Autor Wątek: Ratownicy vs. Strażacy  (Przeczytany 3804 razy)

Offline Andromeda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Ratownicy vs. Strażacy
« dnia: Październik 31, 2007, 08:47:22 »
Witam przesympatycznych Strażaków!

Właśnie przeczytałam poniższy tekst na Gazecie dot. pracy i zarobków ratowników...
I co Wy na to Panowie:

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,4625589.html

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2007, 08:56:50 »
My mamy podobnie.  Bycie zarówno ratownikiem jak i strażakiem to bardzo ciężki i niewdzięczny "kawałek chleba"

Czyżby jakiś pan/pani redaktor szukała darmowych informatorów? :) (Tylko po to się zarejestrować żeby zadać takie pytanie?)

Radziłbym się zainteresować tym, że 850 zł za pracę w pogotowiu mają też lekarze. ALE ZA JEDEN DYŻUR!

Uwaga koledzy z wypowiedziami to jakaś prowokacja!
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 08:59:28 wysłana przez mario68 »

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2007, 09:40:41 »
Cytuj
Radziłbym się zainteresować tym, że 850 zł za pracę w pogotowiu mają też lekarze. ALE ZA JEDEN DYŻUR!
I zainteresowac sie rowniez tym, ile zarabia ratownik na kontrakcie oraz na ilu etatach pracuje...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2007, 09:45:06 »
a ja na to że jak się nie podoba to do straży cały czas przyjmują za grube tyyyysiące zł. nikt nikomu nie broni zmienić zawodu.

Już sam tytuł postu napisany przez Ciebie daje do zrozumienia że chodzi o wypunktowanie jedni drugich, po raz kolejny kto ma lepiej kto ma gorzej i dlatego uważam ten temat za  hmm....

Pozdrawiam i życze na przyszłość sensowniejszych tematów do dyskusji.

Offline Andromeda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2007, 11:29:51 »
Witam ponownie

Panowie, to żadna podpucha, pomyślałam że zainteresuje Was co i kto pisze na Wasz temat. Chodziło mi głównie o stosunek jednych do drugich - Wy utożsamiacie się z nimi "w biedzie", a oni...

Ech, nie ma co gadać. Przepraszam za zamieszanie i zaśmiecanie Forum.

Pozdrawiam

Andromeda


Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2007, 18:39:42 »
Pierwsza uwaga jaka nusówa mi sie po przeczytaniu artykułu.
Co to ku.........a za dyspozytorka popier......na. Do takich przypadków u nas nie ma mowy wyjechać! Mówie o pogotowiu teraz. Przecież od dawna nie jeździmy do "bólu gardła" czy przysłowiowego u nas "babcie boli brzuch"... kontakt z lekarzem rodzinnym...
I jak tu działać w takim kraju w którym pogotowie (wnioskuje z materiału że baaaardzo duże miasto) robi dokładnie to czego oduczono nas robić... myślałem, że skutecznie..

Cytuj
Po godzinie budzę się i idę pożegnać się z ratownikami. Okazuje się, że ich nie ma: pojechali do wypadku. Niegroźnego, ale wymagającego interwencji ratowników. na szczęście jest z nimi lekarz: udzieli pierwszej pomocy, doradzi, co zrobić. Są jednak karetki, w których wyjeżdża na akcję tylko pielęgniarz lub pielęgniarka i ratownik medyczny. Wtedy dowodzenie akcją przejmuje pielęgniarz. Ratownik wykonuje polecenia. Dopiero gdy zabraknie lekarza, pielęgniarki i pielęgniarza, do akcji może wkroczyć ratownik.

Panowie!!!!!

Największy tekst tego roku!
Miko, bulon - no proszę Was przeczytajcie to i ....
.... na szczęście jest lekarz, który....może nas jakoś uratuje przed smiechem...


Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2007, 19:12:13 »
Na podstawie tego artykułu można by napisać scenariusz do brazylijskiej telenoweli. ^_^

A tak na poważnie, to według mnie każdy rat- med liczył się z zarobkami wybierając ten zawód, wiec teoretycznie nie powinien narzekać. Ale fakt jest jeden utrzymać się przez miesiąc za 1000pln to ciezka sprawa.

Trochę nie pasuje mi w tym wątku tytuł "Ratownicy vs. Strażacy", widać ze autor tego wątku ma fantastyczna wyobraźnie ^_^

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2007, 19:53:07 »
a ja do konca nie wiem o co chodiło autorowi tego tekstu...on chciał nam ratownikom współczuc czy wysmiac ze my jelenie robimy za tak marne grosze....

strażak79

  • Gość
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2007, 20:05:18 »
W tym artykule pokazano biednego ratownika medycznego, który za 850 zł musi jeżdzić do bolącego gardła. A stażysta w PSP za porównywalne zarobki zapier..ala w ogień, tnie auta i cholera wie jeszcze przy czym naraża życie a jak potrzeba to też UDZIELI POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.
Zapraszamy do PSP

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2007, 20:16:32 »
ja miałem okazje pojeździc tu i tu ale juz na samym poczatku stazu przyznaje ze w PSP jest ciezej...tylko trzeba przyznac jednak ze w pogotowiu mialem wiecej wyjazdow na dyżurze niz w PSP ale tak jak zaznaczone w wiekszosci byly to " wizyty domowe "

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2007, 21:13:52 »
A o pracownikach pogotowia nikt nie pomyślał. jesteśmy traktowani po macoszemu. Najlepszy dowód: jak była akcja rozdawania maskotek dzieciom, które są ofiarami wypadków, to myśli pan, że maskotki trafiły do karetek? A skąd! Mieli je strażacy. A pytam się: kto częściej jest na miejscu wypadku, strażak czy ratownik?

Mimo iz nie jestem zawodowcem ale z tego co mi wiadomo to straz jest wzywania do chyba 99.9% wyadkow tak wiec to chyba jakies zalenie sie panow ratownikow i robienie z soebie ofiar....


pozdro

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2007, 21:24:38 »
Widziałem już ten wątek rano , ale nie za bardzo wiedziałem co napisać . Ale Pedros minie wywołuje do odpowiedzi na PV więc wypada napisać , ale dalej co ? Bo tak naprawdę nie wiem o co w tym tekście chodzi .

Pokazuje on pracę ratowników medycznych 3-4 wezwania w nocy, no ok. Moja koleżanka ma dyżury na obszarze resuscytacyjno zabiegowym SOR i w nocy czasami przerabiają 30-50 pacjentów . W straży czasami wystarczy jeden wyjazd i noc zarwana, niema jak to porównać. Jedna wycieczka w AODO na 7 hak z Hydronetką to wysiłek wystarczający na całą noc .

W drugą stronę wykształceniem też nie, asp. też wkuwa dwa lat i podejrzewam że nie mniej niż ratownik i to w systemie skoszarowanym , SGSP to prawie 5 latek + magisterka i też często i gęsto w aparacie biega , resuscytacje prowadzi itd. , a tak wysokiego mniemania jak niektórzy lekarze , koledzy kap. raczej o sobie nie mają. Więc wykształcenie też chyba nie .

Na pewno nie uważam , że służba zdrowia , jak i strażacy za dużo zarabiają , a wręcz przeciwnie powinni zarabiać o wiele więcej .

Ale każda forma porównani , obowiązków , dociążeni pracą , czy wykształcenia jest tu bezcelowa i daleko niestosowna .

I proponuje zamknąć  ten wątek , bo spowoduje dalsze bezcelowe podawanie argumentów które nic nie wniosą do dyskusji .

straz98

  • Gość
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2007, 23:06:51 »
Tak jak już zauważono wątek nie ma sensu, również wg mnie. Wcześniej gdzieś jacyś strażacy chlapnęli coś na lekarzy teraz ratownicy medyczni na strażaków. Wyciąganie takich wypowiedzi służy tylko jątrzeniu środowisk a nam przecież o co innego chodzi, dlatego zamykam wątek.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Ratownicy vs. Strażacy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2007, 05:47:39 »
Cytuj
a jak potrzeba to też UDZIELI POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

w PSP jak rowniez i innych sluzbach udzielamy pomocy medycznej

a co do artykulu to praca zalogi opisana w sposob ostro naciagany, takie pogotowie fiction.

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2007, 05:50:57 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.