Autor Wątek: choroba w PSP- astma a PB  (Przeczytany 3065 razy)

Offline soyek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
choroba w PSP- astma a PB
« dnia: Październik 17, 2007, 09:17:44 »
Mam problem, ponieważ  niedawno rozpoznano u mnie astmę oskrzelową o podłożu alergicznym. Zbliżają  się badania okresowe a testy sprawnościowe poszły już w łeb bo z kilometrem nam problem. Co zrobić. Czy grozi mi odejście ze służby???
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2007, 04:11:52 wysłana przez bulon »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: chorba w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2007, 11:13:48 »
Wygląda na to że twoja kariera na PB  dobiegła końca , ale nie oznacza to że koniec ze strażą , twój 01 może mieć dla ciebie odpowiednie stanowisko chociażby technika ( magazyniera) .ciekawi mnie ile masz służby i jaką szkołę już ukończyłeś -kurs podoficerskie , aspiranta itp. bo to wiele by zmieniło ..Pozdrawiam.i więcej wiary w siebie ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: chorba w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2007, 13:11:22 »
Jeśli to Cię pocieszy, to służyłem z kol., który miał jedno płuco i również astmę oskrzelową... dobił do emki na PA, a później na MSK.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: chorba w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2007, 00:10:44 »
Jeśli to Cię pocieszy, to służyłem z kol., który miał jedno płuco i również astmę oskrzelową... dobił do emki na PA, a później na MSK.

Nie pocieszy chyba teraz  :angry:
Również są, co roku testy i badania-więcej podobnie jak PB, poza tym na SK trzeba mieć niestety obecnie m.in. pewne predyspozycje!!! No... ale wiadomo  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: choroba w PSP- astma a PB
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2007, 21:16:04 »
Czyli jak się człowiek nie nadaje do pracy to leży na PSK?
Dziwny zakład pracy :przepękać do mki na MSK ????

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: choroba w PSP- astma a PB
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2007, 22:34:54 »
Czyli jak się człowiek nie nadaje do pracy to leży na PSK?
Dziwny zakład pracy :przepękać do mki na MSK ????
a moze lepiej wysłać na marną rentę, gdzie lekarz po 3 latach Ci ją zabierze i jesteś umoczony?
ciesz się że jesteś zdrowy, jak zachorujesz to też się bedziesz martwił tak jak kolega,
EGO = 1 / wiedza

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: choroba w PSP- astma a PB
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2007, 16:16:36 »
też mi sie wydaje, że astma to koniec...
nie chciałbym wchodzić, albo wysyłać ratownika do płonącego budynku w ODO z astmą...

moim zdaniem lepsze SK niż renta. Pozdro
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: choroba w PSP- astma a PB
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2007, 22:03:21 »
@soyek astma oskrzelowa o podłożu alergicznym nie jest strasznie groźna jeżeli chodzi o podejście lekarzy profilaktyków. Gorzej byś miał w przypadku zwykłej astmy oskrzelowej.

Pod tym adresem poczytasz więcej o tym co poniżej napiszę :
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0712.htm

Do schorzeń opisywanych jako:
Astma oskrzelowa i zespoły astmatyczne, ze sporadycznymi zaostrzeniami o niewielkim nasileniu   
Astma oskrzelowa i zespoły astmatyczne, z częstymi zaostrzeniami i stanami astmatycznym


komisje lekarskie MSWiA orzekają w zależności od satnu zaawansowania choroby:
kategoria C - zdolny do służby z ograniczeniem, co oznacza, że u osoby badanej stwierdzono przewlekłe schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne, które trwale lub czasowo zmniejszają sprawność fizyczną lub psychiczną do służby, ale nie stanowią przeszkody do pełnienia służby na określonych stanowiskach

lub

kat.D całkowitą niezdolność do służby w PSP.

Zatem jeżeli Twój lekarz profilaktyk dojdzie do przekonania, że przed komisję trzeba Cię puścić to jest czego sie obawiać.