Autor Wątek: Baza Konspektów  (Przeczytany 12323 razy)

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Baza Konspektów
« dnia: Lipiec 07, 2004, 11:45:58 »
Mimo wypowiedzi warto jednak sprawdzić jak jest z tym zainteresowaniem wymianą konspektów. Wypowiadajcie się drodzy Forumowicze.

Gość_Zibi

  • Gość
Baza Konspektów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2004, 14:53:50 »
:rolleyes: jestem zainteresowany wymianą

firek72

  • Gość
Baza Konspektów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2004, 01:42:43 »
owszem

Offline SebekFireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2004, 22:13:38 »
No więc Panowie strażacy!!! Jestem skory umieścić wszystkie nadsyłane konspekty u mnie na stronie internetowej (www.fireman.prv.pl). Zresztą już od dawna o takim czymś myślałem, gdyż wiem że taka baza byłaby bardzo przydatną rzeczą!  
www.fireman.prv.pl - wszystko o STRAŻY POŻARNEJ :)[/color][/size][/font]

Offline SebekFireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2004, 22:50:14 »
No i jak zwykle 0 odzewu jak przeszło się do sedna sprawy :( I tak jest ze wszystkim - wszyscy chcą brać a nikt nie chce przyczynic się do utworzenia :(
Powtarzam jeszcze raz - JESTEM GOTOWY UTWORZYĆ TAKĄ BAZĘ tylko potrzebuje materiałów : jakby co konspekty proszę wysyłać na sebekfireman@o2.pl
www.fireman.prv.pl - wszystko o STRAŻY POŻARNEJ :)[/color][/size][/font]

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Baza Konspektów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2004, 20:44:06 »
może tomuś prześle - zaproponował temat i sam ucichł

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2004, 15:08:51 »
bartek, ty brzydalu nie prowokuj. Obserwuję cały czas jaki jest oddźwięk. No niestety muszę stwierdzić, że mizerny. Nie mam oczywiście zamiaru obrażać tych, którzy odezwali się , ale wybaczcie 17 osób, które coś napisały, a sami widzieliści ile było otwarć. Leserstwo się szerzy. Niestety ostatnio nie miałem wolnego czasu, więc nie ma mnie na forum.
Ale bartek bądź spokojny. Czuwam!
Z pewnością skorzystam niedługo z Twojej rady i poddam krytyce swoje wypociny w jakimś temacie.
Na razie niec nie mogę poradzić na brak czasu.
Trzymajcie się.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Baza Konspektów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2004, 12:03:49 »
tomek a ja myślę że konspekty to wogóle zbyteczna rzecz i dlatego brak reakcji, a może tylko w naszych komendach tego wymagają

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2004, 08:17:35 »
Jak pragnę zdrowia! WIesz Ty chyba masz rację. Może po prostu u nich jest normalnie. Dowódcy zmian nie prowadzą zajęć, tylko w nich biora udział, a szkolenie prowadzą dowódcy jrg, pracownicy służby oparacyjnej, prewencji itd, itd.
Mam jednak nadzieję, że w końcu ruszymy.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2004, 21:02:31 »
Czy taka sytuacja, że tzw. biuro prowadzi szkolenia jest normalna - chyba niezupełnie.  W naszej JRG zajęcia z reguły prowadzi d-ca jednostki oraz d-ca zmiany, nieraz są wyznaczani d-cy sekcji lub ktoś właśnie z biura, ale są to zdarzenia sporadyczne - często uzależnione od tematyki. Co do konspektów: chyba jakoś w życiu miałem szczęście i napisałem ich w "karierze" może z góra 10. Nie to jest ważne co się tam nabazgroli zgodnie z przyjętym schematem, ale to żeby umieć tą wiedzę przekazać z głowy w taki sposób żeby, choć w części została wchłonieta. Do dziś z reguły nikt u nas ich nie pisze i  zajęcia są prowadzone chyba nie najgorzej.  :rolleyes:
Nauka to nic więcej jak ukształtowany i zorganizowany zdrowy rozsądek.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2004, 21:22:14 »
Cytuj
No więc Panowie strażacy!!! Jestem skory umieścić wszystkie nadsyłane konspekty u mnie na stronie internetowej (www.fireman.prv.pl). Zresztą już od dawna o takim czymś myślałem, gdyż wiem że taka baza byłaby bardzo przydatną rzeczą!
Szukam konspektów - i nic,
nie wiem co robić,
czy są jednostki, które udostępnią chociaż kilka? :blink:  

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Baza Konspektów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2005, 20:14:41 »
Jestem ratownikiem - chemikiem.ale tak naprawdę interesuję się DOBRĄ ROBOTĄ - CZYLI DOBRYM RATOWNICWEM i TAKTYKĄ GAŚNICZĄ...Proponuję wziąć się w kupę i odsunąć tych pie......... krawaciarzy z naszych komend od organizacji jakichkolwiek szkoleń zwłaszcza taktycznych,oni i tak już rozp....... PSP.   TO PODZIAŁOWCY ZNAJĄ SIĘ NA ROBOCIE !!! :angry:  
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline pk998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Baza Konspektów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2005, 11:25:22 »
czesc- jak miałby wygladać prawidłowy konspekt dla zmiany słuzbowej? czy tak, jak prawdziwy pedagogiczny czy też skrócony - bez zbednych danych typu " strażak podchodzi do sprzetu, chwyta za dźwignie i lekko odciaga do korpusu" itp. Myslę, że chyba takie proste, dwu lub trzy kartki i nic wiecej.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Baza Konspektów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2005, 14:03:58 »
podk> uważam, że to świetny pomysł stworzenia bazy konspektów na jednej stronie, byc może nawetr na tej, jest tutaj przecież wiele materiałów zroznych dziedzin naszej pracy, sa przecież całe dzialy poswiącone odpowiedniej temetyce. Powinnismy sie tylko zastanowić czy chodzi nam o materiał do stworzenia konspektu czy o "gotowce"? Uzywając gotowca w swojej jednostce zachodzi kolizja prawna : podpisujemy się swoim nazwiskiem "sporządzil: czy kolegi od ktorego otzrymaliśmy (pobralismy) dany konspekt - pamietać należy, że podpisanie sie pod cudzym konspektem to przecież "Plagiat". ja osobiście ejstem za tym, aby udostępnić swoje konspekty z dopiskiem "do uzytku starżaków PSP" - myslę, że rozwiązaloby to problem własności konspektu. Może ktoś bardziej zorientowany w przepisach wyjasniłby nam wszystkim jakie jejst umocowanie prawne konspektu i czy możliwe jest korzystanie z konspektu w jednostce w korej nie został on sporządzony?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2005, 15:29:39 »
HAZMAT - chyba ktoś CI stanął na  nogę że taki jesteś wk... na tych z biura - a nie masz do końca racji - tam też jednak pracuja osoby "myślące"  (niejednokrotnie po stażu w podziale bojowym - tak zreszta jak ja to mialem). NIE sądzę aby wszystkich z biura wrzucac do jednego kosza. Pozdrawiam <_<  
cogito ergo sum

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Baza Konspektów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2005, 15:33:27 »
jeszcze do HAZMAT - coś Ty wymyślił za nową funkcję "ratownik-chemik" czyli według mojej wiedzy ni to ratownik ni to chemik. Pozdrawiam
 
cogito ergo sum

Offline sowak16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Baza Konspektów
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2005, 12:00:50 »
Witam wszystkich.
Gabiba mówi dobrze, ja np. byłem na podziale, PSK i jestem w biurze taka kolej rzeczy.
Dobry strażak taktyk nie może dowodzić bez praktyki podziału i Stanowiska Kierowania, to na PSK uczy się spokoju i rozmowy z ludźmi co może wykorzystać w akcji, a jeszcze jak pracuje w biurze (niektórzy mówią biali) to połączenie tych cech daje charyzmatycznego dowódcę, który uwierzccie ma co robić. To d-ca zastępu, zmiany dowodzi na odcinku bojowym (niektórzy zapominają co to jest) a ci BIALI dowodzą tą grupą doświadczonych ludzi, muszą dbać o to aby media ich nie sfilmowały bez hełmów, rękawic itp. z petami w gębie, opierających samochody, jak cos takiego widzę przy akcji to mnie szlak trafia i daje im od razu zajęcie. Do tego dochodzi tłum, postronni, itp. oraz odpowiadanie na wyuzdane uwagi pod adresem naszym, sprzętu, naszych działań. Ja szanuję starych Strażoli z podziału bo wiem że niektórzy dodatkowo działaja w OSP i zawsze można ich rzucić na najtrudniejszy odcinek, błędem nie jest również zapytanie ich co zrobić w różnych sytuacjach, gdyż oni mają praktykę na codzień i też niejednokrotnie są dowódcami. Ważne aby sobie w miarę ufać i móc polegać.
Ciekaw jestem jakie wy macie uwagi.
A propo każdy z podziału maży o biurze, spróbujcie sami pociągnąć ten pociąg, niejednokrotnie poza czasem służby, ja nikogo nie pytam ile kto zarabia, ma kwalifikacje to niech dostanie i pracuje, i każdy niech się zajmie swoją robotą,
Każdy strażak poza ratowaniem i gaszeniem jest urzędnikiem i podlega Kodeksowi Postępowania Administracyjnego, a o tym podziałowcy nie wiedzą ja im to staram się delikatnie wytłumaczyć. Przyjęcie zgłoszenia to wszczęcie postępowania, który ma różne końcowe efekty.
HEY

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Baza Konspektów
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2005, 02:00:10 »
Ja w sprawie tematu głównego.
Do ćwiczeń konspektu nie chce się robić. Do teorii i owszem pomocny. Ale może by bazę wzbogacić też o prezentacje. Prowadzącemu to pomaga lepiej niż konspekt, a odbiorca widzi również o co chodzi. Gdy słowo tylko mówione (czytane) to staje się monotonne, a wówczas ? Myślę wiec, że to niezły pomysł, ale się przy nim nie upieram.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Baza Konspektów
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2005, 08:14:44 »
MOze faktycznie lepszym pomysłem jest wymiana prezentacji ppt niż konspektów!
Ja sie pisze na coś takiego i moge udostepnic jesli ktoś coś porzebuje

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Baza Konspektów
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2006, 22:07:22 »
ja wszelkich poszukuje prezentacji, przydatnych do szkolenia OSP - kurs podstawowy (w zasadzie kazdy temat). oraz prezentacji do pogadanek w szkolach.  

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Baza Konspektów
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 14, 2006, 14:42:13 »
Hej u mnie konspekty się robi i to takie rozbudowane bardziej opisówkę. Co do podpisania sie pos konspektem to wystarczy podać literature z jakiej sie kozystało i możan to zrobić  tak uważam. Przecież wiadomo że nowości nikt nie wymyśli a to co już jest musi być gdzie zapisane. Mam konspekty i to dużo jutro idę na służbę więc wyślę do firemana i mam nadziej że umieści je na swojej stronie. Jak taki ma wyglądac konspekt hym??Trudno powiedzieć u mnie wymyślił to dowódca jednostki i wygląda jak wygląda.Ale zamierza zmienić formę na taką jak w szkole z tabelkami itd. Pewnie konspekty z mojej JRG nie są pierwszej jakości jakieś tam bęłdy są bo różni to ludzie pisali ale po poprawieniu niektórych będize ok. No i należy pamiętać, że każde ćwiczenie jest lepsze od "suchego" czytania konspektu. A onośnie do prezentacji  to nie ma w mojej JRG (teoretycznie) dostępu do komputera  bo wejść na PSK może tylko osoba upoważniona tzn. dca zmiany i dyspozytor reszta jest skutecznie ścigana!!!!No i gadanie od dawna że sie to zmieni i że będą komputery w pokojach tylko w czerwcu te graty zostana a biurowcy do nowego budynku KP się przeprowadzą i będzie pięknie!!!!!!!No ale jeżeli ma ktoś prezentacje to niech też je wyśle do firemana i on może to umieści na stronie.Pozdrawiam!!!

PS. Jak fireman ma jutro czas to konspekty na stronie umieści rano po zmianie wysyłam. :)  

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Baza Konspektów
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2006, 14:42:13 »
U nas niestety nie jest łatwo musimy robić opracowania tematów w ramach których prowadzi się zajęcia szkolenoiwe .Mam w swojej dyspozycji może nie tyle co konspekty w rozumnieniu czysto pedagogicznym / szkolnym/,ale opracowania tematów z samokształcenia i doskonalenia zawodowego-różne . Zainteresownych proszę o PM chętnie udostępnie./ tematy poruszane w <w akcji>, w <przeglądzie poż..> , podręcznikach typu biblioteka szkolna>/ format word  97 lub RTF.Sam chetnie poszerze swoje zbiory wg. ww. formatach.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2006, 14:49:47 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline GB2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Baza Konspektów
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2006, 19:58:34 »
http://sahara.pl/download.php?id=001002

Pod powyższym adresem znajduje się wzór konspektu oraz kilka konspektów (różnych autorów). Są też różnego rodzaju opracowania.
Jeżeli jesteście zainteresowani dosłaniem swoich opracowań (lub konspektów) nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić. Jedynym warunkiem jest to aby podać autora opracowania lub adres e-mail jako źródło.


 :D
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2006, 19:58:57 wysłana przez GB2 »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Baza Konspektów
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2006, 11:28:18 »
szczerze mówiąc to  na w.w. stronce sahary strasznie mizerne te konspekciki, bo to nawet nie konspekty, a wiedzy to tam tyle co w folderze reklamowym.

Offline GB2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Baza Konspektów
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2006, 20:51:29 »
Jaka wiedza strażaków - takie konspekty...

  :mellow: