Autor Wątek: Potrzebne materiały do pracy  (Przeczytany 1681 razy)

Offline sliwa14p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Potrzebne materiały do pracy
« dnia: Październik 05, 2007, 20:25:39 »
1.   Wyciągarki do sam. Pożarniczych.
2.   Zasada działania młota

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2007, 21:13:19 »
 :wacko: :wacko: :wacko:
Ad.2.
Typowy zestaw do pracy z młotem składa się z: pracownika fizycznego, trzonka i obucha,
o pracowniku to tyle powiem ze powinien wiedzieć budowę i znać zasady pracy i BHP podczas pracy młotkiem.
Narzędzie:
trzonek jest najczęściej drewniany, by nie przenosić drgań z obucha na ręce pracującego nim człowieka, jego długość uzależniona jest od ciężaru obucha i rodzaju wykonywanej pracy (materiał trzonka - drewno - jesion, lub inne),
obuch - najczęściej metalowy (stalowy, mosiężny, lub z innych stopów w zależności od przeznaczenia), może być odlewany lub kuty (kuty trwalszy lecz droższy). najogólniej mówiąć jest to bryła metalu w kształce prostokąta z jednej strony zakończona płaskim klinem, z drugiej strony płaska (delikatna wypukłość kompensująca różne kąty uderzenia....) posiadająca w środku bryłu otwór przez który przechodzi trzonek. trzonek zabija się klinem by część robocza młotka nie wypadła podczas uderzenia i nie raniła pracownika.....
zdjęcia - poszukaj w sklepach narzędziowych - www.google.pl......
Zasada działania: pracownik fizyczny wynosi siłą swoich ramion młot do góry, i spuszcza go na cel użycia kontrolując by obuch spadł w miejsce trafienia, energia potencjalna młota (jego ciężar) wbija przysłowiowy gwóźdź,,,,,,
o wyciągarkach to niech Ci ktoś inny napisze,

ps. lubię czasami głupio odpowiadać na źle zadane pytania.......  :wacko: :wacko: :wacko:
pps. w rzeczywistości nie jestem aż tak złośliwy  ^_^ ^_^ ^_^
pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 21:38:31 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline sliwa14p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2007, 18:56:22 »
Dzięki kolego za szczerą odpowiedz wiem jedno że kij ma zawsze dwa konce i ty będziesz potrzebował poimocy i napewno ją odemnie otrzymasz a jak niewiesz jakiego pneumatycznego młota podczas działań ratowniczych się uzywa to mi przykro kto jest twoim dowódcą jednostki i z czego ciebie w tej jednostce szkolą jeszcze raz dzięki za pomoc

Dop. moderatora: wiadomości kierowane tylko do jednego użytkownika proszę kierować jako PW. Zadając pytanie zwracaj uwagę, żeby było precyzyjne. Zapoznaj się z Regulaminem. Post zostanie usunięty./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 19:04:08 wysłana przez Sylwek »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2007, 19:23:21 »
Jak już na wyposażeniu straży są młoty elektryczne , hydrauliczne i spalinowe  z pneumatycznymi się jeszcze nie spotkałem

PZDR

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2007, 19:40:52 »
ja także się nie spotkałem z pneumatycznymi, rzadko gdzie wogóle na jednostkach są młoty wyburzeniowe - jedynie na wyposażeniu specjalistyczntych grup ratowniczych, a tych poszukaj na stronie komend wojewódzkich.
Moja odpowiedź do Ciebie sliwa była troszeczkę złosliwa, bo nie sprecyzowałeś pytania. było po prostu zbyt obszerne. O mojego d-cę się nie martw, jest trochę mądrzejszy i bardziej doświadczony ode mnie (dlatego jest moim d-cą), moje szkolenie jest moją sprawą, a ja podczas działań wykorzystuję te środki i siły jakie mam - czyli jak najprostsze i najskuteczniejsze,  sorki mod, to tez pewnie nada sie na PW  ^_^. pozdr.

Dopisek:
u mnie o dziwo google działają i znalazłem coś:
http://www.energotech.pl/bwh15000pl.htm - trzy typy wyciągarek.....
http://www.4x4tuning.pl/warn.html - wyciągarki elektryczne,
http://www.rajdy4x4.pl/sklep/produkt/11/4705.html - wyciągraka firmy warn - hydrauliczna

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 21:28:54 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2007, 21:17:08 »
Tak naprawdę to na wyparzeniu ciężkich samochodów technicznych są zwykłe młoty elektryczne . I nie wiem czy coś się jeszcze innego znajdzie . Dowódcy poznańskiego GPR to moi dobrzy znajomi z sąsiedztwa , ale szczerze nie wiem , czy mają coś więcej choćby z uwagi na masę , przy zakładanym transporcie lotniczym . Taktyka używane przez straż skupia się w pierwszym  rzędzie na unoszeniu , przesuwaniu , techniki udarowe są zbyt niebezpieczne z uwagi na wywoływane drgania .
PZDR

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2007, 21:34:10 »
nie tylko drgania są niebezpieczne, udar jest typem uderzenia narzędzia roboczego o przedmiot w tym wypadku grotu lub przecinaka o mur lub inny element żelbetonowy. I jak to przy uderzeniach pomiędzy przedmiotami może dojść do powstania iskry a to w przypadku katastrof budowlanych (ulatniający się gaz ze zniszczonych urządzeń) może spowodować zaskakujące niespodzianki. I choć czasami się by przydał taki sprzęt to jest dość kosztowny i rzadko spotykany w komendach (chyba ze komenda się remontuje lub buduje, to można spotkać tam taki sprzęt) ale też najczęściej elektryczny.
EGO = 1 / wiedza

Offline sliwa14p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Potrzebne materiały do pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2007, 09:38:59 »
Dzięki za pomoc i za linki jeszcze raz kolego sory ale to ty przewaliłeś spraeę