Autor Wątek: zostac strażakiem  (Przeczytany 1279 razy)

Offline qba_21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • mała ale fajna Honda CRX
zostac strażakiem
« dnia: Październik 14, 2007, 22:15:49 »
wiem wiem odeślecie mnie pewnie do wyszukiwarki bo temat sie powtarxzał setki razy ale licze na wasza wyrozumiałośc -_-

czy jest porozumienie między ministerstwami sprawiedliwości i MSWiA?? Czy cały proces kwalifikacji mnie też tyczy jak jestem funkcjonariuszem służb więziennych??? Czy cały proces kwalifikacji musze przejśc jako cywil??
W OSP jestem od 11 roku życia przeszedłem tam liczne kursy i szkolenia i obecnie jestem kierowca w swojej jednostce OSP. Zawsze to traktowałem jako hobby.
Najprostrzą droga dostania sie do PSP z tego co wiem jest ten kurs szeregowców, ile sie zarabia na początek po takim kursie i jaka jest możliwoś awansu np. skończenie studiów. Dróga mozliwośc to złożenie papierów do SAPSP ale problem jest taki że mature to ja miałem jakieś 4lata temu i zdanie egzaminu z fizyki i chemi będzie kłopotliwe chociaz dla chcącego nic trudnego. Jak ktos może mi podesłac te przykładowe testy co tam są byłbym wdzięczny :wacko:

jaka jest możliwośc dorobienia będąc strażakiem??? służby są 24h i troche wolnego będąc pod tel z tego co wiem. Czy jest z tym jakis problem?? z 2 pracą taką taka niezobowiązujacą

pozdrawiam

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: zostac strażakiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2007, 22:41:23 »
Troche Ci pomoge ^_^
Co do przeniesienia to nie wiem na 100% jak to jest musisz poszperac na forum wiem ze to bylo .

proces rekrutacyjny chyba na bank cie nie ominie bo do SW jest calkime inna sprawnosciowka i wymagania zdrownotne tez sa bardzije zaostrzone do PSP niz na "klawisza" -_-

Co do zarobkow po kursie na szer.  masz ok 1050 zl przez 3 lata  moze po 2 latac dostaniesz 50zl premi :rolleyes: szanse awansu to juz chyba sprawa indywidulana kazdej komendy tak jak w wiezieniu

Szanse na dorobienie sa takie same badz podobne jak SW tyle ze ty pewnie robisz 12/24

Kumpel pracuje w PSP a przez 2 dni robi na spawalni a drugi naprawia auta tak wiec to zalezy od checi
i obrotnosci

co do testow do SAPSP  www.sapsppoznan.pl moze cos tam jest



A tak swoja droga w SW zarabia sie wiecej  $ niz  w PSP i robota lzejsza....


pozdro

Offline qba_21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • mała ale fajna Honda CRX
Odp: zostac strażakiem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2007, 23:00:23 »
lżejsza??? chodzisz jak ten baran przezcały dzień po bloku miedzy złodziejami, mało rozwijajaca robota i ambitna. zarobki są troche więkrze ale 2 lata temu miałem na początek 1111zł :mellow: teraz troche wiecej.

pozdrawiam