Służba > Forum zawodowców

Bulwersujące Dyskusje- Komunikat Związkowy

(1/16) > >>

bartek6:
przeczytałem komunikat związkowy dotyczący problemów związanych z nieawansowaniem na wyższe stopnie i się bardzo wku...pisałem juz na ten temat ale wówczas zarzucano mi że nie muszę byc bryg.   itp. widze że awansu nie dostało wielu oficerów ale także i korpus podoficerski został olany
tłumaczy się to tym że na tym stanowisku nie przydzielony jest taki stopień, że za mało lat służby ,że nie takie wykształcenie a ja mam jeden przykład a raczej 2 jak to było i jest mozliwe
1.dawny k.g.Pan X w 1997 roku miał bryg. a już w 2001 gen. bryg
2.Pan Y w 1997r. był mł.bryg.a jest już nadbryg od 2002
czy w/w panowie spełnili te warunki o ktrórych pisałem a na których posiłkują się w przypadku awansowania podwładnych-dotyczy oficerów
piszczie o podobnych przypadkach czy wasi kom. też spełnili wszystkie wymagania
na koniec wstyd mi za takie postępowanie ludzi którzy ukończyli szkołe warszawską-nie powinni się utożsamiać z tą szkoła  

fireman:
Również zanm takie przypadki "szybkiego awansu" np 1999 starszy kapitan otrzymany na pagon a dziś st. bryg :) tu były wszelkie możliwe przepisy pominięte tylo czym się tacy ludzie zasłużyli. Zrobiono ze Straży prywatne firmy, a niektórzy Komendanci (powtarzam niektórzy :) - większa ich część) stawiają się na stanowisku równym jak ich koledzy z terenu działania i uważają siebie za prezesów firm.

jurol:
I co Panowie o tym myślą , co z tym można zrobić ?
czy Związki Zawodowe mogą coś wskurać , bo u mnie tak samo , a związki zajmują się tylko oczekiwaniem na przyjście" wici z centrali". Domowe problemy są nie zauważalne , może jakiś inny związek , złożony z młodych otwartych na problemy ludzi  , a nie jakieś stare pierniki oczekujące na emeryturkę.Wydaje się czytając posty , że pisze tu dużo " młodych " strażaków ; w wielu sprawach mają racje ale z samego pisania nic nie wychodzi. Bierzcie się do działania  a będzie lepiej bo te awanse nie tylko Was wku -ją.

alex:
nie wiem jak w innych JRG ale umnie pod względem współpracy z KP jest OK. Komendant pisze wnioski o stopnie i idą one do KW, tylko zgadnijcie kto "siedzi" w KW i zajmuje się awansami. Gość który nie posiada wykształcenia pożarniczego oczywiście pan BRYG., ale czuje się na tyle ważny, że blokuje, zwykłym "szaraczkom podziałowym" i nie tylko, awanse. Zapomniał Wół jak Cielęciem Był. Zresztą kogo to powinno obchodzić skoro Komendant Powiatowy pisze wniosek o następny stopień to wie ile ma pieniędzy i czy go na to stać.  

fireman:
Kłopot z wnioskami polega na tym, że KW uzurpują sobie prawo do tego aby "wsytrzymywać wnioski". Wniosek np. o pierwszy stopień oficerski kierowany jest do Ministra a wszystkie organy po drodze go opiniują powtarzam opiniowanie nie polega na zatrzymywaniu wniosków. Ta dygresja była do czytelników z KW zajmujących się kadrami.
No więc jak już nie dostaliśmy stopnia to łąpiemy pióro do rączki i piszemy tą samą drogą co poszedł wniosek raport o wyjaśnienie kto komu w terminie nie przesłął wniosku i przynajniej wiemy co zrobić za rok:)

Zapomniałem dodać:
Związki w KP KM są czasami za słabe aby przejść jakiś temat Związki wojewódzkie nie zawsze chcą wyjaśniać sprawy bo tam już jest polityka (niestety) a Zarządy krajowe nie zawsze wiedzą jakie cuda się dzieją w terenie a nawet jakby wiedziały to i nie mogą się zająć wszystkim.
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej