Autor Wątek: Krzywy nos ......  (Przeczytany 4746 razy)

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Krzywy nos ......
« dnia: Październik 16, 2007, 19:48:17 »
Witam Panowie mam mały problemik właśnie wróciłem od lekarza ( Laryngologa ) i dowiedziałem się ,że mam krzywą przegrodę nosową i ,że jeżeli będę wiązał przyszłość z praca w służbach mundurowych to trzeba to wyprostować operacyjnie.

Moja prośba do was jest taka.

Czy ktoś miał taką operacje/zabieg jeśli tak to jak on wygląda?
I czy faktycznie krzywa przegroda nosowa może mnie zdyskwalifikować ze służby w PSP a jeśli tak to dlaczego?

S.P
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc !!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2007, 20:45:21 »
Odnajdź link do stosownego rozporządzenia, który niedawno zamieszczałem na tym forum i się zapoznaj z tym aktem. Szczególnie z par. 26 załącznika z chorobami. Co do samego zabiegu, to jest on mało przyjemny - przez jakiś czas masz w obu nozdrzach opatrunki wykonane z dosyć długich odcinków bandaża; opatrunki te są zmieniane codziennie, co jest raczej mało przyjemne :) - troszkę się poobijałem po oddziałach otolaryngologicznych i widziałem miny gości wracających z gabinetu zabiegowego po takiej zmianie opatrunku - szczęśliwi nie byli :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2007, 20:46:35 »
nie żebym się czepiał czy coś...

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4910.0.html

wyszukiwarka nie gryzie.. ;) Pozdr.
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2007, 21:57:43 »
Zabieg okropny. Broń Boże nie zgadzaj się na zabieg z miejscowym znieczuleniem tylko pod narkozą. Ja miałem z miejscowym znieczuleniem i było nie sympatycznie jak słyszałem wyłamywanie kawałka mojego nosa  -_- . Przez 3 kolejne dni miałem w nosie dwa duże optrunki tamponopodobne. Teraz swobodniej oddycham więc zabieg przyniósł efekt :).

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2007, 07:54:54 »
Bez przesady! Też miałem prostowaną przegrodę nosową (bez narkozy), tylko z "głupim jasiem" i znieczuleniem miejscowym. Fakt że to nie jest przyjemne, ale spokojnie da się znieść..

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2007, 09:33:40 »
No to witam w klubie:) ja tez parę lat temu to samo przerabiałem. Miałem operacje pod narkozą i bardzo dobrze bo przynajmniej mniej stresu. Operacja przegrody nosowej nie polega na niczym innym jak na użyciu młotka i dłuta! więc sam oddźwięk w głowie musiał by być przeokropny. Nie ma sie czym stresować sam zabieg to pikuś najgorzej jest po :rolleyes: jak masz nos wypchany tamponami aż do samego mózgu hehehe ale luzik 3 dni męczarni i potem wszystko ok.

Pozdrawiam

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2007, 10:20:44 »
Ja też to przeszedłem kilka lat temu, ale najbardziej nieprzyjemne było wyciagniecie tamponów z nosa (łzy poleciały bezwarunkowo), ale ogólnie więcej widzę pozytywów takiej operacji, takze bez paniki!

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2007, 13:28:02 »
Panowie dziękuję za wszystkie cenne rady ale czemu sie tak strasznie czepiają tego noska bo nos mam prosty jak sie na niego patrzy nie rozumie czemu mogą mnie odrzucić przez jakaś krzywą przegrodę.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2007, 13:45:54 »
Bo to nie chodszi o to czy masz nos prosty czy nie, Możesz go mieś krzywego jak półksiężyc i nikogo to nie interesuje, Jednak tu chodzi właśnie o krzywą przegrodę nosową, czyli kanał przez który przepływa powietrze bo przy krzywej przegrodzize w zależnośco od stopnia ten "kanał" może być całkowicie lub częściowo nie drożny i z taką wadą żaden laryngolog nie weźmie odpowiedzialności gdyby coś ci się stało szczególnie przy wzmożonym wysiłku.

pozdrawiam

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2007, 18:09:28 »
A ja ma takie pytanie czym sie charakteryzuje grzywa przegroda czy tym ze jak sie zatknie jedna dziurke to nie mozna oddychc druga czy jak??

Slyszalme ze jak ma sie krzywa przegrode to pozniej w maskach ciezko sie oddych i to niby jest powodem dyskwaliwikacji przez komisje MSWiA

pozdro

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2007, 18:48:58 »
w ogóle to jakie jest prawdopodobieństwo posiadania tego schorzenia?  jak to można wykryć? ewentualnie jakie są koszty zabiegu albo czas oczekiwania na niego? ja też słyszałam ze taki jest powód - krzywe przegrody nosowe uniemożliwiają albo przeszkadzają w używaniu aparatów oddechowych

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2007, 19:02:08 »
prawdopodobieństwo posiadania...... dokąd nie skontroluje tego laryngolog nie masz pewności, choć są pewne przesłanki jak cały czas katar czy oddychanie jedną dziurką w nosie.
Jak długo się czeka... teraz nie wiem w zależności od szpitala ale pewnie kilka tygodni a ile kosztuje prywatnie, zadzwon i zapytaj.
Co do aparatu, napewno nie uniemożliwia to oddychania, ale ma wpływ na szybkośc zmęczenia organizmu podczas wzmożonego wysiłku.
Jeśli chcesz się dostać do np. SA to na badaniach napewno cię cofną do czasu  zrobienia zabiegu, a jeśli nie zdążysz to .... sama wiesz.

Pozdrawiam

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2007, 19:43:18 »
Z tego co mówił mi lekarz krzywa przegroda hamuje wypływ powietrza z płuc ograniczając swobodne oddychanie.
Słyszeć dźwięk wyłupywanych własnych kości to naprawdę nie miłe uczucie :)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2007, 19:45:22 »
(...)
Słyszeć dźwięk wyłupywanych własnych kości to naprawdę nie miłe uczucie :)

Eee tam.... na "głupim jasiu" można posłuchać bez większego strachu...;)

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2007, 20:13:38 »
 agusiaczek, prawdopodobieństwo powstania krzywej przegrody/ u osób które często sie bija wprost proporcjonalne do ilości ciosów przyjętych w nos  :wacko: ja też mam skrzywiona przegrodę, ale na szczęście w tak niewielkim stopniu, że nie musiałem przechodzic zabiegu

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2007, 07:42:41 »
w ogóle to jakie jest prawdopodobieństwo posiadania tego schorzenia?  jak to można wykryć? ewentualnie jakie są koszty zabiegu albo czas oczekiwania na niego? ja też słyszałam ze taki jest powód - krzywe przegrody nosowe uniemożliwiają albo przeszkadzają w używaniu aparatów oddechowych

Agusiaczek myślę, że nie masz się czego obawiać. Jest to wada, która dotyczy głównie facetów. Szacuje się, że co 3 mężczyzna ma owe skrzywienie. Wada ta powstaje na skutek mechanicznego uszkodzenia ale najczęściej jest to wada genetyczna. Dlaczego faceci mają najwięcej nie wiem :P

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2007, 15:39:25 »
Dlaczego faceci mają najwięcej nie wiem :P

A ja wiem, wybierz sie kiedys na taką wiejską dyskotekę do remizy to zobaczysz  ^_^ tylko lepiej weź ze sobą  cos ostrego na wszelki wypadek ^_^ joke oczywiscie
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Krzywy nos ......
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2007, 18:36:28 »
OJ to prawda  :rolleyes: imprezy w remizach zazwyczaj takie sa ze wchodzisz na dicho z prosta przegroda a po wyjsciu......wiadomo .Dlatego mimo iz nie jestem konfliktowy mam paralizator ze soba jak chodze na takie potupaje...... :wacko:

pozdro ^_^