Autor Wątek: Podniesione stany,o co chodzi?  (Przeczytany 15415 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 12, 2007, 13:45:01 »
Zamach zamachem, wybory wyborami już nie długo, a godziny zapewne przepadną bo tak jest najwygodniej dla góry i tak nikt się nie zburzy patrząc jak potraktował te nadgodziny sąd na śląsku ( jest na czym oprzeć się naszej władzy). :wacko:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2007, 17:11:11 »
Cytuj
Pracuje już parę lat w PSP i wiem ,że jeszcze trzy lata wstecz w sytuacji nadzwyczajnej (czyt. powódź,burza,wojna, itp) dzwonię do strażaków i mam 80% ,nie zmiany, ale całego stanu jednostki(w tym czasie ludzie sami dzwonią i pytają czy są potrzebni ).
   Ale teraz mamy dyżury domowe i w razie potrzeby dwóch strażaków do zciągnięcia.

Zapraszam do mnie, u mnie nic sie nie dzieje - to może zmniejszyć stan do 20 %.
A my powybieramy wolne i godzinki ponadnormatywne  ^_^.
Butel, koledze chyba chodziło o 80% ludzi z wolnego (20% nieuchwytnych).

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2007, 17:37:52 »
Cytuj
Butel, koledze chyba chodziło o 80% ludzi z wolnego (20% nieuchwytnych).

Rozumiem doskonale, i podejrzewam że w każdej JRG gdy jest taka potrzeba, nikt nie odmawia :wacko:
i zawsze na te 80% z wolnego można liczyć.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 12, 2007, 18:09:54 »
Uśmiałem się ze sposobu liczenia 60% stanu osobowego i tak np. 0,1 (jedna dziesiąta) strażaka zaokrąglana jest do pełnego strażaka, którego obecność na zmianie służbowej jest "niezbędna" hi hi myślałem, że ogólnie znane są zasady zaokrąglania.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2007, 19:16:08 »
panowie ,ale macie problem dwa tygodnie 60% stanu i pare nadgodzin. na śląsku już to dawno jest 48 godz. stany też większe. to czym wy się podniecacie ? 16 nadgodzinami? śmieszą mnie wasze żale :wacko:
a po drugie wątek ten miał być o zagrozeniu atakami alkaidy na nasze spoleczeństwo a tu znowu kto nam zapłaci za nadgodziny. jedno i to samo w kazdym wątku.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2007, 19:23:11 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2007, 20:21:31 »
Cytuj
hi hi myślałem, że ogólnie znane są zasady zaokrąglania.
Też tak kiedyś myślałem ale w straży wszelkie najprostsze zasady matematyki są obce.
Choćby niedawno nam wpajano, że 40=48, a zaokrąglanie ułamków dziesiętnych to dopiero jest sztuka ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 12, 2007, 21:49:46 »
moze u ciebie nic nie zmienia a u mnie tak bo teraz mamy stan 7 a nie 6 co daje na pierwszym nie 2  a 3 ratowników i przy akcji scinanie drzewa 6 godzin , 1 osoba to zbawienie !! to samo przy wypadku itp ,,,,, a nadgodzin jak niepalcili tak niezaplacą wiec wybieram wariant 7 niz 6 i sie zrywac jak kon na orce

Cytuj
Cytat: Ogn.Fox  12-10-2007, 06:24:34
Przez to że zwiększono limit na służbie tylko pogorszyło możliwość wybrania wolnego , ciekawi mnie kto na koniec roku to rozliczy może znowu zastosują tzw. wyzerowanie..Ja osobiście nie widzę zagrożenia takiego aby sięgać do zwiększenia stanu osobowego  do jednej osoby bo co to tak na prawdę da - pewnie nic .Co widać w tym artykule to i tak nie są wstanie nam tego oddać ....   http://www.tvn24.pl/-1,1524534,wiadomosc.html 

Opcja <modyfikuj>  :wub: Polecam!
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2007, 22:17:55 wysłana przez Ajax »

strażak79

  • Gość
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2007, 05:13:58 »
Cytuj
hi hi myślałem, że ogólnie znane są zasady zaokrąglania.
Też tak kiedyś myślałem ale w straży wszelkie najprostsze zasady matematyki są obce.
Choćby niedawno nam wpajano, że 40=48, a zaokrąglanie ułamków dziesiętnych to dopiero jest sztuka ^_^

Chyba był czas przyzwyczaić się do matematyki naszej władzy
"PIERWIASTEK ALBO ŚMIERĆ!!!"  ^_^

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2007, 08:26:57 »
Cytuj
hi hi myślałem, że ogólnie znane są zasady zaokrąglania.
Też tak kiedyś myślałem ale w straży wszelkie najprostsze zasady matematyki są obce.
Choćby niedawno nam wpajano, że 40=48, a zaokrąglanie ułamków dziesiętnych to dopiero jest sztuka ^_^

Chyba był czas przyzwyczaić się do matematyki naszej władzy
"PIERWIASTEK ALBO ŚMIERĆ!!!"  ^_^

Mi chodził , że w razie tego ataku którego obawiają się nasi 01 to jeden człowiek to za mało aby opanować skutki takiego ataku na dane miast  , co innego jest jak jedziemy do wypadku czy do ognia to każdy człowiek się liczy ..Pozdrawiam.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 13, 2007, 12:16:47 »
Witam!
Hm.. i tak nie jest obecnie źle - dobrze wcale  ^_^
Starsi może pamiętają śp. gen. Jarosza? Za jego kadencji wystarczyło, by ktoś z <opozycji> głośniej, gdzieś tam "pierdnął" w kraju i już mieliśmy sławetne akcje 333,222,111 /w kolejności od stopnia potencjalnego ^_^ zagrożenia:wacko: Tyle, że nikt za nie ludziom grosza nie zapłacił, a o jakimś wolnym lepiej było zapomnieć  :angry:
Czasy i ludzie się zmieniają to fakt, ale jakieś pozostałości i nawyki jednak pozostają! Więc chyba o to chodzi?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 13, 2007, 14:05:40 »
Przeczytałem cały wątek , co prawda po łebkach , ale nasuwa mi się jedno skojarzenie . Groźba ataków terrorystycznych była od dawna , odkąd Polska uwikłała sie w wojnę w Iraku/ sami islamiści od dawna o tym mówili/ , ale zamach na jednego człowieka i to poza granicami naszego kraju,nie potwierdza celowości podwyższenia w całej Polsce stanów do 60%, bo co taki przeciętny "arab" może wiedzieć o miastach i miasteczkach na głębokiej prowincji .On nawet nie zdaje sobie sprawy, że gdzieś jest " Pcim Dolny" nie obrażając Pcimia . Idąc dalej tokiem tej myśli ,to jeżeli mogą się zdarzyć ataki terroru, to na znane na świecie duże polskie miasta: Gdańsk, Warszawę, Kraków i może 2-3  jeszcze inne. I taka jest raczej prawda , cierpią decyzja polityczną naszego ministra i KG wszyscy strażacy PB. Jakie są czasy koncentracji Odwodów operacyjnych każdy wie , czasy dojazdu do wyznaczonych miejscowości również wiemy. Większości funkcyjni tych odwodów po godzinie 15:30 , a w wekedy są na wolnym i też stawienie się do służby przez nich zajmuje mniej więcej tyle czasu co ściągnięcie strażaka pb z dyżuru domowego. Bez sensu było wprowadzenie takiego rozwiązania, gdzie generowane przez taką sytuację nadgodziny rosną w znacznym tempie .
 Innym powodem i to chyba najlogiczniejszym wprowadzenia podwyższonych stanów osobowych jest pokazanie ,że władza obecna  dba o bezpieczeństwo obywateli, ale kosztem naruszania  praw innych obywateli już się  nie mówi , nawet po cichy. Już niedługo na pewno będą o tym obecne władze trąbić i robić z takich poczynań kiełbasę wyborcza / obym się mylił/.
 Miejmy nadzieje ,że po wyborach zmieni się to szybko.A co zdecydują odnośnie wypracowanych nadgodzin, to też się okaże,byle nikt na koniec okresu rozliczeniowego znowu nie wyzerował nam ich. W chwili obecnej ,w mojej JRG niema Ws , tylko same bieżące urlopy ,aby utrzymać nakazany procent stanów.
Pozdrawiam wszystkich.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 14, 2007, 11:57:16 »
Jeżeli decyzja o podniesieniu stanów osobowych wynika z jakiegoś zagrożenia terrorystycznego na terenie kraju, o którym władze nic nie mówią aby nie siać paniki to jeszcze jestem w stanie jakoś przyswoić sobie konieczność "trzymania wyższych stanów osobowych".
Równie dobrze na taki okres można by było posadzić kilka osób na dyżurze domowym, w razie wystąpienia faktycznego zagrożenia zawsze można w pierwszym "rzucie" wysłać do działań to co mamy w JRG i w dość nie dużym czasie podesłać w miejsce działań "rzut" osób przebywających na dyżurach.
Myślę, że 2-3 osoby więcej na zmianie nie spowoduje znacznego zwiększenia bezpieczeństwa w naszym kraju.

strażak79

  • Gość
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 14, 2007, 12:02:07 »
Tak naprawdę to chyba nie jesteśmy przygotowani na atak terrorystyczny czy jakąś wielką katastrofę. Cała akcja padnie na poziomie przekazywania informacji i podejmowania decyzji. Może jeszcze w dużych miastach gdzie centra zarządzania kryzysowego działają całą dobę jakoś będzie to szło ale w powiatach zupełnie tego nie widzę. A tak naprawdę co siłami powiatu można zrobić w katastrofie takiej jak w MTK. Przecież w powiatach też są organizowan imprezy z dużą liczbą ludzi (np. zawody sportowe, studniówki itp. w halach sportowych) a jedna JRG nie ma szans aby zapanować nad tym wszystkim. Zanim WSKR przyśle odwody i grupy specjalistyczne ile minie czasu.
Tylko czy tak naprawde na coś takiego można być przygotowanym?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 14, 2007, 16:42:33 »
nie ma możliwości przygotowania się do jakiegokolwiek ataku w tym terrorystycznego - tyle służb w USA, a atak możliwy, Wielka Brytania atak mozliwy - z całym szacunkiem dla nas samych i do innych służb ale nie możemy się równać ze sposobem organizacji służb ratowniczych.

Nawet informacje spływające np. na tel 112 jest są dzielone ze względów na tpo czy zgłoszenie spływa z komórek czy z tel. stacjonarnych. Do tego wystarczy, że zgłoszenie nastąpiłoby przez osobę obcojęzyczną i już leżymy. Wystarczy, że ktoś dostanie zgłoszenie o zatrutym ujęciu wody i co ... i leżymy.

Przy tego typu atakach jesteśmy nie tylko my ale i każde inne służby wbezradni. Spróbójcie dowiedzieć się jak długo trwa natychmiastowe zamknięcie sieci wodociągowej dla miasta, a co więcej jak w trybie pilnym dotrzeć do użytkowników aby z takiej wody nie korzystali. To tylko przykład ale chciałem na tym przykładzie pokazać jak jesteśmy bezradni co do takich ataków i kolejnych 3 strazaków w służbie nic tu nie zmieni.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 17, 2007, 11:08:32 »
Czy gdzieś juz może wiadomo jak długo podniesione stany mają obowiązywać:
Do wyborów...
Po wyborach..
Czy to już może nowa świecka tradycja i tak zostanie...

U mnie 60 % stanu to 8 w służbie przy stanie zmiany 11 osób - to taka nowa matematyka  :wacko:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2007, 01:16:10 »
@ Kolego Seba przy 11 powinieneś mieć 7. - tak jest bynajmniej u  mnie .
 Wracając do tematu to oglądając programy wyborcze poszczególnych partii w jednym z kanałów regionalnych padło sformułowanie , że państwo jest gotowe na wszelkiego rodzaju  zakłócenia związane z działaniami niezadowolonych ugrupowań politycznych, jak i działania destrukcyjne w stosunku do państwa polskiego. - Jak to rozumieć? Nie wiem. Kiełbasa wyborcza?......
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

strażak79

  • Gość
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 20, 2007, 07:47:01 »
mirek to proste. Jeśli wygra PiS a opozycja wyjdzie na ulice aby protestować że wybry były sfałszowane czy pod jakimś innym pretekstem to władza użyje wszelkich sił i środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.
http://www.zomoza.kgb.pl/galeria/1999_do_dzis/kwp_kielce/z1_dziewczyny_4.jpg

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 22, 2007, 11:12:11 »
mam pytanko. obniżyli już stany? czy dalej macie podniesione.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Zniesione "podwyższone stany"
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 22, 2007, 14:44:37 »
 ^_^ Od 23 tego miesiąca wracamy do poprzednich stanów osobowych.Do następnych wyborów!!!! :rolleyes:

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 22, 2007, 19:18:31 »
ja pracuje w śląskim i u nas obniżyli bo u nas było do tej pory 65% stanu
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2007, 21:26:06 »
U nas dzisiaj przyszło info, że stany wracają do poprzedniego limitu.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 23, 2007, 13:18:38 »
W Warszawie na niektórych jednostkach luki wypełniano podchorążymi

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 23, 2007, 16:58:58 »
U nas wczoraj czyli 22 x 2007
pozdrawiam

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2007, 22:28:51 »
  Powiem tak miałem nadzieję ,że podniesienie stanów ma jakieś uzasadnienie ,(na przykład tajne przez poufne)ale jeśli po wyborach niema już zagrożenia, to dla mnie KG przegiął totalnie ,a jago decyzja o podniesieniu stanów to  głupota
która przypomina PRL :huh:

Ps.Stany są za niskie, ale podnoszenie ich okazjonalnie to  ^_^.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2007, 08:00:14 »
ciekaw jestem, czy ten kto podjął decyzję o podniesieniu stanów  przekalkulował sytuacje gdzie na zmianie są kursy delegacje braki etatowe brak możliwości ws a co dopiero urlopów....? no zobaczymy dokąd ta karuzela sie kręcić będzie.
natomiast z drugiej strony cóż.... cały czas narzekaliśmy na zbyt duzo miejsca w samochodzie  to teraz mamy ^_^

pozdrawiam