Autor Wątek: Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?  (Przeczytany 47057 razy)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« dnia: Czerwiec 06, 2003, 13:32:40 »
Tak się poprostu zastanawiam...a czego najwięcej? Pożarów traw, budynków gospodarczych, wypadków?

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2003, 19:06:28 »
Tak jak u mnie to zależy od roku w tym napewno pożary traw będą do konca liderem, w zeszłym budynki i lasy. Obecnie już mamy 40 wyjazdów. B)  

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2003, 14:36:49 »
Od kilku lat w naszej jednostce niekwestionowaną pozycję pierwszą zajmował "wyjazd na drogę". Miejscowe zagrożenia, wypadki zdominowały większość interwencji w których braliśmy udział. Ale w tym roku zauważyliśmy powrót czerwonego kura. Spowodowała to mroźna i długa zima.  Gasiliśmy więc mieszkania "dogrzewających się" farelkami, domy mieszkalne i poddasza tych, którzy zaniedbali czyszczenia kominów, garaże i samochody. Nie muszę Wam chyba nadmieniać, że działania  w temperaturze nierzadko dwudziestu stopni poniżej zera nie należą do przyjemności. Jeżeli chodzi o suchą trawę dzięki Bogu w okolicy nie notujemy więcej niż cztery wyjazdy w "sezonie". Wicie rozumicie - działalność prewencyjna, ale i trzeba przyznać , duża świadomość społeczności lokalnej. Obawiam się natomiast tegorocznego, prawdopodobnie suchego lata i sytuacji zagrożenia pożarowego lasów. Mam ogromną przyjemność mieszkać w krainie tysiąca jezior i tysięcy hektarów lasów i chciałbym aby tak pozostało. Pod koniec maja i już w czerwcu gasiliśmy cztery poważne pożary lasu - dwa to ewidentne podpalenia. A co to będzie gdy rozpoczną się wakacje?

                                         
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Młodzik

  • Gość
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2003, 23:46:58 »
Heh no   to masz szczzescie ze macie tak malo wyjazdow do traw, my w tym roku mamy juz 45 wyjazdow, z czego ok. 30 to trawy, do ktorych jezdzilismy w "sezonie" nawet 3 - 4 razy dziennie, i wtedy czlowiekowi sie juz odechciewa, bo leci jak glupi a tutaj sie okazuje ze jakas zwykla blachostka, a gdy dojdzie do czegos powazniejszego to wtedy znowu pomysli... a pewnie znowu trawy i nie bedzie sie spieszył... teraz naszczescie jest spokoj z trawami, i gasimy pozary stodol, garazy, zdarzaja sie laski do wypadkow raczej nie jezdzimy (brak odpowiedniego sprzetu)

 

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2005, 20:45:50 »
zależy od roku  :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2005, 21:33:47 »
Od kilku lat, co roku jest ich więcej. Np. 2002-78, 2003- 120, 2004- 125. W tym roku jak na razie mamy ich 27 ;)  głownie to podtopienia i wypadki. Co ciekawe i jak najbardziej pozytywne to to, że nasza gmina to w 68% lasy!! Ostatni pożar lasu miał miejsce w 2003 roku :D ..  

Offline GaTTa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2005, 12:57:51 »
Nasz jednostka w 2004 roku wyjeżdżała 29 razy. W tym bylo zabezpieczenia PSP.  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2005, 16:38:29 »
Nasza jednostka ma powyżej 100 ... Coś koło 120 do 150 rocznie. Co prawda wole, aby było mniej ... Nasza jednostka jest jedną z najlepszych w powiecie, zawsze towarzyszymy zawodówce ;-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2005, 14:57:27 »
My niestety zawodówce nie towarzyszymy, czasami, ale rzadko, to zawodówka nam towarzyszy. Od kilku lat, a dokładniej od momentu wejścia do ksrg mamy powyzej 100. Wyrzysk lezy prawie 40km od najblizszej PSP w powiecie wiec jak juz jest cos duzego to nam pomagaja. U nas tez gora sa zdarzenia na drogach.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2005, 11:15:15 »
U mnie z roku na rok jest więcej w zeszłym było 49 trawki wypadki, podtopienia ale to i tak jest sporo bo moja OSP jest otoczona JRG naj bliżej 2km a naj dalej 7km mówię tu tylko o jednym powiecie
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2005, 16:31:46 »
Moja jednostka wyjeżdza ok. 40 razy w roku, a zdarzenia są przeróżniste! Większość to oczywiście trawki ponieważ ludzie jeszcze nie dorośli do ochrony środowiska. Ale zdarzają się też wypadki drogowe, pożary mieszkań itd.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Ślązok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://www.osp-Siemianowice.prv.pl
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2005, 11:31:08 »
unas wciągu ostatnich dwóch tygodni to mamy po 20 wyjazdów dziennie wyjeżdżamy na swoim wozie i obsadzamy dwa samochody JRG. Jeżdzimy z trawy do trawy,  i nie ino trawy!!!pozdro :D  

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2005, 21:37:01 »
Ty, to chyba wam ktoś podpala te trawy. 20 dziennie? Licząc, że wyjeżdżacie przez 12 godzin na dobę to wychodzi trochę więcej niż raz na godzinę. Jeśli to prawda to współczuję.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2005, 01:07:06 »
Do godziny 7 rano w moim rejonie na trawie jest szron, od 7 do 9 trawa jest zroszona i nie podatna na palenie. W godzinach wieczornych, już od godziny 18 trawa znów zaczyna być zroszona, a od 20 jest już noc i większa zawartośc CO2 w powietrzu. Wynika to, że pożary gasicie między 9, a 18 co daje nam 9 godzin aktywności. W przeliczeniu na średni czas pożaru wychodzi, że pożar gasicie co 27 minut.. troszkę to trudne do pojęcia, a jeżeli doliczyć dojazdy to co 15 minut macie nowe rozwinięcie samochodu i nowy pożar.

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2005, 16:38:55 »
No, jest jeszcze jedna opcja. Macie trzy samochody gaśnicze i w tym wypadku co godzinę wyjeżdża jeden :D  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2005, 19:45:04 »
jak tak dalej pójdzie to będę musiał zmienić swój głos na powyżej 100 .... :huh:  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline raf(firemans team kz II)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła drzemie w dżemie
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2005, 23:55:41 »
witam.moja jednostka niestety nie jest w ksrg i jak narazie nie mogę się cieszyć dużą ilością wyjazdów(do 30 rocznie  :(    ).jestesmy jednostką typu s1 i przeważnie jeżdzimy na na  powazniejsze akcje ,bo zawsze jak wiadomo lecą pierwsze zastępy z psp i jednostek ksrg.aby zwiększyc liczbę wyjazdów poważnie podchodzimy do sprawy owadów błonoskrzydłych,rat.wodnym a także  o drugim samochodzie-wtedy można się starac do ksrg , ale  narazie to tylo plany.pozdro raf
..Czytałem będąc młodym chłopakiem, jak Wojtek został Strażakiem...

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2005, 08:45:40 »
Muszę ci powiedzieć że 30 rocznie w S1 to dużo. Nie powinieneś narzekać. U nas S1 wyjeżdżają 3 -5 razy w roku. 30 to ma S2 a nasza S3 (nie wiem czemu 3 bo mamy 4 auta) ma na dzień dzisiejszy 30 wyjazdów w tym roku sam zobacz
Pozdrawiam

Offline raf(firemans team kz II)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Siła drzemie w dżemie
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2005, 00:41:24 »
bardzo ciekawa strona(samochód do przewożenia  zwłok-o prosze,widziałem w osp różne pojazdy ale z takim spotykam się pierwszy raz i jestem pełen podziwu)co do wyjazdów to chciałem dodac że  DO 30 rocznie. niby mało-niemało .w roku 2004 mielismy 10 wyjazdów do pożarów i 6 do zagrożeń miejscowych.nie był to rok syty w wyjazdy.(twierdzę tak dlatego iż dojeżdzamy do akcji raz 1 raz 3 i tak rywalizujemuy z jednostkami ksrg porównując się do nich nie tylko sprzętowo ale także pod względem reakcji na zdarzenie i oczywiście ilością wyjazdów- może nie ma to  zbytniego sensu ale jest to zawsze jakaś motywacja oraz mobilizacja do działan i treningu aby stac się lepszym , stąd też może to niezadowolenie z ilości wyjazdów do akcji(bo sprzetowo wcale nie odbiegamy od wyposażenia jednostek osp ksrg).wg.twoich statystyk macie bardzo zróżnicowane zdarzenia,właśnie w ten sposób będe chciał zwiększyc liczbę wyjazdów,nabyc przeróżnisty sprzęt,przeszkolic ludzi i wyjeżdżać  do różnych akcji ratowniczych,począwszy od owadów błonoskrzydłych poprzez ratownictwo wodne i może skończywszy na wyjazdach do wypadków-kto wie???wszystko przed nami  . pozdrwionka
..Czytałem będąc młodym chłopakiem, jak Wojtek został Strażakiem...

strazak-praszka

  • Gość
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2005, 14:13:34 »
W mojej jednopstce osp ostatnio troche sie uspokaja ale np. w roku 2003 do samych pozarow nieuzytkow wyjezdzalismy ok 60-ciu razy do tego dochodza pozary mienia, wypadki drogowe oraz usuwanie skutkow pogodowych. Rok 2004 byl duzo spokojniejszy tzn. znacznie zmalala liczba pozarow nieuzytkow (chyba wynika to z wiekszej swiadomosci mlodziezy), ale co roku zwieksza sie ilosc wyjazdow do kolizji i wypadkow drogowych. Pozdrawiam OSP Praszka!

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2005, 21:47:35 »
No właśnie! Nieużytki, właśnie wróciłem i jeszcze dymem "pachnę" W dniu dzisiejszym dwa razy w to samo miejsce. To nam daje stan licznika w tym roku 33.

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2005, 10:28:55 »
Oj, Panowie!
Ponieważ sezon traw pomalutku się kończy, to i ja pozwolę sobie się pochwalić. W tym roku nasza jednostka wyjechała do 1 (słownie: jednego) pozaru związanego z wypalaniem nieużytków. Tak się wychowuje społeczeństwo :D  
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2005, 14:41:43 »
My też w tym roku kilka razy tylko gasiliśmy pożary traw. Aż dziw bierze że tak mało. Ale to i dobrze, szkoda czasu i pieniędzy na takie wyjazdy. Narazie mamy kilkanaście akcji w tym roku. W zeszłym roku było ich w kwietniu dużo więcej.

Offline elka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2005, 20:06:52 »
to naprawde budujące móc przeczytać, że w waszych jednostkach pożary traw stanowią zdecydowaną mniejszość.... niestety moja jednostka takim wynikiem pochwalić się nie może, w tym roku mamy już 41 wyjazdów, z czego zasadnicza większość to właśnie pożary neiużytków, a nawet mielibyśmy jeszcze więcej gdyby nie dwutygodniowa niedyspozycja naszego wozu bojowego. jednak na całe szczęście ilość wypalanych traw maleje z roku na rok, oby tak dalej:)

Zrób coś /zmniejsz/ avatar!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2007, 18:57:20 wysłana przez Ajax »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Ile Twoja Jednostka OSP Ma Wyjazdów Na Rok?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2005, 16:54:58 »
U mie prawie 60% to miejscowe zagrożenia a w tym głównie usuwanie owadów i wypadki. Jednostka jest usytuowana przy skrzyżowaniu 2 dróg krajowych. Traw nie ma za duzo ale czesto jezdzimy na sasiednia gmine do tego typu zdarzeń.
W zeszłym roku łącznie 57 wyjazdów a rok wczesniej 93.