Autor Wątek: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych  (Przeczytany 6740 razy)

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« dnia: Październik 28, 2007, 15:28:24 »
Mam do pracowników Stanowiski Kierowania pytania dotyczące odsłuchiwania przez przełożonych rozmów z telefonów alarmowych 112 i 998. Chciałbym poznać sytuację w tym temacie w innych jednostkach. Szczególnie interesują mnie takie sprawy jak; częstotliwość odsłuchiwania tych rozmów, cel dla którego te rozmowy są odsłuchiwane (a następnie efekt), czy macie "nieprzyjemności" z tego tytułu że prowadzicie na numerach alarmowych rozmowy prywatne, czy macie możliwość dowolnego (w każdej chwili) odsłuchania rozmów, itp - wszystkie inne sprawy związane z odsłuchiwaniem rozmów z telefonów alarmowych.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2007, 15:38:52 wysłana przez bulon »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 15:57:04 »
Oczywiście mamy możliwości dowolnego odsłuchiwanai rozmów tel.  z numerów alarmowych i z korespondencji radiowej.
Rzadko są odsłuchiwane przez przełożonych ze względu na ich ilość.
Najczęściej odsłuchuje się korespondencje radiową z pożaru (dużego, nietypowego, długotrwałego), aby sporządzić kartę manipulacyjną w miarę szczegółową, a także z nr alarmowych, aby upewnić się w zgłoszeniu (tel. komórkowe słaba jakość sygnału).

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 16:33:12 »
U mnie dokładnie tak jak pisze grzela  -_-
Nieraz dodatkowo sporządza się jakieś "śmieszne" statystyki ile było w danym czasie połączeń na poszczególne nr. alarmowe i przekierowań ze 112.
Jako dyż. nie możemy /nie mamy uprawnień/ do ich kasowania. W <moim> SK są nagrywane na dysk twardy jednego z komputerów i archiwizowane.
Pozdr.
Ps. Tak ok. 95% >>> połączeń /tel.stacjonarne/ na nr. 112 dotyczy Policji i Pogotowia oraz b.często mylony jest z Biurem numerów  :angry:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 18:26:47 »
No to nic więcej raczej nie usłyszysz w temacie jak koledzy napisali.
Odsłuchiwanie przez przełożonych w przypadku akcji nietypowych, długotrwałych, zdarzeń występujących w znacznej ilości w tym samym czasie, itd
Osobiście odsłuchuję w celu ustalenia danych do karty manipulacyjnej lub karty zdarzenia, ze względu na słabą niejednokrotnie jakość połączeń szczególnie z telefonów komórkowych.

W niektórych przypadkach rejestratror służy aby komuś udowadniać niedociągnięcia w służbie w niektórych przypadkach "nieodsłuchiwanie" spoowdowane jest chęcią niezauważenia problemu przez przełożonych.

Nikt nigdy nie ścigał za prowadzenie rozmów na 998 - prywatnych o ile nie blokujemy wszystkich linii, a poza tym nikt nie ściga

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2007, 18:45:31 »
jak zaistnieje potrzeba to odsłuchuje się z rejestratora, kto marnowałby czas na odsłuchy takiej ilości rozmów za służbę chyba tylko ktoś nawiedzony ! ^_^
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2007, 20:16:09 »
Cytuj
chyba tylko ktoś nawiedzony ! cheesy

A takich w straży niestety jest wielu?

W mojej jednostce rozmowy z rejestratora można odsłuchać w biurze KP , Z-cy  , D-cy JRG i w operacyjnej tak więc nie wiem czy prywatne są odsłuchiwane ale wiedząc że ludzie są wścibscy to sądzę że napewno.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2007, 13:03:01 »
U mnie nikt nie odsluchuje poza dyspozytorem, nikt jesze nie krzyczy na prawatne dzwonione na 998 a najbairdziej denerwuje mnie jak ludzie dzwonia na informacje Tp sa pod 118 913 a wybieraja zamiast 118 to 112 !! . Ze tez Tp sa musiala sobie taki numer ustalic !!
Piotrfire: swoja droga ktos brzydko u was zrobil z odsluchem dla pozostalych. Rejestrator tylko do odlsuchu na PSK.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2007, 11:11:38 »
Za to 112 nie jest rejestrowany i tu mozna za darmo poplotkować

Dop.mod. Napisz u Mnie, bo nie jest tak - wszędzie.... ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 11:21:11 wysłana przez Ajax »
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2007, 11:22:09 »
jak zaistnieje potrzeba to odsłuchuje się z rejestratora, kto marnowałby czas na odsłuchy takiej ilości rozmów za służbę chyba tylko ktoś nawiedzony ! ^_^
Pozdr

U nas czasami osoby odsłuchujące zachowują się jakby miały 1/2 etatu w CBA - tak sobie myslę, że należałoby takie osoby przenieść do jakiegoś pionu śledczego, a z uwagi, że go nie ma to należy go stworzyć ;);) :wacko:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2007, 11:26:16 »
U nas nikogo nie obchodzi co jest nagrane na rejestratorze. No chyba że w wątpliwych przypadkach samemu się odsłuchuje.
Za to dyspozytorki pogotowia za ścianą mają manię odsłuchiwania zgłoszeń odbieranych przez koleżanki-dyspozytorki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2007, 17:18:37 »
@mario68 - już Ci prawie zazdroszczę tych dyspozytorek za ścianą :) ale jakieś drzwi łączące wasze pomieszczenia są?? Poodsłuchiwałbym razem te rozmowy hehe pod warunkiem, że panie nie są już w wieku emerytalnym.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2007, 17:27:24 »
I właśnie tu jest ból! Zdecydowanie niekonsumpcyjne. W przeciwnym razie też bym posłuchał...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2007, 18:09:52 »
Hehee...
Kol. z CPR już > mieli przez nie /właśnie- dyż. Pogot./ problemy! Nie tylko w służbie  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2007, 16:31:25 »
coś bliższego ajax ?
czy mam szukać na forum !
(podobno chłopy to największe boj cary )
Pozdr.

Chyba się domyślasz o co m.in. chodziło  ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 22:38:14 wysłana przez Ajax »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2007, 17:23:17 »
A czy ktoś z was wie i czytał instrukcję obsługi od a... do z... EURITA 4000, że jest w nim możliwość słuchania rozmowy w pomieszceniu w czasie rzeczywistym z innego n-ru? :wacko: W opcjach można sprawdzić czy funkcja jest włączona!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2007, 11:49:11 »
Hm...
Czemu to jw. ma służyć? Inwigilacja przez KP/KM, bo u niego też... coś dzwoni, czy jak! Bo nie bardzo rozumiem?
Pozdr.
Ps. Ogólnie na pewno  tel. /model/ znacznie przepłacony w stosunku do potrzeb  :angry:. Już było nt.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 11:50:44 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2007, 22:50:11 »
Oczywiście mamy możliwości dowolnego odsłuchiwanai rozmów tel.  z numerów alarmowych i z korespondencji radiowej.
Rzadko są odsłuchiwane przez przełożonych ze względu na ich ilość.
Najczęściej odsłuchuje się korespondencje radiową z pożaru (dużego, nietypowego, długotrwałego), aby sporządzić kartę manipulacyjną w miarę szczegółową, a także z nr alarmowych, aby upewnić się w zgłoszeniu (tel. komórkowe słaba jakość sygnału).

Podobnie u  mnie jak u ciebie, tylko że jeden z przełożonych nie ma nic do roboty to odsłuchuje to co nagrane i ma pretensje do nas że czasami gadamy z ludźmi nie najładniej ale gdyby odłsuchał wszystkie rozmowy z danego numeru to zachowywał by się tak samo jak my.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2007, 17:43:13 »
a wyznaczyć tego up....liwca na kilka służb na SK a potem odsłuchać jego odzywki do abonenta, też na pewno znaleźlibyśmy coś na niego.
a jak nie którzy dzwoniący odzywają się do dyżurnych tego nie słyszał ?????
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2007, 21:28:39 »
Kurde gdyby można go było posadzić na parę służb na PSK i dać mu do pomocy stażystę z rocznym stażem który nie ma pojęcia o dysponowaniu siłami i środkami. Tak pomarzyć sobie można bo 02 napewno nie zasiądzie na PSK no chyba że go odwołają z funkcji 02. A tak z uwagi na brak zajęć siedzi i odsłuchuje i potem ......... ach szkoda gadać.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline strazak39

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2008, 04:21:10 »
Odnośnie rejestrowania rozmów i ich odsłuchiwania. Rejestratory służą  jak wszystkim wiadomo do zapisywania korespondencji telefonicznych i radiowych. Jaki jest cel tych zapisów:
1.Pomoc dla dyspozytora – jeżeli np. nie zrozumieliśmy dokładnie adresu wezwania do osoby która przymroziła sobie wargę do jakiejś metalowej części a sama wzywa pomocy.
2.Pomoc dla prokuratora – jeżeli chce nam przywalić kilka lat w zawiasach za źle wykonywaną pracę.
3.Nie ma 3 – nikt poza pracownikami SK nie powinien mieć dostępu do takich nagrań chyba że z nakazem prokuratora.
Słyszałem kiedyś, ale nie jest to potwierdzone, że są na to przepisy, ale nasi przełożeni są oczywiście poza prawem i lubią nam patrzeć na ręce.

Offline migor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2008, 20:41:10 »
czy ktoś z kolegów orientuje się jakie przepisy regulują wymóg posiadania rejestratora rozmów w PSK i podstawę prawną odsłuchiwania rozmów telefonicznych i korespondencji radiowej przez funkcjonariuszy komend (kto i kiedy może to robić).
z góry wielkie dzięki, pozdrawiam :mellow:

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Odsłuchiwanie rozmów z telefonów alarmowych
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2008, 20:09:26 »
- testowo w mojej KM dwa razy na dobę (czy rejestrator działa)
- czasami ( sukinkoty) daja parametr powyżej 1 minutę (a to już sa ciekawsze rozmowy) i oczywiście opie.. sie czsaem dostanie,
- i przy dużych, ciekawych, skarżonych akcjach,

Marek
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX