Autor Wątek: Kurs Kwalifikacyjny PSP i inne kursy ppoż.  (Przeczytany 1540 razy)

Offline marcin.siara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zagłębie Dąbrowskie
Kurs Kwalifikacyjny PSP i inne kursy ppoż.
« dnia: Październik 14, 2007, 08:44:35 »
Ostatnio przeglądając internet natrafiłem na ofertę pracy w firmie ochroniarskiej, która oferowała m.in. kurs kwalifikacyjny PSP. Jeśli się dobrze orientuje to kurs kwalifikacyjny przechodzą strazacy w służbie przygotowawczej. Czy ten kurs może zrobić cywil? Jeśli tak jakie są koszty takiego kursu?

I jeszcze jedno pytanie: Czy PSP lub może OSP organizują jakieś kursy ppoż. dla cywili? Chodzi o nabycie umiejętności "zachowania się" w sytuacji zagrożenia pożarowego do czasu przybycia straży, uzycia "właściwych" gaśnic, środków gaśniczych itp.
Pozdrawiam!
Marcin

Offline bosmannn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kurs Kwalifikacyjny PSP i inne kursy ppoż.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2008, 23:14:57 »
Podobne pytanie zadałem tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9810.0.html
Spotkałem się dokładnie z tym samym o czym piszesz Ty, firma Securitas Polska Sp. z o. o.., stanowisko pracy: pracownik ochrony - ratownik i jedno z wymagań
"...wykształcenie średnie, kurs kwalifikacyjny Państwowej Straży Pożarnej lub gotowość do odbycia w/w szkolenia ( koszt szkolenia pokrywa Securitas)..."

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kurs Kwalifikacyjny PSP i inne kursy ppoż.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2008, 23:55:32 »
Ludziska i czemu się temu dziwicie !
Kolejny raz jestem żywym przykładem tych wynaturzeń prawnych.
Jestem strażakiem zawodowym od 16 lat bronię zakładu przemysłowego, dodatkowo posiadam aktualną licencję ochroniarską I st. i co robię gdy brak zgłoszeń o pożarze - otwieram szlabany.
Czyli - ta opcja jest coraz powszechniejsza w zakładach pracy i skończyły się  opinie że siedzą nieroby i ...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2008, 23:57:16 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl