Autor Wątek: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?  (Przeczytany 17290 razy)

Offline kierowca1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« dnia: Październik 26, 2007, 12:19:12 »
Witam.
Było spotkanie w naszej JRG z komendantem wojewódzkim. Na pytanie:czy gdzieś w kraju system czterozmianowy został wprowadzony i jak się sprawdza? KW odpowiedział - nie wiem nic i nic nie słyszałem na ten temat.
Proszę o info, czy naprawdę ten system w całej naszej ojczyźnie nigdzie w PSP nie funkcjonuje? A jeżeli gdzieś jest wprowadzony - to jak się sprawdza?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2007, 12:26:06 »
Od września do grudnia ubiegłego roku myśmy pracowali w systemie 24/72. pomimo pewnych obaw na początku wszyscy się przyzwyczaili i gdy od 01.01.2007 trzeba było na polecenie komendanta wojewódzkiego powrócić na "stary" system wszyscy szczerze żałowali. Z tego co mi wiadomo kilka powiatów woj. dolnośląskiego złożyło do KW prośby (wnioski) o wprowadzenie takiego systemu - ale jak na razie takiej zgody nie ma.
Ale system czterozmianowy jak naprawdę w porzo. Wszystko uporządkowane, zawsze ci sami ludzie na zmianach, prawie żadnych nadgodzin, trzy dni wolne pomiędzy służbami, pełna przewidywalność grafiku.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2007, 12:28:03 wysłana przez mario68 »

Offline Skoti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2007, 14:50:04 »
Witam!
System czterozmianowy został wprowadzony (dolnośląskie) od 01.10.2007r.
Narazie zdania są podzielone,a czy ten system zostanie na stałe okaże się po nowym roku,bo  taki okres próbny został ustalony.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2007, 19:34:09 wysłana przez Skoti »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2007, 17:29:17 »
Witam!
Tak jak pisze mario68 - system jest chyba najlepszy z dotychczasowych. U mnie /lecz tylko na SK/ funkcjonuje już kilka m-cy i jak pisałem w dziale nt. - wszyscy są obecnie b. zadowoleni /mimo wcześniejszych obaw kilku osób/. -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2007, 19:42:36 »
Ja pisałem o stricte PB.
Na PSK system czterozmianowy 24/72 działa u nas już trzy miesiące. I ja nie narzekam!!!

@skoti - napisz (nawet na priv) w którym powiecie w dolnośląskim już funkcjonuje 24/72. My jesteśmy tym żywo zainteresowani!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2007, 08:52:30 »
Świdnica Śląska podział i PSK 24/72 wiem na pewno bo rozważam możliwość przejścia
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2007, 10:27:20 »
Oby nowa władza dorosła do tego i wprowadziła ten normalny system wszędzie w kraju,bo nasi 01 to nigdy się nie odważą wychylić i sprobować jak to działa.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline mariano998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2007, 19:40:44 »
Z tego co wiem to w Bydgoszczy w Szkole Podoficerskiej podział pracuje właśnie 24/72. Ale nie wiem czy im to odpowiada.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2007, 20:57:01 »
Witam. W łódzkim był zamiar wprowadzenia 4 zmiany, ale 12/36 i dojezdni mieli problemy i się nie udało.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2007, 21:37:08 »
     Fajnie,że temat systemu 24/72 powrócił, ja jestem jego gorącym zwolennikiem (nasz KM niestety nie ) o czym wielokrotnie pisałem :rolleyes:.
     Dobrze ,że paru światlejszych i nowocześniejszych komendantów zaryzykowało i mam nadzieję , że ten system się sprawdzi .
     Namawiam wszystkich pracujących w tym systemie o ocenę( myślę ,że dobrą ,jeśli są też złe to niechętnie, ale też :wacko: ).
     Może przekonamy niedowiarków i zaczniemy pracować w lepszym systemie niż 24/48  :wub:.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2007, 13:31:10 »
na Mazurach PSK pracuje w systemie 12 godzinnym a podział jak narazie bez zmian 24/48
Pozdrawiam.

strażak79

  • Gość
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2007, 13:45:18 »
U nas w tamtym roku była imienna lista z pytaniem " czy w przypadku zmiany systemu służb jesteś za wprowadzeniem 24/72" ale gdzieś to chyba umarło albo czeka na lepsze czasy.

Offline fireol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2007, 20:34:10 »
dolnośląskie, powiat świdnica, testowo do końca roku, z tego co wiem to zdania są podzielone ale większość raczej za

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2007, 00:21:17 »
Na pomorzu podział bez zmian 24/48 a wszystkie stanowiska kierowania pracują w systemie 12 godzinnym, a Pozdrawiam.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2007, 10:42:49 »
Chyba większość PSK/MSK czy WSKR-ów pracuje już na 12-stki w systemie IV zmianowym. w warszawie zorganizowane jest to podobnie jak praca w pogotowiu 12(dzień)/24 - 12(noc)/48. Co do PB podobno jednostki w Poznaniu testowały 4 zmiany. Od grudnia ma wejść system 24/72 w JRG SGSP, o ile KG wyrazi zgode. Pierwotny termin (1.11.2007) - ale panowie w KG się nie wyrobili z podpisywaniem papierów.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:48:18 »
Czy nowa władza da swobode KW i mozliwośc wprowadzenia takiego systemu. Tam gdzie był ludzie byli zadowoleni, może trzeba do tematu wrócic

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2008, 13:01:44 »
SGSP - 24/72

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2008, 13:22:46 »
Kilka powiatów w dolnośląskim tez już tak służy. Z tego co mi wiadomo m.in. Świdnica i Bolesławiec. 

A jakiś czas temu usilnie sie ze mną sprzeczano że nie da się przy obecnych stanach osobowych pracować na cztery zmiany! :)

Offline gnysio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2008, 11:31:54 »
Kilka powiatów w dolnośląskim tez już tak służy. Z tego co mi wiadomo m.in. Świdnica i Bolesławiec. 

A jakiś czas temu usilnie sie ze mną sprzeczano że nie da się przy obecnych stanach osobowych pracować na cztery zmiany! :)

Potwierdzam jestem strażakiem ze Świdnicy Śl. pracujemy w systemie czterozmianowym od 01.10 2007 do końca roku testowaliśmy ten system, rzeczywiście na początku zdania były podzielone . Jednak teraz chyba znajda sie pojedyncze osoby którym to nie odpowiada (ci którzy kombinowali z wolnymi służbami zbierając aby wyjechać za granice) obecnie pracujemy 24/72 do końca czerwca 2008 r. potem potrzebna będzie zmiana regulaminu komendy. W tej chwili nie ma problemu z grafikiem ludzie się znają na zmianie no i ze szkoleniem nie ma problemu, a co najważniejsze   zmiana się zgrywa bo pracują te same osoby co służbę. Nadgodzin praktycznie nie mamy. Powiedźcie swoim wystraszonym komendantom że na 6 miesięcy mogą wprowadzić sami nowy system bez zmiany regulaminu. Chyba że wolą chaos jaki teraz panuje w ich JRG.

Offline ghostrider

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2008, 23:32:33 »
A jak rozwiązano problem czwartego dowódcy zmiany i dowódcy sekcji? Zmiana w regulaminie czy ktos z niższym stanowiskiem (i za mniejsze pieniądze oczywiście) jest P.O. ?

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2008, 23:36:15 »
Całe lubuskie (chyba że o czymś nie wiem) pracuje PB - 24/48 i cały czas problem z nadgodzinami a SK 12/24 i 12/48. Jak dla mnie lipa na całego. 3 zmiany PB i 4 zmiany SK.

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2008, 12:56:05 »
dolnośląskie-PSK 24/72-lepiej mi się nie pracowało a miałem już 24/48 , 12/24 .bojowy na 24/48

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2008, 15:06:29 »
@masiun - dziwne, bo dolnośląski komendant wojewódzki nie robi powiatowym problemu we wprowadzeniu u nich systemu 24-godzinnego dla PSK/MSK. To chyba wina Twojego komendanta - podziękujcie mu

Z tego co ja zrozumiałem, to @masiun właśnie pracuje w systemie 24/72 i go zachwala.. no ale mogę się mylić  ^_^

Sam osobiście pracuję w takim systemie na PB i jest.. git.
pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2008, 07:53:43 »
PSK 24/72 i lepiej chyba nie trzeba!JRG bez zmian 24/48

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Gdzie strażacy pracują na cztery zmiany?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2008, 16:35:06 »
Z tego co słyszałem to w Słupsku SK pracuje w systemie 24/72 a PB po staremu 24/48. Może jest jakiś kolega ze Słupska, który mógłby to potwierdzić. :) Pozdrawiam!