Autor Wątek: Średnia ilość wyjazdów  (Przeczytany 6104 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Średnia ilość wyjazdów
« dnia: Październik 04, 2007, 16:43:11 »
Czy wasza jednostka z roku na rok ma coraz więcej wyjazdów czy coraz mniej no i odrazu wypisujcie ile wyjazdów. No i najczęściej jakie macie akcje (pożary [bez traw], wypadki, owady itp.) 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2007, 16:59:56 »
Różnie to bywa, ale z tego co pamiętam, to z roku na rok zmniejsza się ilość wyjazdów. Choć może nie jakoś bardzo radykalnie.

Wszytko jest uzależnione od wielu czynników a przede wszystkim od pogody.
Także technika idzie na przód a wraz z nią coraz to lepsze zabezpieczenia p. poż.

Jeżeli chodzi o zdarzenia to w moim rejonie chyba najczęściej wyjeżdżamy do pożarów, później miejscowe zagrożenia.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2007, 17:05:02 »
I tu z tobą muszę się zgodzić, trawy, lasy, i słoma w tym roku to historia (u mnie napewno)
Pogoda to najważniejszy czynnik który odegrał rolę w tym roku, odnosi sie to do mojego regionu  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2007, 17:25:18 »
A no właśnie pogoda bardzo ważna bo pamiętam jak rok temu było naprawde dużo pożarów oraz traw o czym już nie wspomne. Ale przyznam się wam że moja jednostka rok temu o tej samej porze miała wiecewj wyjazdów do pożarnu

Offline Aśka_strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
    • remiza.com.pl - Polski Portal Pożarniczy
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2007, 17:29:18 »
Sluchajcie.. nie chce sie czepiac, ale podobny temat juz byl :

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,6142.0.html

A jesli trzymac sie bardzo scisle tematu to od 80 - 156(nasz rekord).Na chwile obecna okolo 95,ostatni wczoraj..
"To my podajemy rękę,pomagamy.Codziennie.Życie ratownika..."

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2007, 17:43:49 »
Sluchajcie.. nie chce sie czepiac, ale podobny temat juz byl :

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,6142.0.html

A jesli trzymac sie bardzo scisle tematu to od 80 - 156(nasz rekord).Na chwile obecna okolo 95,ostatni wczoraj..

Nie wiem czy mogę, ale wyręczę moderatorów:
Jeżeli uważasz, że jakiś post lub nowy wątek, łamie któryś z punktów regulaminu forum lub powtarza się, użyj opcji "Zgłoś do moderatora".

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2007, 18:50:24 »
U mnie w tym roku wyjątkowo mało traw za sprawą pogody (i całe szczęście) pompowanie po burzach na stałym poziomie, 2 - 3 całonocne akcje, nie było żadnego ściernisk i zboża na pniu za to przybyło wyjazdów do zabezpieczenia miasta - czyli siedzenie na JRG a w międzyczasie pożary jak to w miastach m. innymi pożary mieszkań, śmietniki. Zaczynamy odczuwać niskie stany w PSP - trochę to niepokojące.


Aśka_strażak i Mariusz_43 macie rację - dodam jeszcze jeden wątek:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1534.0.html
ale rozumiem, że Kubie chodzi o to jak się zmienia ilość wyjazdów z roku na rok - myślę, że może być ciekawie./ Sylwek

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2007, 19:44:49 »
U mnie (w OSP) statystyka rośnie w ubiegłym roku ~~230 wyjazdów, obecnie  jest ~~260. 
Głównie  śmietniki i trawy ,  pożary mieszkań i domów b. żadko.  Fałszywek też kilka sztuk rocznie.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2007, 21:43:17 »
Kurcze troche tych wyjazdów macie. U mnie w ubiegłym roku było powyżej średniej bo ok 90 a tak normalnie to mamy coś koło 83 ale pewnie w tym roku ilość wyjazdów się zmiejszy. A jeździmy często do wypadków (ok 1.5km droga krajowa 6) potem pożary i inne miejsze akcje jak szerszenie, trawy itp

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2007, 22:53:38 »
U nas jest ok 50-60 rocznie ostatnio jechalismy  na akcje bo kierwoca tira gubil opalowke po drodze ^_^ i zrobil pare plamek na drodze

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2007, 09:22:29 »
U nas średnia pożarów utrzymuje się na poziomie do 20 od 2004 roku, spadła ilość wyjazdów do owadów lecz coraz częściej wyjeżdżamy do wypadków i plam oleju. Podtopienia i usunięcia drzew jak w normie.

Na dzień dzisiejszy nasza jednostka zaliczyła 52 alarmowania.
Więcej szczegółów na http://www.ospwolarzedzinska.pl/statystyki.html

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline Aśka_strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
    • remiza.com.pl - Polski Portal Pożarniczy
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2007, 15:16:52 »
No to ja tez dorzuce cos od siebie,zeby nie bylo:P

Moja jednostka - ilosc wyjazdow pisalam w poscie powyzej,nie bede sie powtarzac.Powtorze sie i napisze jednak typy wyjazdow, gdyz dh Kuba tez pisal o tym zaczynajac temat;]

 Najczesciej spotykane akcje: wypadki,pozary traw,lasow,nieuzytkow i smietnikow. Polamane drzewa,konary i miejscowe zagrozenia sa na porzadku dziennym.. Zdarzaja sie tez kotki na drzewach i otwieranie zatrzasnietych mieszkan razem z wynoszeniem osob chorych i niedoleznych,cale szczescie ze to rzadkosc=] Coraz czesciej spotykamy sie tez z pozarami barakow,pustostanow,stodol,szop i stogow siana.Zdarzaja sie tez akcje w stylu "szukanie nieboszczyka w nocy w lesie" i inne cuda, ale to w zasadzie ewenement. No i oczywiscie osy + szerszenie tak dorzuce gratis.

Oho, esej mi wyszedl... Jakby nie patrzec, to moderatorzy preferuja dluzsze wypowiedzi od krotkich:P

Pozdrawiam 
"To my podajemy rękę,pomagamy.Codziennie.Życie ratownika..."

Offline maniek_9_9_8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2007, 22:09:17 »
Witam!

U mnie w jednostce od kilku lat wyjazdy bardzo się zmniejszyły. Otóż przez wiele lat nikt nie płacił nam za akcję i wtedy byliśmy alarmowani dość często tzn. ok 40-50 razy w ciągu roku. Od kilku lat u nas w Gminie zaczęli nam wypłacać ekwiwalent i od tamtej pory mamy ok. 10-15 wyjazdów w ciągu roku.
Teraz nasuwa się pytanie czy wyjazdy zmniejszyły się dlatego, że jest ich po prostu mniej, czy może ktoś dobrze wie co robi ciągnąć PSP niż np nas, gdzie mamy 2 razy bliżej???
Hmm, wydaję mi się, że to jednak to drugie. Kilka lat do tyłu jeździliśmy do innych miejscowości oddalonych o dobrych kilka km, nieraz wyjeżdżaliśmy do sąsiednich gmin, czasem nawet jeździliśmy na obstawę do JRG oddalonej o ok.15 km. A teraz można powiedzieć, że działamy w najbliższym otoczeniu. Oczywiście zdarzają się wyjazdy gdzieś dalej do podtopień gdzie PSP nie może sobie poradzić(dobrze wiemy jakie są stany osobowe w jednostkach, więc nie ma się co wywodzić na ten temat), czy też większych pożarów, ale bardzo rzadko.
A jeśli chodzi o rodzaje wyjazdów to oczywiście pożary, podtopienia, połamane drzewa itp.

Pzd
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2007, 22:11:55 wysłana przez maniek_9_9_8 »

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2007, 19:47:36 »
Witam

Liczba zdarzeń z roku na rok zwiększała się, niekiedy dramatycznie. W latach 2005-2006 wyjazdów było ponad 300. Zdecydowana większość to miejscowe zagrożenia. W roku bieżącym po raz pierwszy od 7 lat prawdopodobnie będzie mniej niż w roku ubiegłym.

P.S. ABC Strażaka wydało statystykę wyjazdów OSP w latach 2002-2006, dla straży, które średnio wyjeżdżały ponad 100 razy w roku.

Pozdrawiam

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2007, 20:04:12 »
Z tą statystyką to wyluzuj.  :wacko: pięc lat temu ile jednostek OSP prowadziło samodzielne akcje ?
Jak przy akcji pojawili się zawodowcy to była już ich akcja, a o OSP raz wspomnieli, a przeważnie nie.
Więc dla mnie ta statystyka jest sfałszowana.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2007, 21:42:23 »
http://www.zosprp.pl/files/SZCZEGOLNE%20AKCJE%20RATOWNICZE%20OSP%202002-2006-%20Mikulak.pdf
trochę statystyk, tu są wszystkie wyjazdy OSP (czy razem z PSP czy bez)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2007, 21:45:24 wysłana przez grzela »

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2007, 22:37:39 »
Z tą statystyką to wyluzuj.  :wacko: pięc lat temu ile jednostek OSP prowadziło samodzielne akcje ?
Jak przy akcji pojawili się zawodowcy to była już ich akcja, a o OSP raz wspomnieli, a przeważnie nie.
Więc dla mnie ta statystyka jest sfałszowana.

Pierwszy raz spotykam się z podziałem wasze akcje nasze akcje. Ludzie wszyscy jesteśmy strażakami!!! Ja pracuję w PSP jako Dyżurny Operacyjny Powiatu a też jestem strażakiem ochotnikiem i  dobrze wiem że zawsze w rejestrze wyjazdów wpisuje sie wyjazd OSP. Tak więc MEKU nie siej wrogiej propagandy i nie rób zbytecznego zamieszania.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline gronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2007, 15:13:27 »
Unas w 2006r mielismy prawie 450 wyjazdów, jednak w tym roku będzie nieco mniej, ok.350

Offline ostryksrg

  • Nawed piekło niejest zawiete jak strazak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2007, 16:22:44 »
U mnie bite są rekordy z powiatu gnieźnieńskiego mamy najwiecej za rok 2006 190 wyjazdów na chwile obecną 175 a do kąca roku jeszcze troch sie nazbiera 200 bedziemy mieli lekim dydkiem

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2007, 11:27:49 »
 :mellow: U mnie w OSP na stałym poziomie. W zeszłym roku 70 wyjazdów w tym 57 jak dotąd. Nastąpił wzrost w wypadkach drogowych i to o 200%.
Z pożarami mamy względnie spokój.  ^_^

Offline marcinON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2007, 14:30:09 »
u nas od okolo 4 lat jest to na stałym poziomie 40-50 wyjazdów na rok. w tym jest chyba ponad 35 wiec tez bedzie podobnie.

Offline 266burza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2007, 10:13:37 »
u mnie w 2006 było 24 wyjazdy do ognia i 10 do miejsc zagrożeń w tym roku jest okolo 10 wszystkich wyjazdów

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 21, 2007, 19:50:17 »
gronek, te 450 to chyba przez ostatnie 10 lat hehehe, skąd Ty qrwa jesteś, są w Polsce JRG, które tyle nie mają

Wiad. na Pw.  -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2007, 22:12:58 wysłana przez Ajax »

Offline gronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 21, 2007, 22:10:29 »
Z Góry Kalwarii (woj.Mazowieckie, pow.Piaseczyński), tu jest link gdzie jest podana średnia wyjazdów do akcji OSP w Polsce w 2002-2006r: http://www.zosprp.pl/files/SZCZEGOLNE%20AKCJE%20RATOWNICZE%20OSP%202002-2006-%20Mikulak.pdf
Dodam jeszcze że w 2006r mielismy najwiecej wyjazdów w polsce z OSP- 448
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2007, 22:12:35 wysłana przez gronek »

zeyb0r

  • Gość
Odp: Średnia ilość wyjazdów
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 21, 2007, 22:32:22 »
wonski co sie tak dziwisz?? Są jednostki co mają trochę roboty, przynajmniej mają możliwość "stałej praktyki", a co za tym większej pewności i profesjonalizmu w tym co robią?? :wub:
P.S U mnie  jak narazie jest ponad 320 wyjazdów...