Autor Wątek: Komisja lekarska MSWiA  (Przeczytany 26114 razy)

strażak79

  • Gość
Komisja lekarska MSWiA
« dnia: Październik 10, 2007, 17:10:51 »
Niedawno poważnie zachorowałem i martwię sie czy po zakończeniu leczenia komisja lekarska nie będzie mnie chciała wysłać na zieloną trawkę. Czy ktoś z kolegów orientuje się czy istnieje gdzieś (jest ogólnie dostępny) wykaz chorób jakie powodują zwolnienie ze względu na całkowitą niezdolność do służby?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2007, 17:20:14 »
nooo...Najpierw sam postaraj się znaleźć tutaj albo tutaj. Jak czegoś już się dowiesz to wróć <tutaj>;) - będziemy mogli  <wtedy> podyskutować... Ależ mi się maniera pisarska Ajaxa udzieliła :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2007, 20:10:27 »
Miałem kiedyś w ręcach dziennik ustaw, a wnim chyba dwie strony strony nazw chorób.
Ale gdzie go teraz szukać ?  albo jaki miał numer ?  :huh:
Jak znajdę to się odezwę   :mellow:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2007, 21:42:49 »
Jest napewno wykaz chorób zawodowych, jeżeli pomogłoby to jutro moge podać doklanie gdzie to szukać.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2007, 22:11:40 »
Mam te wytyczne na dysku - wal na prv, cykne Ci mailem.

Edit:
Juz wyslalem na maila, ktorego masz w forumowym profilu.
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 22:19:11 wysłana przez boszo »
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 22:50:42 »
No i pięknie. Kolega nie zadał sobie trudu, żeby ustalić coś samemu, a wy dajecie się podpuszczać...
Tak sobie myślę, że to może być prowokacja... piszecie o Dz.U., wykazie czy też o wytycznych, a pewnie macie na myśli to rozporządzenie.
I super - jest to ostatnia taka tabelka, tylko jest jeden problem - to rozporządzenie posiada status "nieobowiązujące". Zostało ono uchylone przez ten akt.
A teraz zagadka - na jakiej podstawie szacowne Komisje Lekarskie MSWiA orzekają o zdolności do służby w PSP?? hehehe... z fusów wróżą - nie sądzicie chyba, że opierają się na nieobowiązującym rozporządzeniu?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2007, 09:10:43 »
I sami powiedzcie co byśmy zrobili bez takiego  LANG-a ?  Pełen szacuneczek dla ciebie !
Widać głeboko wgryzasz się w te przepisy  ^_^   i tego Ci zazdroszcze, bo ja jakoś nie pokochałem tej lektury.  Wolę gotowe wykładnie z odnośnikami. 
Inny temat to: aktualizacje. Znać prawo to być na bieżąco, dla mnie to wielki problem.
Raz jeszcze podziwiam.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2007, 09:44:44 »
Wlasnie skoro ten akt jest nieaktulany to na jakiej podstawie komisje orzekaja zdlony czy niezdolny
na podstaiwe grubosci kopert czy jak?? :rolleyes: szukalme na stronce MSWiA i nigdzie nie ma poprawek czy innych aktow moze ktos cos wie..........

pozdro

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2007, 11:17:34 »
Nie zawsze choroba umieszczona na "liście" dyskwalifikuje . Przepis przepisem a życie życiem wszystko zależy od KP wiem po sobie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

strażak79

  • Gość
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2007, 11:38:42 »
LANG starałem się szukać ale jak nie wiesz od czego zacząć to jest trudno. Nigdy nie spodziewałem się że będę musiał się zainteresować taką sprawą a i więszość z Was nawet o tym nie pomyślała więc nie pieprz mi tu o prowokacjach. Po to jest to forum aby pomagać a nie mieszać z błotem.


BOSZO dzięki za te dane! Niestety N w PB ale trzeba będzie walczyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 11:50:34 wysłana przez strażak79 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2007, 19:11:08 »
Niniejszym przyznaję się do błędu! Pomyliłem rozporządzenia - sytuacja, o której pisałem wcześniej dotyczy tylko pracowników jednostek ochrony przeciwpożarowej poza PSP. Rozporządzenie dotyczące PSP jest jak najbardziej aktualne, chociaż było zmieniane. Tutaj jest link do właściwego rozporządzenia oraz rozporządzenia zmieniającego. Powyższą pomyłkę mogę wytłumaczyć tylko przemęczeniem. Solennie obiecuje, że dołożę starań, aby takie sytuacje się nie powtórzyły ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 19:16:30 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2007, 14:12:58 »
lang - linki przepracowane i ciaśniutko na nich może w nocy będzie luźniej.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2007, 23:13:43 »
Dobra nie chce mieszac lang ale te rozporzedzenia tez sa chyba nieaktulane i zostaly uchylona przez:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 8 grudnia 1998 r.

w sprawie wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych oraz dotyczących warunków fizycznych i psychicznych osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, a także w zakresie kwalifikacji zawodowych osób wykonujących czynności z zakresu ochrony

(Dz. U. z dnia 24 grudnia 1998 r.)


Ale moze sie myle popraw jesli tak -_-


pozdro

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2007, 20:32:56 »
a ja to dzisiaj nie tego-tages - ale wydaje mi się, że to co napisałem ostatnio w tym wątku było słuszne...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

strażak79

  • Gość
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2007, 11:43:31 »
Wczoraj byłem u lekarza i powiedział że choroba całkowicie ustąpiła i zostało do wyleczenia tylko kilka objawów ale nie mają one znaczenia dla służby w PSP jeśli bierze się leki.  ^_^
 
A tak poza tym dowiadywałem się w mojej KP jak wygląda tryb wysłania na komisję i są 2 możliwości.
1. 01 kieruje na komisję lekarską
2. 01 kieruje do naszego lekarza i ten wystawia kwit o zdolności do służby lub kieruje na komisję.

 

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2007, 12:17:24 »
Cytuj
Wczoraj byłem u lekarza i powiedział że choroba całkowicie ustąpiła i zostało do wyleczenia tylko kilka objawów ale nie mają one znaczenia dla służby w PSP jeśli bierze się leki. 
 

No i należy tylko pogratulować i życzyć Tobie dużo zdrowia, szybkiego powrotu do służby  ^_^ ^_^
Też kiedyś byłem w takiej sytuacji, wszystko jak do tej pory w porządku, już 4 lata.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2007, 12:19:19 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2009, 21:17:27 »
Witam!

szukam ludzi, którzy pozytywnie przeszli komisje lekarska i jednocześnie jakiś czas przed komisja mieli rekonstrukcje ACL (zerwane więzadło krzyżowe), i dziś pełnia służbę na PB.

Czy jest tu ktoś taki? czy to automatycznie wyklucza z szeregów PSP?
tak racjonalnie myśleć, to jak się sprawnościówke zaliczy to nie powinno być problemu.. ale nie mam pojęcia jak to wygląda.

Proszę o odp osób którzy mieli coś podobnego.
niby po 6 miesiącach się wraca do pełnej sprawności fizycznej, ale ślad w papierach i na nodze [blizna] zostaje..

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 22:07:51 wysłana przez tommy »
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline mike608

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2009, 09:41:42 »
oczywiscie że można pracować na podziale po rekonstrukcji ACL, po to własnie jest tak rekonstrukcja abyś był sprawny-przeciez wielu sportowców wraca do wyczynowego uprawiania sportu po tej kontuzji, i pamietaj, że równie ważne co sam zabieg jest dobrze prowadzona rehablilitacja, to głownie od tego zależy ile czasu bedziesz potrzebował aby wrócić do pełnej sprawności

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 10, 2009, 18:39:45 »
oczywiscie że można pracować na podziale po rekonstrukcji ACL, po to własnie jest tak rekonstrukcja abyś był sprawny-przeciez wielu sportowców wraca do wyczynowego uprawiania sportu po tej kontuzji, i pamietaj, że równie ważne co sam zabieg jest dobrze prowadzona rehablilitacja, to głownie od tego zależy ile czasu bedziesz potrzebował aby wrócić do pełnej sprawności

to mnie mike608 trochę uspokoiłeś. Za rok chcę startować do PSP i miałem rekonstrukcję ACL i bałem się że mógł bym odpaść na komisji lekarskiej (na podobnej komisji tyle że wojskowej odpadłem kiedy startowałem do podoficerki) i  miałbym rok przygotowań na daremno.

choć znalazłem takie coś: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19981591050&type=2&name=ATT83EKH

i tam paragraf 79 punkt 2 mówi że zniekształcenia w obrębie wielkich stawów... (tu jest zaliczana rekonstrukcja ACL) eliminuje kandydatów a osoby do osób już pracujących decydujące zdanie ma lekarz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 18:48:24 wysłana przez katopo »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:06:10 »


choć znalazłem takie coś: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19981591050&type=2&name=ATT83EKH

i tam paragraf 79 punkt 2 mówi że zniekształcenia w obrębie wielkich stawów... (tu jest zaliczana rekonstrukcja ACL) eliminuje kandydatów a osoby do osób już pracujących decydujące zdanie ma lekarz.

Te rozporządzenie, które cytujesz zostało uchylone w 2005 r.
Metryka aktu prawnego:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981591050

Obowiązujące rozporządzenie:

http://www.abc.com.pl/serwis/du/1995/0712.htm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 19:10:56 wysłana przez grzela »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:01:51 »
mam pytani jaka tabelka obowiązuje stażyste w PSP???
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:15:53 »
w takim razie w tym rozporządzeniu jest to paragraf 78 punkt 2
i tam jest:
Cytuj
dla kandydatów:

N   do służby
N   na policjantów w służbie kandydackiej
C,A   do służby na stanowiska kierownicze i specjalistyczne
N   do szkół i ośrodków szkolenia resortu spraw wewnętrznych

dla policjantów, funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej i Służby Więziennej

C,D   podoficerowie i szeregowcy
C,D   chorążowie i oficerowie młodsi (aspiranci i oficerowie Policji od stopnia podkomisarza do stopnia nadkomisarza)
C,A   oficerowie starsi (oficerowie Policji od stopnia podinspektora wzwyż)   
D   do pododdziałów antyterrorystycznych Policji
czyli jako kandydata do PSP dotyczy mnie która kategoria?

znalazłem też taki przypis do tego paragrafu:
Cytuj
Do § 79
[...]pkt 2 i 3. Według tych punktów należy kwalifikować staw biodrowy szpotawy i koślawy oraz kolana szpotawe i koślawe. Przez staw biodrowy szpotawy należy rozumieć takie wzajemne ustawienie szyjki i trzonu kości udowej, które tworzy kąt zbliżony do prostego; przez staw biodrowy koślawy - które tworzy kąt nadmiernie rozwarty powyżej 130°. Rozpoznanie stawu biodrowego szpotawego i koślawego należy opierać na zdjęciu rtg. Ustawienia koślawego lub szpotawego kolana nie należy zawsze uważać za wadę powodującą zaburzenia statyki. W prawidłowej ocenie takiego stanu pomocne mogą być pomiary odległości między kolanami lub stopami, płaskostopie z różnym nasileniem jako wyraz wyróżnienia koślawości lub szpotawości i dolegliwości spowodowane rozciąganiem wiązadeł stawu kolanowego.
Pomiarów dokonuje się w pozycji stojącej z zestawionymi (złączonymi) kończynami dolnymi. Przy kolanach szpotawych (o-kształtnych) miarodajny jest odstęp między kłykciami przyśrodkowymi kości udowych (przy złączonych stopach); przy kolanach koślawych (x-kształtnych) - odstęp między wypukłościami kostek wewnętrznych podudzi (przy złączonych kolanach). Przy odstępie między kolanami do 5 cm lub między stopami do 3 cm z reguły nie występują zaburzenia statyki. Badanych takich należy kwalifikować jako zdolnych. Przy odstępie między kolanami do 10 cm mogą występować nieznaczne zaburzenia statyki, słabo nasilone dolegliwości wiązadeł stawu kolanowego, tendencja do płaskostopia. Badanych takich należy kwalifikować jako zdolnych z ograniczeniem. Przy odstępie między kolanami ponad 10 cm lub między stopami ponad 6 cm stwierdza się często występowanie bólów statycznych kolan i płaskostopie, a nierzadko, koślawe ustawienie stóp. Przy bardzo znacznych zniekształceniach i zaburzeniach statyki, spowodowanych szpotawością lub koślawością kolan, badanych należy kwalifikować jako niezdolnych. W wypadkach wątpliwych, szczególnie z pogranicza, badanych należy kierować do ortopedy.[...]
Prosiłbym o wyjaśnienie bo w przypisie nie ma nic aby kwalifikować do tego punktu urazy ACL (choć są one uznawane za zmiany w stawach)

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2009, 13:36:30 »
może mi ktoś wyjaśnić znaczenie tych liter i co oznacza jeśli są  dwóch rzędach jednej kolumny? bo nie mogę znaleźć coś, a różnią się od tych wojskowych  :straz: np.

    4   Przewlekłe choroby stawów bez zniekształcenia oraz przewlekłe zapalenia tkanki łącznej rozlane i okołostawowe   
N | N | A | N | C | C| A | C |
          C         A    A        D

pozdro
 
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2009, 15:24:46 »
Cytuj
§ 10. 1. Stopień zdolności kandydatów do służby, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 1 lit. a)-e), ustala się przez zaliczenie osoby badanej do jednej z następujących kategorii:
1) kategoria „Z” - zdolny, co oznacza, że stan zdrowia badanego nie budzi żadnych zastrzeżeń albo, że stwierdzone schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne nie stanowią przeszkody do pełnienia służby,
2) kategoria „N” - niezdolny, co oznacza, że stwierdzone u badanego schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne uniemożliwiają pełnienie służby.
Cytuj
§ 11. Stopień zdolności do służby, z zastrzeżeniem § 10, ustala się przez zaliczenie osoby badanej do jednej z następujących kategorii:
1) kategoria A - zdolny do służby, co oznacza, że stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń albo że stwierdzone schorzenia lub ułomności nie są przeszkodą do pełnienia służby,
2) kategoria C - zdolny do służby z ograniczeniem, co oznacza, że u osoby badanej stwierdzono przewlekłe schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne, które trwale lub czasowo zmniejszają sprawność fizyczną lub psychiczną do służby, ale nie stanowią przeszkody do pełnienia służby na określonych stanowiskach,
3) kategoria D - całkowicie niezdolny do służby, co oznacza, że stwierdzone u osoby badanej schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne uniemożliwiają jej pełnienie służby.


http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910790349

W 1992 r. rozporządzenie zaczęło obejmować PSP.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920830425

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19951460712

Offline ochotnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Komisja lekarska MSWiA
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:22:42 »
Witam, troszkę dużo tych rozporządzeń i ustaw, można się pogubić....W związku z tym chciałbym się dowiedzieć jaka ustawa jest aktualna wobec kandydatów do służby....W sieci znalazłem z kolei takie rozporządzenie http://lex.pl/serwis/du/1998/1050.htm
Interesuje mnie, które akt prawny reguluje wymagania lekarskie do służby, gdyż mam problem z okulistą, dokładniej z tablicami Inishary..., dodam, że podstawowe barwy rozróżniam bez problemu...Dziękuje za jakieś odpowiedzi i sugestie

B.Proszę więc czytać jw. również ze zrozumieniem!  :'(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 13:21:52 wysłana przez Ajax »