Autor Wątek: Podoficerka na stażu  (Przeczytany 10209 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Podoficerka na stażu
« dnia: Październik 24, 2007, 18:53:10 »
witam! mam pytanko ( nie chce zawracac tyłka starszyźnie na zmianie bo juz i tak o wszystko pytam )
 czy mozliwe jest zrobienie podoficerki na stazu??? jesli tak to jak to wygląda w praktyce.... mieliscie racje ja juz za niedługo siąde za kółko i tak z ciekawosci ile wy czekaliscie az wyślą was na podoficerke?? u nas " podobno " chodzą słuchy ze w pierwszej kolejnosci będą wysyłac własnie młodych kierowców....powiedzcie ile w tym jest prawdy bo juz nie wiem czy " starsi "mówią prawde czy znów nas jak to młodych w coś wkręcają ^_^  dzieki z góry

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2007, 18:59:44 »
Oczywiście. W PSP wszystko jest możliwe. Znam takiego jednego "wafla" który w czasie służby przygotowawczej zrobił podstawowy z podoficerskim i aspirantkę. :) Nieźle, nie?

A tak odnośnie Twojego pytania to nie ma odgórnych wytycznych co do wysyłania "konkretnych" strażaków na podoficerki. Od Twojego komendanta zależy kto pójdzie. I wcale nie jest powiedziane że jeszcze w służbie przygotowawczej. U mnie np jest tak że na podoficerki idą już ludzie  w służbie stałej.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2007, 19:03:40 wysłana przez mario68 »

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2007, 20:00:15 »
Z tym to bywa różnie. Loteria czy pójdziesz na podoficerke na stażu. Ogólnie coś nie slychac o kursach i mało ich jest a z tego co wiem komendy maja naprawde duzo ludzi bez podooficerki. Duzo ludzi na kursy a malo kursow. Ale od komendanta to zalezy. U mnie paru osobom konczy sie staz za 2 miesiace i nie maja jeszcze kursu, co gorsze nic sie o tym nie mowi.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2007, 20:52:29 »
umnie 3 jest juz w sluzbie stalej i czekaja na kurs nic nie wiadomo ogolnie co roku wyylaja jednego jesli dalej tak bedzie to bede czekal  7lat bo jeszcze tylu przedemna przyjeli. a i wcale nie jest powiedziane ze trzeba przejsc na stalego zeby isc na podoficerke znam wiele przypadkow i to bezgarbusow -_-   petycja do rzadzacych przyspieszcie werbowanie na ten kurs przeciez tylu mlodych jest przyjetych w ostatnim czasie :wub:

strażak79

  • Gość
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2007, 21:01:31 »
U nas jest generalnie zasada że stażystę można wysłać na podoficerkę po uzyskaniu 2 opini służbowych.

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2007, 22:24:33 »
teoria mowi ze moze i mozna ale praktyka ...... na mojej jednostce ostatni koles na kursie podoficerskim byl 4lata temu po..chyba 9 latach pracy, od tamtej pory nie byl nikt a kolejka bardzo dluga. :(
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2007, 08:50:46 »
Oczywiście. W PSP wszystko jest możliwe. Znam takiego jednego "wafla" który w czasie służby przygotowawczej zrobił podstawowy z podoficerskim i aspirantkę. :)

Masz na myśli ten "wypiek", który podobno został przyjęty do służby przed przeniesieniem do rezerwy???
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2007, 08:52:13 »
Lang - BINGO!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2007, 09:06:44 »
Oczywiście. W PSP wszystko jest możliwe. Znam takiego jednego "wafla" który w czasie służby przygotowawczej zrobił podstawowy z podoficerskim i aspirantkę. :)

Masz na myśli ten "wypiek", który podobno został przyjęty do służby przed przeniesieniem do rezerwy???
Lang - BINGO!


Te informacje nadają się na PW.
Chyba że nie ma żadnych tajemnic a informacje nadają się do publikacji na forum.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2007, 09:12:05 »
Drogi moderatorze - dopóki nie piszemy o żadnych nazwiskach nasza korespondencja nosi znamiona ciekawostki n/t zasad wysyłania na kursy i szkoły przeróżnych przydupasów.  Tak, że ja nie zastosuję się do Twoich uwag i dalsze upominanie w tym temacie potraktuję jako mobbing.  ^_^

Poza tym nie zamierzamy już z Langiem kontynuować tematu bo doszliśmy do porozumienia co do sedna sprawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 09:13:55 wysłana przez mario68 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2007, 09:15:36 »
Traktuj Sobie jak chcesz.
Ewidentnie regulamin pkt.13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2007, 09:19:34 »
He, he. Ale to Lang do mnie pierwszy skierował pytanie. Ja napisałem ogólnie dla wszystkich o znanym mi przypadku.
Czyli to Lang złamał regulamin. A nie ja!
Lang potępiam Cię za złamanie regulaminu i uważam że powinieneś zostać przykładnie ukarany!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2007, 10:16:19 »
Przyznaję się z pełną pokorą i wnioskuję o ukaranie równiez mario68 i Butel-a za takie smo złamanie regulaminu :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2007, 10:18:32 »
Ukarzę Was osobiście na najbliższym spotkaniu klubowym.  Kara będzie sroga. Będzie miała wymiar pojemnościowy. :)

Przepraszam, znowu złamałem regulamin.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 10:20:34 wysłana przez mario68 »

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2007, 18:00:15 »
Cześć wam sory że będę bezpośredni ale powiem wam jaki jest przypadek u mnie , mało na stażu podoficerka    hahahhhahaha
a co powiecie na mł . kpt >>>>>>>>>>>>>>>????????????????????/ bo taki przypadek ma u mnie miejsce   

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2007, 18:08:15 »
Przesadzasz. To jest na pewno bardzo wartościowy, NIEZBĘDNY w służbie strażak-oficer.
Albo kapelan....

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2007, 18:13:18 »
to utwierdzacie mnie w przekonaniu ze po co mi tam jakaś podoficerka.....nawet szkoda ze zrobiłem ten KKS mogłem od razu do Warszawy pukać..... ^_^

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2007, 18:31:57 »
Bez KKS-u chyba do Warszawy na "ciążówkę"  byś się nie załapał. Chociaż... W marchewkowym polu wszystko się może zdarzyć.  :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2007, 19:15:03 »
u nas na podoficerke jest kolejka że hej.. ale na ostatni KKP do Poznania poszedł kumpel któremu staż sie kończy bodajże w grudniu. a co do tego kto dostaje skierowanie na kurs, to skierowanie przychodzi z komendy wojewódzkiej

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2007, 22:15:14 »
Witam. U nas na podoficerkę idą ludzie w/g stażu pracy i generalnie to na stażu, mało kto idzie w służbie stałej.POZDRAWIAM

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2007, 13:28:01 »
wymóg jest taki że kandydat do Szkoły Podoficerskiej musi posiadać:
- kurs szeregowych
- aktualne badania lekarskie
- zaświadczenie o szkoleniu okresowym bhp
- kurs pierwszej pomocy przedmedycznej
oraz minimum 18 miesięcy służby w PSP ale to nie jest reguła z tego co słyszałem
w każdym razie odpowiadając na Twoje pytanie nie ma przeciwskazań żeby skaczyć kurs podoficerski w okresie służby przygotowawczej.
Pozdrawiam.

Offline interpit

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 29, 2007, 14:12:24 »

u nas na podoficerke jest kolejka że hej.. ale na ostatni KKP do Poznania poszedł kumpel któremu staż sie kończy bodajże w grudniu. a co do tego kto dostaje skierowanie na kurs, to skierowanie przychodzi z komendy wojewódzkiej.

kolego ale zapotrzebowanie wysyla komendant powiatowy do wojewodzkiej, a nie ze jak ty piszesz KW wysyla samo ludzi. TYLKO o czym wy tu piszecie marzenia gdy ja bylem na podoficerskiej bylo inaczej

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2007, 12:30:40 »
Drogi moderatorze - dopóki nie piszemy o żadnych nazwiskach nasza korespondencja nosi znamiona ciekawostki n/t zasad wysyłania na kursy i szkoły przeróżnych przydupasów.  Tak, że ja nie zastosuję się do Twoich uwag i dalsze upominanie w tym temacie potraktuję jako mobbing.  ^_^

Poza tym nie zamierzamy już z Langiem kontynuować tematu bo doszliśmy do porozumienia co do sedna sprawy.
Masz rację  a ty drogi moderatorze przesadzasz lub błędnie interpretujesz regulamin a przecież "niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności".

Szanowny @Cień, jak na razie to moderatorzy czuwają nad przebiegiem dyskusji.
Od pouczania MODów jest Administrator tego forum.
Ponieważ Twój post nie wnosi nic szczególnego do wątku zostanie usunięty.
Reklamacje proszę zgłaszać do ADMINA.
Pozdrawiam

P.S.  A Twoje minusy które dajesz i tak nie zmienią sytuacji.


« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 13:58:10 wysłana przez BOTmod »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Artur sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2007, 23:11:03 »
hmm fajnie by było zrobić podoficerkę zaraz na  stażu , ale jak to w życiu bywa tylko " namaszczeni  mają taka możliwość;] w  mojej jednostce  ( pracuje 6 lat ) na podoficerkę wysyłają średnio po 12-14 latach służby.   Nie pytajcie gdzie  pracuje bo takich jednostek jest  w Polsce wiele . Teraz jest kolega z 17 letnim stażem. Dobre nie :huh: . co mnie czeka i kiedy aż jestem ciekaw :mellow:.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podoficerka na stażu
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2007, 08:18:04 »
ad vocem wypowiedzi Cienia - Panowie my tu sobie z langiem luźno pisaliśmy o znanym nam przypadku, Butel wszedł w dyskusję z nastawieniem wg mnie żartobliwym i to nie było takie do końca upominanie. Cieniu daj se na wstrzymanie  - wyluzujmy od czasu do czasu. Należy nam się odrobina finezji i polotu na tym smutnym jak pi..da forum :) Hehe

Są inne sposoby i wątki jw. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 17:51:26 wysłana przez Ajax »