Autor Wątek: Podniesione stany,o co chodzi?  (Przeczytany 15405 razy)

Offline KRIS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Podniesione stany,o co chodzi?
« dnia: Październik 05, 2007, 19:04:52 »
 Podniesione stany,o co chodzi?

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2007, 19:09:59 »
Zamachy w Madrycie 11 marca 2004. Sytuacja bardzo podobna- przed wyborami i groźby w TV Aljazera pod naszym adresem :huh:

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2007, 09:53:35 »
Skąd ta informacja, dziś zszedłem ze służby i żadnej informacji na ten temat (oficjalnej) nie było? Na stronie KG też nie znalazłem wiec skąd ta panika?

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2007, 10:17:34 »
Skąd ta informacja, dziś zszedłem ze służby i żadnej informacji na ten temat (oficjalnej) nie było? Na stronie KG też nie znalazłem wiec skąd ta panika?
Coś chyba u kolegi w jednostce słaby przepływ informacji. Na służbie 05.10.07r przyszedł fax, że od 08.10.07 do odwołania stany zmian na poziomie min 60%.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2007, 12:04:12 »
Skąd ta informacja, dziś zszedłem ze służby i żadnej informacji na ten temat (oficjalnej) nie było? Na stronie KG też nie znalazłem wiec skąd ta panika?
Coś chyba u kolegi w jednostce słaby przepływ informacji. Na służbie 05.10.07r przyszedł fax, że od 08.10.07 do odwołania stany zmian na poziomie min 60%.

Należy wnioskować, że albo poprzednik rzeczywiście nie jest zorientowany (np. przez brak reakcji jego dowódcy JRG na pismo z piątku lub przez jego nieuwagę) albo poziom 60% nie dotyczy wszystkich województw (w co raczej wątpię). W Małopolsce na pewno obowiązuje od poniedziałku.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2007, 12:16:55 »
w pomorskim również podniesiono stany. to oficjalnie, nieoficjalnie chodzą słuchy że będą płacić za nadgodziny. ile w tym prawdy nie wiem...

Offline str MATKA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2007, 12:21:01 »
W kuj -pom również podwyszono do 60%
Ciekawe z jakiego powodu?

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2007, 13:43:26 »
wybory!!!!!!!!!!!!!!!!
strach przed zamachami

A ja myślę, że to ma związek z zamachami ale nie w kontekście wyborów lecz po zamachu na Edwarda Pietrzyka w Iraku.
Choć kto wie? Może "nasze" władze obawiają się, że "znowu" da znać o sobie tajemniczy, wszechmocny, zdradliwy, krwiopijczy, itp. UKŁAD !?!?!?!?! :wacko:

Offline iryda22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2007, 18:56:54 »
Jak zwykle jakieś tajemnicze decyzje,nie może być normalnie.Znowu podnieśli mi ciśnienie.

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2007, 21:45:00 »
 :huh:w podlaskim takze ale nikt nic niewie
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2007, 22:24:34 »
 Witam.Lubuskie 60% stanu.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2007, 22:46:22 »
Nie wiązałbym tak bezpośrednio faktu wprowadzenia podwyższonych stanów z płaceniem za nadgodziny. Jak chyba wiadomo podwyższenie stanów wiąże się nierozerwalnie ze wzrostem nadgodzin - tak, że tu nie ma żadnej logiki!
Rzeczywiście bardziej skłaniałbym się tu do zagrożenia zamachami terrorystycznym , choć prawdę powiedziawszy, jaki wpływ na to ma podwyższenie stanu strażaków na zmianie o 1 lub 2 strażaków? To chyba tylko takie "malowanie trawy na zielono".

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2007, 15:28:44 »
Zamachy w Madrycie 11 marca 2004. Sytuacja bardzo podobna- przed wyborami i groźby w TV Aljazera pod naszym adresem :huh:

Może planują coś na wybory .. -_-

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2007, 19:44:19 »
w podkarpackim też są podniesione

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2007, 22:11:38 »
OSP w KSRG również dotknął podwyższony stan gotowości , miałem dziś w związku z tym inspekcje gotowości bojowej .



PZDR 

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2007, 22:35:25 »
"Stany podniesiono w związku z zamachem na naszego ambasadora i realnym zagrożeniem terrorystycznym dla naszego kraju."
Nic dodać, nic ująć. Cytat pochodzi z rzetelnego źródła. Pozdrawiam

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2007, 18:22:26 »
Jak nie ma co się robić to zaczynają się zabawy Dużych Chłopczyków w wojnę.
Gdzie sens, gdzie logika - 1 lub 2 ludzi więcej na miasto. No mozna powojować.
Jak już chce sie pokazać, że się działa, to tych ludzi z całej polski zebrac w centralnym punkcie i to byłaby już siła która i tak w walce z teroryzmem ma się jak pięść do nosa.
Zawsze można ściągnąć w razie potrzeby większą ilość ludzi z wolnego. Wszyscy przecież nie wyjeżdżają do Honolulu. Jesteśmy zawsze chętni do działań w wyniku zwiekszonego zagrożenia i bicie piany dyżurami domowymi zmian czy podwyższenie  gotowości o jednego człowieka to czysty absurd.
Głupota, durnota panuje od wielu lat.


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2007, 18:37:46 »
Cytuj
Jak już chce sie pokazać, że się działa, to tych ludzi z całej polski zebrac w centralnym punkcie i to byłaby już siła która i tak w walce z teroryzmem ma się jak pięść do nosa.
Nie w walce z terroryzmem (bo nie od tego jestesmy), ale z likwidacja skutków, jak zvierzesz armię w jednym punkcie Polski, to musisz założuć, że taka gromada ludzi ma dosyć dużą bezwładność w mobilności - tzn. zcas reakcji do innego miejsca Polski niż miejsce koncentracji może być niewspółmiernie długi niż zadysponowanie "wzmocnionych" jednostek ościennych, a poza tym jest też kwestia logistyczna, zabezpieczenie takiej ilości ludzi w prowiant, paliwo, delegacje słuzbowe, zapewnienie warunków socjalnych..itp. nie takie to proste  :mellow:

Cytuj
Zawsze można ściągnąć w razie potrzeby większą ilość ludzi z wolnego
jaki jest zacs mobilizacji tych ludzi z wolnego?

To sa tylko takie moje sugestie, co nie oznacza, że nie zastanawiam sie sam na sensem podwyższania stanów osobowych i nabijaniem nadgodzin, których i przy niższych limitach nie jestesmy w stanie oddać..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2007, 18:55:41 »
Bardzo dobrze Robard powiedział nie taka prosta sprawa jest z tym wszystkim. POdwyższenie stanów związanych z groźbą zamachów terrorystycznych do 60% jest według mnie za małe. Fakt że i tak jest już problem z nadgodzinami to będzie jeszcze większy. Od dawne jest juz taka groźba, zastanawiam sie tylko czemu po zamachach w Iraku na Abmasadora i ambasade nasza ci na górze dochodzą dopiero do takich wniosków. Trzeba było mysleć wcześniej zanim wysłało sie ludzi do Afganistanu Iraku czy na rózne pokojowe misje. Ta wojna nie jest już związana z terroryzmem ale już z ISLAMEM. Z góry można stwierdzić że i tak już tą wojnę przegraliśmy, która nawet nie zaczynaliśmy.
Bądzmy jednak dobrej mysli aby nic nie walneło w naszym kraju a za nadgodziny wkońcu zapłacili.
POZDRAWIAM -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2007, 19:20:45 »
Robard.
Oczywiście masz rację (jestesmy od skutków itp.), ale ja niechciałem się rozpisywać o szczegółach (mobilność - samoloty, smigłowce, cała armia nasza , usa i inne nie mogą sobie poradzic w pewnych sytuacjach), chciałem tylko zwrócic uwage na bzdurne decyzje.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2007, 20:55:38 »
Dywagacje na temat czy coś da jedna osoba więcej na zmianie czy nie, i tak nie zmieni faktu że decyzje o wprowadzeniu 60% stanu wydał pan minister.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2007, 21:56:04 »
  Zgadzam się z cul2, że jak nie ma co robić to chłopcy bawią się w wojnę ^_^
Moja teoria jest taka,nasi decydenci dowiedzieli się ,że powoli wychodzimy z nadgodzin, dlatego znaleźli  nam problem (wojsko jak się nudzi to mu się w głowach pie....li ).

   Pracuje już parę lat w PSP i wiem ,że jeszcze trzy lata wstecz w sytuacji nadzwyczajnej (czyt. powódź,burza,wojna, itp) dzwonię do strażaków i mam 80% ,nie zmiany, ale całego stanu jednostki(w tym czasie ludzie sami dzwonią i pytają czy są potrzebni ).
   Ale teraz mamy dyżury domowe i w razie potrzeby dwóch strażaków do zciągnięcia.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2007, 22:01:32 »
Cytuj
Pracuje już parę lat w PSP i wiem ,że jeszcze trzy lata wstecz w sytuacji nadzwyczajnej (czyt. powódź,burza,wojna, itp) dzwonię do strażaków i mam 80% ,nie zmiany, ale całego stanu jednostki(w tym czasie ludzie sami dzwonią i pytają czy są potrzebni ).
   Ale teraz mamy dyżury domowe i w razie potrzeby dwóch strażaków do zciągnięcia.

Zapraszam do mnie, u mnie nic sie nie dzieje - to może zmniejszyć stan do 20 %.
A my powybieramy wolne i godzinki ponadnormatywne  ^_^.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2007, 20:20:22 »
Podniesiono stany , i co minister zadowolony bo przedstawił swoje działania w stosunku do służb  Panu Jaśnie Panującemu Premierowi.A ja zapierdalam za frajer następne nadgodziny , i nikt sie tym nie martwi . KG siedzi cicho bo nie zna wyników wyborów, zresztą praktycznie nic nie zrobił przez okres swojego urzędowania w temacie nadgodzin i i sposobu wyjścia z tego impasu. Twierdzę że jeśli sprawa nie dotyczy oficerów z KG i KW to niema możliwości rozwiązania problemu z korzyścią dla PB. Solidarne państwo przecież nie pozwoli dorobić się plebsowi z PB paru groszy za nadgodziny.A co z tego mieli by zupełnie niepotrzebni darmozjady i pseudo reformatorzy z KW i KG. Ciekawe kto następny podejmie refomę PSP , zwykły ogniomistrz z paroletnim stażem dawno by dał sensowna propozycje naprawy tego gówna , ale kto dopuści do głosu chłopaków , jeżeli ma sie ich za zupełnych matołów .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podniesione stany,o co chodzi?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2007, 06:24:34 »
Przez to że zwiększono limit na służbie tylko pogorszyło możliwość wybrania wolnego , ciekawi mnie kto na koniec roku to rozliczy może znowu zastosują tzw. wyzerowanie..Ja osobiście nie widzę zagrożenia takiego aby sięgać do zwiększenia stanu osobowego  do jednej osoby bo co to tak na prawdę da - pewnie nic .Co widać w tym artykule to i tak nie są wstanie nam tego oddać ....   http://www.tvn24.pl/-1,1524534,wiadomosc.html   

Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."