Autor Wątek: Antidotum Na Sarsse  (Przeczytany 1790 razy)

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Antidotum Na Sarsse
« dnia: Maj 06, 2004, 19:43:44 »
Witam

zapewne słyszeliście o wirusie sarsse. Mam dla was łatkę pod win xp, dzięki której dla tego wirusa będzie STOP! i nie opanuje waszego kompa  :D

Działa on tak: wyskakuje komunikat że za 60 sekund komputer zostanie wyłączony.

I tak odlicza a potem wyłącza. W tym czasie gdy odlicza wchodzimy Menu Start - ruchuchom i wpisujemy: shutdown -a
to pozwoli że komp się nie zresetuje a my w tym czasie ściągniemy łatkę.

Łatkę pod Win XP można pobrać stąd:

Antidoum Sarsse - dla Win XP 2,5 MB
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2004, 19:45:08 wysłana przez druh Marek »

Offline Gabryśka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • http://
Antidotum Na Sarsse
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2004, 10:02:51 »
Czesc! u mnie np. nie dziala komenda shutdown -a wiec dla tych u ktorych jest podobnie : wystarczy po otwarciu okienka o zamknieciu systemu zmienic godzine np. cofamy o jedna godzine i juz mamy wiecej czasu :) pozdrawiam

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Antidotum Na Sarsse
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2004, 20:39:34 »
Cytuj
Czesc! u mnie np. nie dziala komenda shutdown -a
pewnie się pomyliłem - komenda: shutdown /a - taj uż powinna działać  ;)  

Maciej

  • Gość
Antidotum Na Sarsse
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2004, 08:48:28 »
Ale to paskudztwo chyba atakuje nowsze Windowsy, a starego 98se nie, prawda?
Ja tam ogólnie do np. XP nie mam jakos przekonania szczerze mówiąc...

Tak przy okazji (z moich doświadczeń ostatnich dni): na wypadek wszelkich problemow i padniec windowsa, awarii hdd itp warto miec cd z Knoppixem-jest to prosty Linux o graficznym, fajnym interfejsie częściowo spolszczonym, uruchamiający się z cd-romu i pozwalający na dostęp do dysków i netu (www).
W moim przypadku korzystałem spod niego z netu przez cały weekend, oraz z tego, co było na hdd (dokumenty, muzyka) i uratowałem z systemowej partycji kwalifikującej się do formatu kilka gb cennych danych (uruchomiłem go z cd-romu, a dane wypalilem nagrywarką i przerzuciłem na drugą część dysku).
Można go sobie legalnie za darmo ściągnąć z netu i wypalić, albo kupić płytkę na Allegro za parę złotych.

Pozdrawiam!

Offline Gabryśka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • http://
Antidotum Na Sarsse
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2004, 10:49:17 »
Czesc Marek nie pomyliles sie to byla dobra komenda shutdown -a tylko ja juz mialam tak zaprany komputer ze bardzo powoli reagowal na wykonanie zadania i dlatego wczesniej doszlo do zamkniecia przez sarsse niz do wykonania komendy przez mojego kompa pozdrawiam :)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Antidotum Na Sarsse
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2004, 19:11:25 »
Cytuj
Niemiecki 18-latek, który przyznał się do stworzenia komputerowego robaka "Sasser", najprawdopodobniej wprowadził do Internetu jego nową wersję na krótko przed aresztowaniem - poinformowała policja.

Chłopaka aresztowano w piątek w Dolnej Saksonii, gdzie mieszka wraz z rodzicami. Policja dotarła do hakera dzięki informacjom, przekazanym firmie Microsoft przez kogoś, kto liczy na znaczną nagrodę. Policja skonfiskowała komputery aresztowanego.

Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do stworzenia pierwszej wersji "Sassera" i został zwolniony; oczywiście czeka go proces z oskarżenia o sabotaż komputerowy, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Komputerowy robak "Sasser" grasuje po całym świecie już ponad tydzień. Zaraził już ponad milion komputerów i zarazi kolejne miliony, zanim zostanie wytępiony. W wyniku jego ataku najbardziej ucierpieli "domowi" użytkownicy Internetu i niewielkie firmy. Stanowią oni 80 proc. ofiar "Sassera"

"Sasser" to robak komputerowy, czyli program, który powiela się samoczynnie w sieciach. W odróżnieniu od wielu innych wirusów i robaków nie wyrządza szkody w atakowanych komputerach. Nie wymaga jednak otwarcia załącznika przesłanego e-mailem, żeby zainfekować komputer i rozsyłać się dalej, wystarczy mu samo podłączenie do Internetu.

Wykorzystując kolejną lukę - tzw. dziurę - w systemach operacyjnych Windows 2000, Windows Server 2003 i Windows XP, "Sasser" powoduje wielokrotne, samoczynne zamykanie się i ponowne uruchamianie komputera. Ogromnie przeciąża też Internet, nieustannie poszukując komputerów, które mógłby zaatakować.

Wiedziano dotąd o czterech wersjach "Sassera"; w poniedziałek niemiecka policja poinformowała, że Microsoft zasygnalizował kolejną wersję - "e" - nieco zmodyfikowaną. Rzecznik policji Dolnej Saksonii Frank Federau powiedział, że 18-latek prawdopodobnie zaprogramował ją tuż przed aresztowaniem. Policja jest też przekonana, że chłopak odpowiada za wszystkie wersje "Sassera", choć przyznał się na razie tylko do autorstwa pierwszej z nich.

Microsoft zapowiedział, że jeśli twórca "Sassera" zostanie skazany, ci, którzy poinformowali o nim tę firmę, otrzymają 250 tysięcy USD nagrody.
 
A CO WY NA TO ?? <_<  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ