Autor Wątek: Pasy Bezpieczeństwa  (Przeczytany 89206 razy)

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 24, 2006, 22:37:57 »
Nie czytałem jeszcze wszystkich postów, ale obiecuje, że nadrobie zaległości. Polecam to wszystkim którzy uważają, że zapinanie pasów to głupota: http://www.piercemfg.com/apparatus/side_roll_protection.cfm
Kiedyś oglądałem na tej stronie też filmik z krasz testami foteli w których mocowane są aparaty powietrzne tak jak było to przedstawione w którymś z postów tylko tam był Rosenbauer.
Polecam też zapoznać się z ich nowym wozem: Velocity, coś pięknego :wub:.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2006, 22:48:14 wysłana przez Antonio08 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 24, 2006, 22:53:17 »
Znalazłem to z tymi fotelami to jest film z jakiejś premiery Velocity motyw z tymi fotelami jest mniej więcej miedzy 8, a 9 minutą i pod koniec jak koleś opisuje wóz.
http://frylock.implex.net/Qwikcast/Root/AlliedVaughn/540/preflight.htm
można jeszcze wejść na http://www.piercemfg.com/apparatus/velocity.html i kliknąć na View Product Video - inny filmik, pierwsza czynność jaką wykonują po wejsciu do samochodu to zapięcie pasów.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2006, 17:33:23 wysłana przez Antonio08 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 25, 2006, 11:41:22 »
Brawo Antonio za te linki. Może fakt, że te manekiny mają ubrane ubrania bojowe bardziej przekona tych, co nie zapinają pasów.

Kacper! Też jeździłem starem który nie miał pasów i też się ubierałem podczas jazdy. Pytanie, czy warto ryzykować wypadnięcie jadąc do pożaru trawy, śmietnika, zalanej piwnicy. Może lepiej ubrać się przed wyjazdem.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 26, 2006, 09:40:57 »
Witku wiesz że jesteś już denerwujący z tymi zaporzyczeniami rodem  z USA.

Pierwsze słyszę, żeby pasy bezpieczeństwa były zapożyczeniem z USA...;)
Witku ze mnie robisz głąba czy z siebie  bo tak to wygląda,  pozostałym powtażam cel jest przedni lecz na strażackie warunki bywa różnie nie wszystkie autka są w nie wyposażone lub producent coś tam sknocił  w  prywatnych jestem za ich zapinaniu ,Przecież to już było podnoszone zachowujecie sie jak koń z klapkami na oczach.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 26, 2006, 10:20:51 »
Witku ze mnie robisz głąba czy z siebie  bo tak to wygląda,  pozostałym powtażam cel jest przedni lecz na strażackie warunki bywa różnie nie wszystkie autka są w nie wyposażone lub producent coś tam sknocił  w  prywatnych jestem za ich zapinaniu ,Przecież to już było podnoszone zachowujecie sie jak koń z klapkami na oczach.

Nie Cieniu! Ani nie robię z Ciebie głąba, ani nie zachowuję się jak koń z klapkami na oczach. Temat jest moim zdaniem ważny, bo jak pokazuje sonda, znaczna większość strażaków nie zapina pasów - co jest niebezpieczne.  Na domiar złego nawet jak tych pasów nie ma, czy producent coś pokręcił, to jest to tylko usprawiedliwieniem do niezapinania pasów. Mówimy sobie: "Przecież nie ma pasów", "Są niewygodne" "Nie da się ich zapiąć i jednocześnie założyć aparatu" itd. A tak na prawdę oszukujemy samych siebie, bo to tylko wymówka.

Stąd właśnie to moje ględzenie, bo uważam, że to co trzeba zmienić, to podejście nas strażaków do zapinania pasów. Jest tyle rzeczy na które się narzeka, że na brak czy niepraktyczność istniejących rozwiązań związanych z pasami bezpieczeństwa też trzeba narzekać, czy gonić producentów. Bo tu chodzi o nasze bezpieczeństwo - tak samo jak z ilością ludzi na zmianie czy przy akcji, ilością AODO na samochodach itp.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 26, 2006, 10:22:30 »
obawiam sie ze witek nie jest fanatykiem i cala akcja ma na celu- jak mozesz to zapinaj ale zapinaj,

jedziesz do zdarzenia, masz juz na sobie wszystko co trzeba, postaraj sie zapiac bo za rogiem licho nie spi.

mysle ze to jest wlassciwy kierunek
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 26, 2006, 11:21:16 »
obawiam sie ze witek nie jest fanatykiem i cala akcja ma na celu- jak możesz to zapinaj ale zapinaj,

jedziesz do zdarzenia, masz juz na sobie wszystko co trzeba, postaraj sie zapiąć bo za rogiem licho nie śpi.

myślę ze to jest właściwy kierunek


Bingo. A jadąc do trawy, śmietnika czy otwarcia mieszkania, zapnij się zanim samochód ruszy i nie ubieraj się podczas jazdy.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 26, 2006, 12:20:35 »
Owszem dobrze napisane  lecz czy nie lepie do sondy dodac  czy zapinasz pasy  jeśli nie to dla czego  propagowanie zapinania jest bardzo słuszne  a przy tak zadanym pytaniu mial byś całe spektrum sprawy jak na dłoni i nie potrzebe by było te 7 stron forum. Co do ilości strażaków na zmianie wiesz że pisałem  o tym już pół roku temu  przy okazji wontku ewakuacji lecz temat wtedy był zbagatelizowany  teraz o tym piszesz jak to dotkneło  cały kraj .
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2006, 12:26:32 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 26, 2006, 17:46:55 »
U nas (OSP) pasów nie zapinamy bo nie mamy (Mercedes 911), a ubieramy się przed wejściem do samochodu, chyba, że wyjątkowo w samochodzie jeśli dostaniemy zgłoszenie do jakiegoś wypadku, lub pożaru budynku mieszkalnego, ale wtedy dopóki wszyscy się nie ubiorą kierowca jedzie wolniej.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 10, 2006, 21:00:46 »
nie zapinam . zdaje sobie sprawęco soę stanie podcza wypadku bez pasów z odo na plecach, ale to jest ryzyko które przyjmuję. według mnie niebezpieczniejsze są niskie stany osobowe na zmianie
w samochodzie prywatnym azapinam natomiast pasy zawsze

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 10, 2006, 21:16:28 »
nie zapinam . zdaje sobie sprawę co się stanie podczas wypadku bez pasów z odo na plecach, ale to jest ryzyko które przyjmuję. według mnie niebezpieczniejsze są niskie stany osobowe na zmianie
w samochodzie prywatnym zapinam natomiast pasy zawsze

A jak wracasz z akcji to też nie zapinasz? A jak jedziesz do wypadku? A jak jedziesz do palącego się śmietnika? Do otwarcia mieszkania? Do... itd.? Czy wtedy to też jest wkalkulowane ryzyko zawodowe?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 11, 2006, 18:56:29 »
nigdy nie wiesz co to będzie naprawde, poza tymnie wiem jak inni ale zawsze są jakies "drobnostki" do zrobienia dopięcie się, sięgnięcie po radio, rękawiczki... itp a z powrotem przyznaję nie zapinam i przyznaje ze to glupota

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 11, 2006, 20:09:15 »
Witku widzę że nadal uszczęśliwiasz ludzi na siłę przecież oni są dorośli to nie małe dzieci.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 11, 2006, 22:06:28 »
Witku widzę że nadal uszczęśliwiasz ludzi na siłę przecież oni są dorośli to nie małe dzieci.

Nie wiem czy to uszczęśliwianie - chyba nie. W każdym razie, dopóki będzie tak jak jest, dopóty trzeba będzie o tym rozmawiać.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 12, 2006, 09:35:04 »
Powiem ci jedno  nie reformowalny jak  mówią o jednej z partji.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:46:40 »
Powiem ci jedno  nie reformowalny jak  mówią o jednej z partji.

Kto jest niereformowalny? Ja, czy ten co pasów nie zapina (pomimo zupełnego bezsensu nie zapinania, żeby nie powiedzieć o zwyczajniej głupocie)? I czy zawsze niereformowalnym jest ten, który nie zgadza się z powszechnie utartym zwyczajem (czyli głupim niezapinaniem pasów)?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 12, 2006, 10:52:10 »
Powiem ci jedno  nie reformowalny jak  mówią o jednej z partji.

Kto jest niereformowalny? Ja, czy ten co pasów nie zapina (pomimo zupełnego bezsensu nie zapinania, żeby nie powiedzieć o zwyczajniej głupocie)? I czy zawsze niereformowalnym jest ten, który nie zgadza się z powszechnie utartym zwyczajem (czyli głupim niezapinaniem pasów)?
Chłopie ale kto ci dał prawo oceniania innych . Jeśli jak twierdzisz nie zapina bo jest głupi  to niech będzie ma takie prawo.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:12:07 »
Chłopie ale kto ci dał prawo oceniania innych . Jeśli jak twierdzisz nie zapina bo jest głupi  to niech będzie ma takie prawo.

I tu się mylisz. Po pierwsze, NIGDZIE nie napisałem, że głupi jest ten co nie zapina. Napisałem, że nie zapinanie jest głupie. A to zasadnicza różnica! Nie oceniam osób, tylko zachowania!

A po drugie, to nie jest tak, że "ktoś ma takie prawo". Mógłbyś powiedzieć, że te prawo do niezapinania pasów wynika z prawa do wolności. Tylko wolność jednych ludzi nie może ograniczać wolności innych ludzi. A niezapięcie pasa przez jednego strażaka w samochodzie powoduje, że w przypadku wypadku, ten co nie zapiął pasa stanowi bardzo duże zagrożenie nawet dla tych co jednak zapięli. Jak samochód zacznie koziołkować (a widziałeś to na filmach przytoczonych w dyskusji) to lata bezwładnie po kabinie roztrzaskując innym głowy.

nigdy nie wiesz co to będzie na prawdę, poza tym nie wiem jak inni ale zawsze są jakieś "drobnostki" do zrobienia dopięcie się, sięgnięcie po radio, rękawiczki... itp a z powrotem przyznaję nie zapinam i przyznaje ze to głupota

Tylko, że nie trzeba wiele wysiłku, żeby te drobnostki (ubranie rękawiczek, sięgnięcie po radio) zrobić przed wyjazdem lub z zapiętym pasem. Ile zajmuje sięgnięcie po radiostację? Jak pasy bezpieczeństwa przeszkadzają w ubraniu rękawiczek? Tak na prawdę to tylko wymówki...

serdecznie pozdrawiam

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:20:40 »
Szkoda słów nie inni ocenią.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:31:08 »
Szkoda słów nie inni ocenią.

To wypowiedz się tylko w jednej kwestii:

Cytuj
Jak samochód zacznie koziołkować (a widziałeś to na filmach przytoczonych w dyskusji) to strażak który nie zapiął pasów stanowi zagrożenie dla innych osób przebywających w kabinie.

Przynajmniej tyle postaraj się zrozumieć...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 12, 2006, 11:39:46 »
Witku ja wszystko rozumiem  pisałem przecież że jestem zwolennikiem zapinania ale to inni  mają takie prawo oceny czy mają zapinać czy nie bo coś tam ,to ich wybór i ich odpowiedzialność.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 12, 2006, 14:03:45 »
Witku ja wszystko rozumiem  pisałem przecież że jestem zwolennikiem zapinania ale to inni  mają takie prawo oceny czy mają zapinać czy nie bo coś tam ,to ich wybór i ich odpowiedzialność.

Tylko idąc tym tokiem rozumowania równie dobrze można stwierdzić, że jazda samochodem po pijanemu też jest wolnym wyborem i odpowiedzialnością tego co jedzie. Zarówno osoba prowadząca po pijaku, jak i strażak nie zapinający pasów narażają innych (uczestników ruchu, bądź strażaków) na zagrożenie wynikające właśnie z tego wyboru...

A mam nadzieję, że nikt tu nie będzie twierdził, że nie powinno się apelować o niesiadanie za kółkiem po spożyciu alkoholu...

pozdrawiam

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 12, 2006, 15:50:33 »
Ja z chęcią bym zapiął pasy jadąc gba alarmowo lub nie alarmowo, tylko niestety auto nie jest w takie wyposażone. A szkoda, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. pozdrawiam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 12, 2006, 16:08:51 »
zależy gdzie te rękawiczki  -_-a czy do akcji cała droge masz ubrany hełm? bo opwinieneś

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 12, 2006, 16:10:08 »
a czy do akcji cała droge masz ubrany hełm? bo opwinieneś

mam, nawet rekawiczki ^_^