne programy. Czekam na podpowiedzi.

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2004, 21:04:46 »
Generalnie jeżeli chodzi ci o edytory tekstów i inne oprogramowanie to polecam Linuxa.
Jest darmowy czyli legalny.
 
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2004, 10:24:55 »
Hm, a są takowe? Kiedyś na tym forum ktoś już pytał o to, a właściwie co powinien program taki zawierać. Może by tak w końcu coś stworzyć - na przykład wspólnymi siłami? Ja sam zabierałem się juz kilka razy, ale nigdy nie mam czasu ( a może i zapału) żeby skończyć. Co innego gdyby był jakiś projekt - może ktoś się pokusi i zaprojektuje?    

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2004, 11:43:24 »
Temat na forum o którym piszecie jest tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=524.
Kolega Straszak który stworzył bazę danych przesłał mi ją i jest ona ok.
Na potrzeby mojej jednostki zrobilem namiastkę bazy danych w Accesie w której można zapisywać dane potrzebne wyłącznie do ewidencji wyszkolenia strażaków i drukować raporty z podziałem wszyscy/wiek do 45 lat. (plan jest żeby to rozbudować... ale jak będzie... zobaczymy) Możecie ją pobrać z tego miejsca. Jest to baza przekonwertowana do wersji 97. Przed wydrukiem trzeba wejść do projektu raportów i zmienić nazwę mojej miejscowości na waszą. Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane na PW.
Sylwek
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2006, 20:49:30 wysłana przez dago »

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2004, 22:59:15 »
Witam.
Jak widzę temat wraca na łamy forum.
Jakiś czas temu zaoferowałem bazę danych stworzoną własnorecznie w MS ACCES 97, lecz powiem, że zainteresowanie było raczej skromne wręcz mierne, zainteresowanych można by policzyć na palcach jednej ręki.
Tak jak oferowałem poprzednio tak i tym razem, bazę udostepniam bezpłatnie, jedynie za opinie na jej temat.  
Do tej pory otrzymałem jedynie dwie opinie.
Nie mniej jednak wyślę ją kazdemu, kto zechce i zobowiąże sie do przesłania opini na jej temat, zarówno pozytywnych jak i negatywnych.
Co mieści się w bazie danych, prosze patrzeć na link zamieszczony w poście Sylwka - powyżej.
Ze swej strony dziekuję Sylwkowi za pozytywna opinie na temat bazy.

PS.
Nie robię żadnych obwarowań w temacie modyfikacji bazy danych.
Moją intencją jest pomoc braci strażackiej.

Pozdrawiam.

Straszak

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2006, 15:58:02 »
Może warto odnowić ten wątek i spytać jeszcze raz o oprogramowanie dla OSP.Minęło 1.5 roku od ostatniego postu więc może jest coś nowego.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2006, 22:03:45 »
Witam.
Jak widzę temat wraca na łamy forum.
Jakiś czas temu zaoferowałem bazę danych stworzoną własnorecznie w MS ACCES 97, lecz powiem, że zainteresowanie było raczej skromne wręcz mierne, zainteresowanych można by policzyć na palcach jednej ręki.
Tak jak oferowałem poprzednio tak i tym razem, bazę udostepniam bezpłatnie, jedynie za opinie na jej temat.  
Do tej pory otrzymałem jedynie dwie opinie.
Nie mniej jednak wyślę ją kazdemu, kto zechce i zobowiąże sie do przesłania opini na jej temat, zarówno pozytywnych jak i negatywnych.
Co mieści się w bazie danych, prosze patrzeć na link zamieszczony w poście Sylwka - powyżej.
Ze swej strony dziekuję Sylwkowi za pozytywna opinie na temat bazy.

PS.
Nie robię żadnych obwarowań w temacie modyfikacji bazy danych.
Moją intencją jest pomoc braci strażackiej.

Pozdrawiam.

Straszak

Prosze o przesłanie takiej bazy danych
Pozdrawiam

ozarow232@ozarow.net

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 15:37:09 »
Jeśli istnieje jeszcze ta baza danych albo nowsza to również proszę o przesłanie jej na                                 marcin.grzelaczyk@wp.pl
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2006, 19:50:35 »
Coś ten link nie działa a ja bym chętnie zobaczył tę baze. Albo zaktualizujcie link albo prosze o przesłanie bazy na mrovka@gmail.com . Dzięki. A tak przy okazji ja mam baze zrobioną w exelu, po prostu wszystko napisane kto, od kiedy, i takie dane. Myśle nad czymś lepszym, może jakiś programik by napisać, tak żeby np szło wyświetlać od zaru dane kto ma np. kurs naczelnika, a kto podstawowy i dane osobowe poszczególnych członków. Można by sie również pokusić o możliwość wstawienia do programu zdjęć.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Szukam Oprogramowania Dla Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2006, 08:12:28 »
Cześć,

jeśli chodzi o link w moim poście to pojawiła się nowa wersja, poza tym już dawno nikt tego nie używał więc skasowałem program z serwera. Na potrzeby mojej jednostki mam bazę którą udostępniłem w temacie o ewidencji w OSP >> http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=524.0.

Przepraszam za zamieszanie.

I jeszcze moja prośba: nie piszcie postów na forum z prośbami o wysłanie czegoś z podaniem swoich maili - takie prośby można wysyłać bezpośrednio do konkretnej osoby przez maila lub PW.

Sylwek