Autor Wątek: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej  (Przeczytany 9040 razy)

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« dnia: Październik 26, 2007, 15:38:13 »
Czy ktoś wie jak mniej więcej napisać odwołanie od decyzji w/w komisji?? Proszę o jakieś wskazówki tylko tak w miarę możliwości szybko..

PS. żeby nie było, szukałem na forum ale niestety jedyny wątek który tego dotyczył nic mi nie pomógł i jest zamknięty.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 10:01:11 wysłana przez bulon »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: ODWOŁANIE OD DDECYZJI WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI LEKARSKIEJ
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2007, 16:46:31 »
generalną zasadą jest wyrażenia niezadowolenia z rozstrzygnięcia OKL - tego swojego niezadowolenia nie musisz w żaden sposób uzasadniać; łatwiej byłoby Ci pomóc gdybyś napisał troszkę więcej...

Musiałem poprawić - wczoraj żubry mi pokręciły zdanie ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 09:50:03 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: ODWOŁANIE OD DDECYZJI WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI LEKARSKIEJ
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2007, 22:17:30 »
no tak, ale jak to mniej więcej zacząć? trzeba zamieścić powody i to co chcemy podważyć? i jak by wyglądało to badanie na komisji?

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: ODWOŁANIE OD DDECYZJI WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI LEKARSKIEJ
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2007, 08:41:38 »
Może gdybyś napisał z czego jesteś nie zadowolony to łatwiej było by coś doradzić. Ja osobiście odwoływałem się od decyzji do komisji okręgowej a moje odwołanie zajęło 2 strony A4.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2007, 09:58:06 »
Jeśli kolego chcesz, żeby ktos ci pomógł to napisz przynajmniej, czego dotyczyła ta komisja (orzeczenie o zdolności kandydata, funkcjonariusza, czy może ustalenia stopnia inwalidztwa wz. ze służbą w PSP). Przynajmniej byłoby wiadomo co chcesz osiągnąć tym odwołaniem ;). Dobrze by też było, gdybyś podał par.par. wymienione w tej decyzji... w tej pierwszej grupie spraw przynajmniej byłoby wiadomo, czy twoje odwołanie ma jakiekolwiek szanse na uwzględnienie.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 10:01:28 wysłana przez bulon »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2007, 17:07:36 »
No więc chodziło o zdolność kandydata do służby.  Jako powód wpisano fakt z echa serca. Tylko, że kardiolog (specjalista w tej dziedzienie) orzekł że echo jest w normie, natomiast pani z komisji, że są jakieś zmiany morfologiczne zastawek.
A drugi to słaba budowa ciała, co sądze, że można dość łatwo podważyć.

strażak79

  • Gość
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2007, 23:05:17 »
Pisz odwołanie. Mnie też wymyślili wadę wrodzoną serca a potem okazało się że jeszcze kilku chłopaków próbowali w ten sposób ugotować. U nas wychodziły bzdury na EKG i wysyłali nas na echo. Kardiolog wkońcu się wk..wił bo przychodzili zdrowi ludzie na dokładne badanie i posłał wiązankę szanownej komisji. Pomogło!!!
Powodzenia

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2007, 09:56:20 »
No dobra czyli jeśli kardiolog napisał, że echo w normie, a oni stwierdzili że jest nie w normie tylo coś jest nie tak to mam już pierwszą podstawę do odwołania tak?

To możecie mi jeszcze napisać co się sklada wraz z tym odwołaniem? Czy musze dołączać wyniki badań czy oni sami je wezmą z wojewódzkiej komisji? Noi ile czasu od złożenia odwołaia trzeba czekać na komisję bądź jej decyzję (bo nie wiem jak to wygląda).

strażak79

  • Gość
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2007, 10:56:20 »
Napewno musisz zrobić to jak najszybciej bo nie wiem czy jest 7 czy 14 dni na odwołanie. Jeśli dostałeś do ręki decyzję to musisz na niej mieć wszystko napisane o trybie odwoławczym. Najlepiej wejdź jutro do swojej komendy i tam powinni Ci pomóc.

Offline firefighterlodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2007, 12:31:06 »
masz 14 dni na odwolanie. ja rowniez sie odwolywalem z powodu "wady serca". komisja stwierdzila ze jestem powaznie chory i powinienem lezec w szpitalu. faktycznie jak zoobaczyl mnie kardiolog i zrobil mi echo rowniez zrobil awanture ze przysylaja mu zdrowych ludzi na badania. nadmienie tylko ze trenowalem kolarstwo i chodzilo o przerost lewej komory. pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci "specjalistyczne komisje w ktorych zasiadaja fachowcy".

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2007, 20:06:59 »
powiększona lewa komora u osób uprawiających sport, alpo których praca wiąże się z dużym wysiłkiem, zwłaszcza interwałowym, to NORMA - nie mają się czego czepiać na tych komisjach??? A może za dużo kandydatów???
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Odwołanie od decyzji wojewódzkiej komisji lekarskiej
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2007, 20:51:25 »
Jeśli dostałeś do ręki decyzję to musisz na niej mieć wszystko napisane o trybie odwoławczym.
no właśnie nie mam na niej nic takiego napisanego..  ale biorę się za pisanie. Dzięki za pomoc. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wskazówki to piszcie. Z góry dzięki :D