Autor Wątek: Agregaty piany lekkiej  (Przeczytany 1995 razy)

strażak79

  • Gość
Agregaty piany lekkiej
« dnia: Październik 22, 2007, 23:37:23 »
Czy używacie agregatów piany lekkiej?
Osobiście nie spotkałem się z takim urządzeniem i jeśli ktoś z was używa czy mógłby napisać jak ten sprzęt się sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 12:29:31 wysłana przez strażak79 »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Agregaty piany lekkiej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2007, 22:10:25 »
Dane do
Agregat pianowy Meteor Hi–ex   
Nazwa parametru                j.m.                       Meteor HiEx-200                     HI EX
Wydajność pianowa            m3/min                           200                                500
Wydajność wodna               l/min                             200                                 500
Masa agregatu                  -                                 100   
Rozruch silnika                     szt                             Ręczny                           Ręczny
Rękaw:  długość                  m                                  7
            średnica               m                                  1   
Zużycie śr. pian.           L/min                                                                       10
osobiście używałem HiEx-a na ćwiczeniach i powiem tyle ze dość ciężko było go uruchomić, rozruch za pomocą linki, co przy tej technice jest całkowitą porażką, dodatkowo zależny bardzo od własnego "humoru", pogody i wielu innych czynników, wadą jest to że trzeba go holować za autem, nie może być na stałym wyposażeniu pojazdu. Po użyciu, trzeba wszystko suszyć, rękaw tym bardziej, dolewać paliwo, wyczyścić itp.
Dlatego o niebo bardziej wolę generatory piany lekkiej, używałem takiego, są poręczniejsze, wszędzie je zaniesiesz, mają prostą jak budowa cepa konstrukcję, szybciej się je uruchamia, łatwiejszy transport na samochodzie pożarniczym, wydajność zbliżona do agregatu, czyszczenie i konserwacja polega na opłukaniu pod wodą... pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 22:13:17 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza