Autor Wątek: Tandeta Jakiej Nie Widziałem  (Przeczytany 1900 razy)

straz98

  • Gość
Tandeta Jakiej Nie Widziałem
« dnia: Czerwiec 20, 2004, 16:16:56 »
Niech mnie ktoś uszczypnie bo już o różnej jakości instrukcji bezpieczeństwa pożarowego słyszałem ale to co znalazłem ostatnio rozłożyło mnie na łopatki. Nijaka firma Denar oferuje instrukcje pisane na odległość, to znaczy na podstawie formularza. Jak można sporządzić nawet nie dobrą ale tylko przyzwoitą instrukcję bez  bycia na obiekcie. Świat się wali. A może to sabotaż naszego środowiska  :ph34r:  

Offline j_cage

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Tandeta Jakiej Nie Widziałem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2004, 12:46:41 »
To już ręce opadają... na dodatek pełen "profesjonalizm" firmy.. kwiatki typu "warunki sprzedarzy" (pisownia oryginału) :)
Walczmy z takimi partaczami! Jakaś nota protestacyjna, doniesienie gdzie trzeba? :)  

Guest

  • Gość
Tandeta Jakiej Nie Widziałem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2004, 17:10:20 »
szkoda,że nie widziałeś instrukcji inż.mł.bryg. i do tego prwewntysty, jak podasz adres to Ci wyślę  

Offline czarekluzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • LUZAK:)
Odp: Tandeta Jakiej Nie Widziałem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 22:18:49 »
Ta firma Denar to nie jedyna niestety specjalizująca się w Instrukcjach jest ich całe mnóstwo ^_^ a klijenci to chwytają bo są dużo tańsze,. Schody się zaczynają kiedy jest kontrola prewencji i widzą taką szkicówkę(pod warunkiem że prewentyści są profesjonalistami co nie zawsze idzie w parze z pełnionym stanowiskiem) -_-

Offline stepol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Tandeta Jakiej Nie Widziałem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2008, 11:49:55 »
Każdy prewentysta powinien podczas kontroli sprawdzić IBP (jeśli jest wymagana). Jeżeli instrukcja nie zawiera wszystkich koniecznych punktów z rozporządzenia i nie oddaje stanu faktycznego to należy wszcząć postępowanie karne. Ze swojego podwórka mam doświadczenie,że dokumentem tym zajmowała się prokuratura i PIP (pracownik uległ wypadkowi w czasie ewakuacji). Za stan ochrony ppoż na terenie zakładu odpowiada właściciel i jeśli kupił taką IBP i ma fakture to może żądać odszkodowania na zasadzie regresu (co i tak nie zwalnia go z odpowiedzialności).