Autor Wątek: Ciekawa inicjatywa KG PSP  (Przeczytany 12332 razy)

Offline ny150

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Ciekawa inicjatywa KG PSP
« dnia: Październik 09, 2007, 19:52:38 »
Witam wszystkich

Wśród gąszczu różnych informacji znalazłem dziś na stronie KGPSP, moim zdaniem, bardzo ciekawą inicjatywę, myślę, że warto by Koleżanki i Koledzy z OSP zabrali głos w tej sprawie, oprócz wzięcia udziału w konkursie będzie to również dobry czas by powspominać swoje kursy i szkolenia realizowane w szkołach, ośrodkach szkolenia, także tych związanych głównie z ZG ZOSP RP.

http://www.straz.gov.pl/?p=/szkolenie/konkurs_bks/&n=26283


pozdrawiam


ny150

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
konkurs KG na "Najlepszego Wykładowcę/Instruktora"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2007, 22:42:12 »
Zostałem poproszony o umieszczenie poniższego ogłoszenia na forum:

================================================================
Komendant Główny PSP
 ogłasza konkurs na Najlepszego Wykładowcę/Instruktora!


Konkurs dotyczy wszystkich wykładowców i instruktorów ze szkół i ośrodków szkolenia funkcjonujących w Państwowej Straży Pożarnej.

Chcemy poprzez ten konkurs poznać i pokazać tych, którzy z pasją i zaangażowaniem uczą kolejne pokolenia strażaków.



Kogo szukamy?

- profesjonalisty,
- dla którego uczenie i samodoskonalenie jest treścią życia,
- nie tylko nauczyciela, ale i wychowawcy,
- lubianego i szanowanego za wiedzę i sposób, w jaki się nią dzieli,
- mówiącego tak, że chce się Go słuchać i słuchającego tak, że chce się do Niego mówić,
- Człowieka, który bez względu na okoliczności pozostaje Człowiekiem.

Kto zostanie Najlepszym Wykładowcą/Instruktorem? Wybór należy do Was!

Na Wasze propozycję czekamy pod adresem: szkolenie@kgpsp.gov.pl do dnia 15 grudnia 2007 r.

na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w „Regulaminie konkursu".

Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi w styczniu 2008 r.

Nagrodzeni zostaną nie tylko najlepsi wykładowcy/instruktorzy, ale również autor najlepszego uzasadnienia zgłoszonej kandydatury.

Cytuj
Regulamin konkursu „Najlepszy Wykładowca/Instruktor"

   1. Celem konkursu jest wybór najlepszego wykładowcy/instruktora spośród wykładowców i instruktorów zatrudnionych w szkołach Państwowej Straży Pożarnej i ośrodkach szkolenia w komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej.
   2. Konkurs polega na wyłonieniu „Najlepszego Wykładowcy/Instruktora" spośród zgłoszonych kandydatur.
   3. Do konkursu może być zgłoszony każdy z wykładowców i instruktorów pracujący w szkole Państwowej Straży Pożarnej lub ośrodku szkolenia w komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
   4. Zgłaszającym może być każdy strażak Państwowej Straży Pożarnej.
   5. Zgłoszenia przyjmowane będą jedynie drogą elektroniczną na adres szkolenie@kgpsp.gov.pl, na formularzu zgłoszeniowym [DOC, 609 KB].
   6. Zgłoszenie, w którym nie zostaną wypełnione wszystkie pola nie będzie dopuszczone do konkursu.
   7. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dniu 15 grudnia 2007 r.
   8. Zgłoszenia, które wpłyną po wyżej wymienionym terminie nie będą rozpatrywane.
   9. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród nastąpi w styczniu 2008 r.
  10. Nagrody otrzymają:
      - zwycięzca konkursu - Najlepszy Wykładowca/Instruktor
      - 3 wykładowców/instruktorów - Wyróżnienia w konkursie „Najlepszy Wykładowca/Instruktor"
      - autor najlepszego uzasadnienia zgłoszonej kandydatury.
  11. Tytuł „Najlepszy Wykładowca/Instruktor" otrzyma osoba, która zbierze najwięcej głosów (zgłoszeń). Trzy kolejne osoby w rankingu otrzymają wyróżnienia.
  12. Liczenia zgłoszeń oraz ich analizy dokona trzy-osobowa komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
  13. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej Komendy Głównej PSP.

Ogłoszenie o konkursie [JPG, 636 KB]
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2007, 23:16:59 »
wg mnie wygra ten, który w nieoficjalny sposób przemówi studentom (kursantom) żeby na niego oddali swój głos......., (teoria spiskowa)  :wacko: :wacko:
myślę, ze prócz paru osób to mało kogo będzie to obchodzić, tak jak wybór strażaka roku....
następny pomysł, by dać order, laurkę, uścisk ręki KG, troszkę kasy (jedyny być może pozytyw z tej całej hecy) spotkać się w towarzystwie i uczcić zwycięzcę.....
A przy okazji Komenda Główna przynajmniej będzie mieć jakieś zajęcie do końca roku......
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2007, 22:28:57 »
Inicjatywa może i ciekawa. Ale jak ocenić kogoś jak nie ma szkoleń. A jak nie ma szkoleń to i nie ma szkolacych. Przynajmniej na moim terenie.
No sorry. Za tydzień zaczyna się kurs z ratownictwa technicznego
Robert_n świetnie to ująłeś.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2007, 23:22:09 »
Kwas, taka jest prawda, sam osobiście byłem na szkoleniu (gdzie dostałem uprawnienia) 3 lata temu!!!! I to musialem ostro to wychodzić u komendanta, teraz jak się robię coraz starszy to kto we mnie będzie inwestował???? Tak więc na kogo mam oddać głos?
A moi koledzy, którzy robią obecnie KKP, KKS, SA to mają gdzies na kogo oddadzą swój głos, ważne żeby przedmiot był zaliczony i to najlepiej jak najwyżej.
Dlatego ten konkurs (jak i też większość podobnych) uważam za porażkę,
chyba lepszym rozwiązaniem byłoby promowanie takich rozwiązań (akcji) jak "bezpieczny dom", akcje z ratownictwa technicznego, medycznego wśród dzieci i młodzieży, itp.
pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2008, 11:27:24 »
Nie wiem, czy wiecie, ale konkurs doczekał się kolejnej edycji, która właśnie trwa. Niestety, nie mogłem znaleźć linka, ogłaszali (KG) jakieś kilka tygodni temu ... Tak gwoli informacji ...


... ale cierpliwość i wytrwałość popłaca! :)

http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=31601
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 11:31:10 wysłana przez Sajmonowski »
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2008, 11:51:13 »
A dlaczego nie można głosować na wykładowców i INSTRUKTORÓW, którzy pracują np. w KM/KP PSP (w tym także w JRG) ???? Znam takich, którym różnej maści pożal się Boże wykładowcy np. z WOSz PSP i szkół pożarniczych, mogliby buty czyścić!!!!! Mówię to z całą stanowczością!!!!!!!

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2008, 10:34:58 »
hehe jak mi coś w kompie nie działa to mój informatyk mówi: pretensje proszę zgłaszać do Billa Gatesa ;) w tym przypadku do KG, biuro szkolenia jak mniemam.

wydaje mi się, że nie ujęto km/p psp bo nie ma tam takich stanowisk czyli typowo dydaktycznych. W JRG szkolą dowódcy lub inni strażacy specjaliści w jakiejś dziedzinie i jest to inny proces kształcenia. Jak już wspomniałem tak mi się wydaje, natomiast Twoje ostre osądy są chyba nie ma miejscu, bo sytuacja odwrotna również często ma miejsce, więc po co obrażać ludzi?

Pozdrawiam.

Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2008, 15:05:06 »
Ja nikogo nie obraziłem - stwierdzam fakty ponieważ, jak napisałem, znam wykładowców, którzy ani trochę nie zasługują na to miano. A dlaczego w konkursie nie może wystartować instruktor z JRG??? A co - on może gorszy od instruktora z WOSz PSP???

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2008, 18:23:54 »
Powtórzę to co napisałem wcześniej:
pretensje proszę zgłaszać do Billa Gatesa ;)
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2008, 01:00:02 »

Offline Strashak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2008, 17:39:27 »
Jasiuf, hehe chcesz ocenic kogos kto przez cały czas szkoli garstke ludzi na swojej zmianie i porownac go do instruktora/wykladowcy z np. WOSz PSP albo innych szkół? Wiec najpierw zastanow sie o czym wogóle mowisz i porównaj stopien trudności, zakres, merytoryke, ramy czasowe godzin dydaktycznych, zroznicowanie podopiecznych a wkoncu programy nauczania.Chyba nie masz na mysli szkolen dopoludniowych bo chyba tylko za te moglbys oceniac. Ponadto prezydentem moze byc polityk a wykladowcą/instruktorem kadra szkoląca w instytucjach szkolących funkcjonariuszy PSP różnego stopnia a nie kazdy komu sie podoba-skutki mogłyby sie okazac tragiczne i niezrozumiałe. Poza tym o jakich instruktorach z JRG mowisz? Nie ma tam takich stanowisk z tego co wiem albo sie myle. A jesli ktos jest slabym wykł/instr. to sam pomysl, przeciez nikt na niego nie zaglosuje.

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2008, 12:55:00 »
Jasiuf, hehe chcesz ocenic kogos kto przez cały czas szkoli garstke ludzi na swojej zmianie i porownac go do instruktora/wykladowcy z np. WOSz PSP albo innych szkół? Wiec najpierw zastanow sie o czym wogóle mowisz i porównaj stopien trudności, zakres, merytoryke, ramy czasowe godzin dydaktycznych, zroznicowanie podopiecznych a wkoncu programy nauczania.Chyba nie masz na mysli szkolen dopoludniowych bo chyba tylko za te moglbys oceniac. Ponadto prezydentem moze byc polityk a wykladowcą/instruktorem kadra szkoląca w instytucjach szkolących funkcjonariuszy PSP różnego stopnia a nie kazdy komu sie podoba-skutki mogłyby sie okazac tragiczne i niezrozumiałe. Poza tym o jakich instruktorach z JRG mowisz? Nie ma tam takich stanowisk z tego co wiem albo sie myle. A jesli ktos jest slabym wykł/instr. to sam pomysl, przeciez nikt na niego nie zaglosuje.

Co Ty nie powiesz! A kto powiedział, że to koniecznie musi być człowiek, który zajmuje stanowisko służbowe instruktor/wykładowca??? A ja dalej twierdze, że znam o niebo lepszych wykładowców/instruktorów w KM/KP, w tym w JRG (oczywiście nieetatowych jeśli już tak bardzo się czepiasz) od niektórych z WOSz PSP lub SA PSP (z tymi komórkami/jednostkami akurat mam styczność więc mam porównanie). Znam takich nieformalnych instruktorów/wykładowców, którzy nie tylko doskonale prowadzą zajęcia na swoich zmianach służbowych (tak, tak - są jeszcze tacy panie "Strashak"!!!) ale i na kursach i szkoleniach doskonalących dla OSP i na różnego rodzaju spotkaniach, pogadankach, itp. np. z dziećmi i młodzieżą!!!!  Czy to jest jakaś gorsza działalność niż dla "studentów" ze szkół pożarniczych?? Gadaj sobie zdrów - a ja i tak wiem swoje.
PS. Nawiasem mówiąc, ciekaw jestem w jakiego rodzaju jednostce organizacyjnej PSP służysz i na jakim stanowisku??? Dla Twojej wiedzy (żebyś nie mówił, że Ciebie pytam, a sam się nie ujawniam) ja pracuję w KP w komórce operacyjno-szkoleniowej.

Offline Strashak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2009, 23:12:43 »
Hehe Jasiuf,
widze ze jednak masz z tym wielki problem. Strażakiem roku zostaje zawsze gość z podziału tak?I to jest normalne- poswięca zdoriw i zycie, sa jednak ludzie na innych stanowiskach którzy oddaja sie służbie bez końca i ja tez znam takich wielu , tacy ludzie walczą rzec by można globalnie za usprawnianie systamów i procedur w PSP za to by pracowało nam sie jak trzeba, oni równiez szkolą i poświęcaja sie bez reszty straży pożarnej. Znam takich ludzi i byliby oni moze lepszymi od tych z podziału (nie umniejszam nikomu z podziału- uważam że jest to najbardziej zasczytne miejsce służby-niestety pieniądze juz nie najzaszczytniejsze ale to nie ten wątek). Ponadto w tym roku wyróżniono osobe która nie jest na stanowsiku instruktor wykładowca wiec jednak twoje modły sie spełniły i zauważasie ludzi którzy robiącos w kierunku kształcenia.
Zasady są proste i nie wiem zupełnie dlaczego tak Cię to boli przeciez wybieranie są najlepsi a nie Ci których nazywasz od siedmiu boleśći- takich można tez znaleźć wszedzie i napodziale i w komendzie i w szkole.Pozdro.

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2010, 10:32:18 »
"Najlepszym Wykładowcą/Instruktorem 2009 r. został: st. kpt. Tomasz Malanowicz ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zdobywając 243 głosy.
Ze względu na małą liczbę zgłoszeń w bieżącej edycji konkursu wyróżnienia otrzymują dwaj, a nie jak dotychczas trzej kolejni w rankingu wykładowcy/instruktorzy.
Są nimi:
1. st. kpt. Waldemar Kozak  OSz Nisko  21 głosów
2. mł. kpt. Piotr Sowizdraniuk  SA PSP Kraków  19 głosów
Do konkursu zgłoszeni zostali ponadto:
   1. st. asp. Piotr Flejszar                           OSz Nisko                   6 głosów
   2. mł. kpt. Witold Chojnacki                    OSz Kraków               6 głosów
   3. st. kpt. Mariusz Goclon                        OSz Nisko                  3 głosy
   4. mł. asp. Andrzej Mańkowski                JRG PSP Zgorzelec     3 głosy
   5. bryg. Urszula Fitz-Strychalska              SA PSP Poznań           2 głosy
   6. mł. kpt. Tomasz Dobrowolski              KW PSP Łódź             1 głos
   7. st. kpt. Wojciech Kasak                       OSz Nisko                  1 głos
   8. bryg. Krzysztof Kociołek                      SA PSP Kraków        1 głos
   9. kpt. Dariusz Gil                                     SP PSP Bydgoszcz     1 głos
  10. st. str. Wojciech Kopacki                      KW PSP Wrocław     1 głos"
Ze strony KG PSP.

Popieram po długim czasie jednego z przedmówców - jak widać po wynikach za rok 2009 można jednak zgłaszać "wykładowców" z komend i jrg.
A tak nawiasem mówiąc, to popularność tego konkursu jest porażająco wielka! Nie chciałbym być niesprawiedliwym w stosunku do zwycięzcy ponieważ nie znam Go, ale sądząc po wynikach kolejnych miejsc to chyba podchorążowie zagłosowali solidarnie na jednego (wskazanego?) człowieka, żeby broń Panie Boże palma pierwszeństwa nie przypadła komuś spoza SGSP!  Obym się mylił i oby Pan Malanowicz był rzeczywiście taka osobowością jak na to wskazuje tabela wyników.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2010, 10:58:44 »
Popieram po długim czasie jednego z przedmówców - jak widać po wynikach za rok 2009 można jednak zgłaszać "wykładowców" z komend i jrg.
A tak nawiasem mówiąc, to popularność tego konkursu jest porażająco wielka! Nie chciałbym być niesprawiedliwym w stosunku do zwycięzcy ponieważ nie znam Go, ale sądząc po wynikach kolejnych miejsc to chyba podchorążowie zagłosowali solidarnie na jednego (wskazanego?) człowieka, żeby broń Panie Boże palma pierwszeństwa nie przypadła komuś spoza SGSP!  Obym się mylił i oby Pan Malanowicz był rzeczywiście taka osobowością jak na to wskazuje tabela wyników.

Problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Biorąc pod uwagę, że PSP ma 5 szkół (SGSP, 2xSA, CS, SP) i 15 OSz, a tylko podchorążowie się wysilili do głosowania to albo w pozostałych przypadkach nikt nie słyszał o tym konkursie bo:
- nie zależy KG/KW/SA/CS/OSz na promowaniu konkursu
- nie zależy wykładowcom na promowaniu konkursu
- informacja o konkursie jest niedostępna lub dostępna w niewłaściwych lokalizacjach

Żenada

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2010, 13:21:55 »
Popieram po długim czasie jednego z przedmówców - jak widać po wynikach za rok 2009 można jednak zgłaszać "wykładowców" z komend i jrg.
A tak nawiasem mówiąc, to popularność tego konkursu jest porażająco wielka! Nie chciałbym być niesprawiedliwym w stosunku do zwycięzcy ponieważ nie znam Go, ale sądząc po wynikach kolejnych miejsc to chyba podchorążowie zagłosowali solidarnie na jednego (wskazanego?) człowieka, żeby broń Panie Boże palma pierwszeństwa nie przypadła komuś spoza SGSP!  Obym się mylił i oby Pan Malanowicz był rzeczywiście taka osobowością jak na to wskazuje tabela wyników.

Problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Biorąc pod uwagę, że PSP ma 5 szkół (SGSP, 2xSA, CS, SP) i 15 OSz, a tylko podchorążowie się wysilili do głosowania to albo w pozostałych przypadkach nikt nie słyszał o tym konkursie bo:
- nie zależy KG/KW/SA/CS/OSz na promowaniu konkursu
- nie zależy wykładowcom na promowaniu konkursu
- informacja o konkursie jest niedostępna lub dostępna w niewłaściwych lokalizacjach

Żenada

Zgadzam się - ten konkurs to jakaś całkowicie "niszowa" inicjatywa KG PSP, która niczemu nie służy w takim wydaniu.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2010, 21:33:02 »
Czy ktoś może napisać, ilu podchorążych jest na SGSP? Bo mam nieodparte wrażenie, że tych głosów jest więcej niż podchorążych.

Ciekaw jestem, czy prawo głosu mieli tylko podchorążowie, czy mogli głosować słuchacze ZSI, kadra, absolwenci i inni?

Zawsze mnie uczono, że w przypadku badań ankietowych (a ten plebiscyt czymś takim jest) odrzuca się skrajne wyniki. Po zastosowaniu tej prostej prawdy statystycznej THE WINNER IS WALDEMAR KOZAK (zaznaczam, że nie jestem z Niska i nie znam Tomasza Malanowicza:).

I na koniec - mam nadzieję, że powyższym wywodem nikogo nie obraziłem - chciałem tylko podzielić się z Forumowiczami moimi wątpliwościami.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ciekawa inicjatywa KG PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2010, 23:18:10 »
Witam!
No... Frekwencja zarąbista. ^_^
Podobnych konkursów, plebiscytów, itd. jest obecnie sporo, nawet w poszczególnych woj. np:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080509/REGION/338728360
Jednak to też (mimo głosów) >>> niezła tzw. "podpierduła" jak wybory sołtysa, proboszcza, itp. Woj. Kraju?  :zly:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.