Autor Wątek: Co na maturze ?  (Przeczytany 3154 razy)

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Co na maturze ?
« dnia: Październik 07, 2007, 22:52:12 »
 Witam
W tym roku czeka mnie matura, jak wszystko będzie dobrze to ją zdam. Chciałbym pracować w PSP, lecz jak wiadomo to nie takie proste, raczej do żadnej ze szkół czy to w Krakowie, Częstochowie czy Poznaniu sie nie dostane ze względu na test z fizyki i chemii (nie jestem z tego dobry), test sprawnościowy przeszedłbym bez problemu. I moje pytanie w jaki sposób mogę sie dostać do PSP z ''ulicy''?? (Obowiązuje to jeszcze, że muszę odbyć ZSW ??) Myślałem nad tym czy po LO nie iść do wojska i odbyć tą służbę bo jak czytałem można ją odbyć w PSP lecz jest bardzo ciężko.  Tak myślę po LO wojsko, wtedy może udałoby mi się dostać do OSP na jakiś czas, może zapisałbym sie na jakieś kursy i starać się o pracę w PSP. Co wy byście zrobili na moim miejscu?? Przecież jak rozsądnie myśleć na terenie podkarpacia jest wiele oddziałów PSP a wielu ludzi odchodzi z powodu emerytury to skąd się tam znajdują ludzie do pracy  :angry:
 Proszę pomóżcie góry dziękuje za odpowiedź

Poczytaj najpierw, choć trochę na Forum  -_-. Dużo nt.


czytałem lecz nigdzie nie znalazłem aktualnych konkretnych informacji :angry:
tyle tutaj podobnych postów że sam już nie wiem
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2007, 09:43:37 wysłana przez bulon »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Porszę o pomoc PSP :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2007, 23:12:27 »
to się wysil, jak chcesz inaczej się dostać do psp? moze zaproszenie do domciu przysłać?
żeby uzyskać informacje trzeba niestety poświecić parę wieczorów i przeczytać forum, dowiesz się naprawdę interesujących rzeczy łącznie z zarobkami,
pisanie znowu tego samego jest już upierdliwie nudne,
całkiem niedawno były wałowane te tematy więc nie będziesz grzebał zbyt głęboko.
poza tym pasowałoby się wybrać do najbliższej komendy i zapytać dział kadr o takie sprawy, może mają akurat jakieś plany i informacje na temat zatrudniania.
Chociaż póki co, jak nie masz matury to się nie powinna specjalnie o to boleć głowa, masz ważniejsze rzeczy (matura) do zdania,, dorki mody, pewnie znowu to się nada na PW, ae krótko piszecie w swoich dodatkach do postów,  :wacko: :wacko: :wacko: pozdrawiam.
EGO = 1 / wiedza

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Porszę o pomoc PSP :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2007, 23:17:49 »
dzięki czytałem już wiele postów lecz skoro mówisz żebym jeszcze poczytał to poczytam i się odezwie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Porszę o pomoc PSP :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2007, 08:18:03 »
a czemu się nie podciągniesz z matmy, fizyki i chemii? lepiej zrobisz bo przynajmniej zwiększysz szanse na któreś SA, dzięki temu uda Ci się podczas startu do tych szkół. Jak będziesz czytał posty chłopaków to oni już teraz myślą o treningach, korepetycjach, doszkalaniu swojej wiedzy, tak aby ona pomogła im w starcie do SA, albo w przypadku niepowodzenia w starcie na dobre studia. Zaczynasz pracować tylko na siebie.... Pozdr, i powodzenia.
EGO = 1 / wiedza

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2007, 15:13:21 »
tak myślałem nad tą fizyka i chemia może i bym sie tego nauczył, tak myślałam może teraz iść na studia gdzie jest fizyka i chemia, studia trwały by 3 lata i po studiach do tej szkoły miałbym o wiele większe szanse, a testy sprawnościowe to jeszcze tylko kondycja bo chodziłem na siłownie to myślę że źle nie będzie, co sądzicie o tych studiach ?? korepetycji teraz nie będę brał ponieważ muszę sie przygotować do matury (żeby przynajmniej ją zdać :angry:)

zeyb0r

  • Gość
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2007, 18:30:21 »
Cytuj
korepetycji teraz nie będę brał ponieważ muszę sie przygotować do matury (żeby przynajmniej ją zdać angry)
  :huh: :huh:
A nie mozesz zdawac  na maturze fizy badz chemii? Bierzesz teraz korki np. z chemii  i zdajesz maturke, a potem idac za"ciosem" zdajesz egzaminy do SA... A co do sprawnosci to sama silka raczej moze nie starczyc....

Pozdrawiam :wub:
P.S. Ja bym chyba nie wytrzymal by po LO jeszcze 3 lata studiowac zanim pojde do sa... ^_^

Archon

  • Gość
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2007, 19:15:13 »
Dokładnie ja biorę na maturę chemię,i zostanie mi tylko fizyka,zawsze to jakaś szansa,lecz ciągle cisza w sprawie zawieszenia naboru i to jest chyba najbardziej irytujące.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2007, 19:23:41 »
Ja na mature biorę biologie podstawową i chemie rozszerzoną, jeszcze mysle nad fizyką jako 5 przedmiot (szkoda nie mozna podstawowej zdawać) bo co mi szkodzi jak i tak z fizy bede sie przygotowywał, a nawet jak bym jej nie zdał to maturę i tak bede miał zdaną (o ile pierwsze 3 przedmioty dobrze pójdą, odpukać  -_-). No i jak kolega napisał ta niepewność z naborem jest najgorsza.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2007, 19:49:25 »
Po maturze idz do woja (9msc) jako "ochotnik" popros o skierowanie do WSP albo na kierowce to sobie zrobisz C w woju to do PSP tez sie potrzebne  i zaraz po woju startuj do jednostki albo idz na studia i na II roku zrobisz wojo w 1.5msc tak wiec juz w trakcie studiow bedziesz mogl podajc prace w PSP a po studiach z wyz. bedziesz mogl miec oficera (ale to tez dluga i ciezka droga)

pozdro

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2007, 19:59:44 »
ja mam na maturze chemie, fizykę i matematykę rozszerzoną wiadomo polski podstawowy i oczywiście język, chyba wezmę niemiecki ale nie wiem którą mature.
powiedzcie proszę jak to teraz z tym prawo jazdy jest?szukałam w necie ale prócz kosztów nic nie znalazłam, czy po kat B można od razu C czy trzeba odczekać jakiś czas?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

zeyb0r

  • Gość
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2007, 20:21:17 »
Ponoc trzeba iles tam czekac, tylko mysle ze to kwestia dogadania sie z instruktorami... mi sie udalo i wcale nie przez gruba koperte jak by tu zlosliwi zaraz wnioskowali... :wacko:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2007, 20:27:46 »
.....tak myślałem nad tą fizyka i chemia może i bym sie tego nauczył, tak myślałam może teraz iść na studia gdzie jest fizyka i chemia, studia trwały by 3 lata i po studiach do tej szkoły miałbym o wiele większe szanse.....
Po studiach gdzie miałbyś na przyzwoitym poziomie fizykę i chemię, to nie wiem czy byś też zaliczył te testy... po prostu pytania byłyby Ci za łatwe i sam byś gola strzelił wykładowcom różniczkując lub całkując jakiś prosty wzór  :wacko: :wacko: :wacko:, a na poważnie po trzech latach już byś nie myślał o psp.   
EGO = 1 / wiedza

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2007, 21:36:21 »
C monza robic odrazu po zdaniu egzaminu na B, wystarczy miec ukonczone 18 lat. Jezeli idziesz do woja i masz kat B to w wieku 19 lat mozesz uzyskac kat D. To chyba wszystko na ten temat ^_^.

Ajezeli chodzi o mature, to jak chcesz isc do sgsp to polecam matme i fize, a jak do aspirantek to matme i chemie. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2007, 21:38:23 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2007, 18:32:10 »
sam już nie wiem yaskoow dobrze mówi sam sie tak zastanawiałem z tym wojem a ta druga propozycja to co dokładnie  miałeś na myśli:idę na studia i na 2 roku zaliczam wojsko w 1,5 msc i pracować w PSP (nie zrozumiałem możesz to bardziej rozwinąć, oczywiście jak możesz na jakie studia mógłbym iść) a z tymi studiami zgodzę sie z "robert_n" ponieważ nie wiem czy na studiach dał bym sobie rade z fizyka i chemią bo z tym u mnie cieniutko

może dla was moje pytania są banalne ale to dla mnie ważne :/
dzięki z odpowiedzi

PS: ja na maturze nie zdam fizyki ani chemii - za mało czasu, wezmę geografię bo wydaje się być najłatwiejsza

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2007, 19:15:38 »
jeszcze jedno jak bym po LO sam sie zgłosił do wojska może by sie udało zrobić tez prawko na kat. C i co po wojsku ??

zeyb0r

  • Gość
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2007, 19:55:04 »
Jeśli chcesz w  miarę szybko dostać sie do szkoły to lepiej weź się już teraz za korki a spokojnie krok po kroczku dasz rade opanować potrzebny materiał. Tylko jest jeden problem, jak z góry zakładasz, że nie dasz rady bo za mało czasu to nic*uja ^_^ Myślę, że probować zawsze warto...

pozdr.

Offline Kris89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2007, 20:07:01 »
warto próbować ale ja musiałbym fizyki i chemii uczyć się od podstaw a na kiedy sie tego nauczę teraz muszę wziąć korki z angielskiego a puźniej jak bym poszedł na studia to muszę się uczyć tego co tam będę brał żeby pozaliczać to wszystko to raczej nie ma szans żebym się nauczył fizyki i chemii a podobno tam trzeba dobrze do znać wszystko na dobrym poziomie;/

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co na maturze ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2007, 20:52:13 »
Jezeli chodzi o te wojsko na studiach to jest tak ze na II roku studiow zaliczas  PO skladasz podanie do WKU o krotkotrwale przeszkolenie studentow i idziesz na 6 tyg do woja ( w wakacje ) i masz juz z bani ja tak zrobilme teraz jestes na III roku i wlasnie szykuje sie do PSP tzn skladam podaanie.A u mnie na przeszkoleniu bylo paru z SGSP ale ucza sie tam jako cywile i mowia ze tez skladaja podanie zaraz do PSP tak wiec warto..... -_-

pozdro