Autor Wątek: Absolutorium Dla Zarządu Osp  (Przeczytany 1630 razy)

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Absolutorium Dla Zarządu Osp
« dnia: Maj 08, 2004, 21:57:52 »
Witam.

Cy członkowie Zarządu OSP lub Zarządu Gminnego ZOSP RP w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium, mogą brać (czy powinni brać) w nim udział.
Tak na "chłopski rozum" to zawsze bedą głosowali za udzieleniem.
Przecież sami siebie nie wywalą, prawda?.

Zapraszam do dyskusji.

Młodzik

  • Gość
Absolutorium Dla Zarządu Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2004, 11:19:06 »
Hmm w statucie nie widzialem nigdzie punktu w ktorym pisala bo ze nei mogą oni brac udzialu w glosowaniu.. ;) ale czy ja wiem czy to wypada? hmm co inni koledzy o tym sadzą?

pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Absolutorium Dla Zarządu Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2004, 08:59:08 »
Są pełnoprawnymi członkami OSP więc jak najbardziej mogą brać udział - bo to prawo każdego członka straży. Mogą oczywiście skorzystać z prawa do tego by się wstrzymać od głosowania ale to już tylko ich sprawa.
Skoro przez cały czas podejmowali jakieś decyzje to trudno by było żeby sami siebe skrytykowali na koniec - więc raczej będą głosowali za udzieleniem absolutorium.
Poza tym ja nie bardzo rozumiem problem - przecież członków straży jest więcej niż w samym zarządzie dlatego zawsze można przegłosować zarząd jeśli coś było nie tak. No i jeszcze jedna sprawa - jeśli coś było nie tak i duża grupa strażaków  jest przeciwko udzieleniu absolutorium to moralnym obowiązkiem jest żeby ci co podpadli zrezygnowali - tak ja to widzę.
Pozdrawiam, Sylwek
PS:... i w przypadku tego tematu to zdecydowani się zgodzę z Gościem który nas nie raz pouczał - temat powinien być w "Forum ochotników" ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2004, 12:47:29 wysłana przez Sylwek »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Absolutorium Dla Zarządu Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2004, 23:07:50 »
Dwa lata temu byłem członkiem Zarządu i na walnym zebraniu głosowałem przeciw udzieleniu absolutorium. Ponieważ zarząd był podzielony działałem w nim jako opozycja i moja praca była daremna.