Autor Wątek: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?  (Przeczytany 27286 razy)

Offline mikołaj98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 13, 2007, 08:23:44 »
Awanse na wyższe stopnie służbowe za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie w służbie
 
 
Uprzejmie informuję, że z okazji Narodowego Święta Niepodległości, za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie w służbie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał - z dniem 11 listopada 2007 r. - wyższe stopnie oficerskie 258 funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, w tym:
starszego brygadiera - 14 strażakom;
brygadiera - 30 strażakom;
młodszego brygadiera - 28 strażakom;
starszego kapitana - 37 strażakom;
kapitana - 83 strażakom;
młodszego kapitana - 66 strażakom.
 
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, za wzorowe wykonywanie zadań służbowych i zaangażowanie w służbie nadał - z dniem 11 listopada 2007 r. - wyższe stopnie aspiranckie 180 funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, w tym:
aspiranta sztabowego - 19 strażakom;
starszego aspiranta - 53 strażakom;
aspiranta - 108 strażakom.

 

Komendant Główny PSP

st. bryg. mgr inż. Marek Kubiak


http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=27251


 
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 08:46:01 wysłana przez Butel »

Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 13, 2007, 19:00:29 »
Bardzo martwi mie postawa podoficerów panowie ci się z nami dzieje, że żaden niezasłużył na awans??????????????????????

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 13, 2007, 19:09:48 »
podoficerów mianuje KW - informacji trzeba szukać na stronach KW; ale jak znam życie, to żaden się nie wychylił
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 13, 2007, 19:57:22 »

Trochę niepełna jest ta informacja z KG. Ważne jest przecież ile wniosków wpłynęło do KG, a tego już nikt nie podał.....

ALe jakby wyliczyć wspóczynnik awansowanych na strażak to i tak do KG zapewne żadna inna

jednostka się nie umywa.... :wacko:

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 13, 2007, 20:34:49 »
a ja jestem jeszcze ciekaw drogi Mikołaju co to za osoby dostały te awanse?  Może jakieś dodatkowe informacje np. podział na :
1.ilu z danego związku
2.ilu przewodniczacych itp.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 14, 2007, 12:33:13 »
Przykład szybkiego awansu generalskiego podany przez MadMaxa potwierdza tylko regułę kolesiostwa i - niestety - wpłynie negatywnie na wszystkie służby mundurowe. A awanse naszych "pryncy-pałów" są potwierdzeniem tej reguły. Niestety, pokładane w nich nadzieje nie tylko srodowiska związkowego legły w gruzach - im nie chodzi o "dobro służby". lecz o własny interes. Nie wiem, czy za komuny były podobne przypadki tak ekspresowych awansów - ja o czymś takim nie słyszałem (bo moze pamięć mam zbyt krótką).

A druga sprawa to legalizm tego typu awansów - czy przypadkiem nie została naruszona Ustawa o PSP? Przecież w ustawie są jednoznacznie określone zasady awansowania na wyższe stopnie słuzbowe.

Reasumując - pakujcie sie panowie, pora na zmiany. Pora aby - parafrazując poetę - "prawo znaczyło prawo, a sprawiedliwość - sprawiedliwość".

PISaki do domu.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 14, 2007, 13:53:46 »
Żenada!!! Powiedział mi KP że nie wyśle na mnie wniosku na awans bo mi sie nie należy zajmuje zbyt niskie stanowisko albo też jak kto woli mam zbyt wysokie kwalifikacje!!! (brak stołka oficerskiego) No i twierdzi że w KW powiedzieli żeby nieskładać wniosków które na osoby które nie spełniają wymagań. A to przecież były awanse za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i zaangażowanie w służbę czego napewno nie jednemu z nas niebrakuje!!!! Każdy dzień w PSP jest  śmieszny a nowe wytyczne i obecna sytuacja tragiczna!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 14, 2007, 14:03:09 »
ludzie - zrozumcie, że ta akcja awansowa była zrobiona pod ściśle określone potrzeby.
A wnioski z KP i KM szły jako swoiste "alibi".... Proste?

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 14, 2007, 20:12:13 »
Zgodnie z art.73.1 Ustawy o PSP za wzorowe wykonywanie obowizkow mozna wyroznic strazaka  przyspieszonym awansem...... . Ale skoro naszych wodzow wyrozniono za wzorowe wykonywanie zadan sluzbowych i zaangazowanie w słuzbie (takie uzasadnienie widnieje na stronie KG) to zrobiono to niezgodnie z prawem. A moze awansowano na podstawie "innej" ustawy?

P.S. Przepraszam ale w tej chwili nie dysponuje klawiatura z polska trzcionka.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 15, 2007, 15:14:49 »
Cytuj
... karawana jedzie dalej

Oho, Ziutek vel Ketuiz schował główkę w piaseczek i wykasował swój pościk o rzekomym wcześniejszym awansie podlaskiego KW. Nieładnie -  naszczekać się, a potem angielskie wyjście. Poszukaj w słowniku, jest takie słowo: "przepraszam". Jeden post i pudło.

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 17, 2007, 21:59:04 »
Przestamy się oszukiwać. Władza ściąga ile się da kasy dla siebie a dla maluczkich zostają same ochłapy. Przeglądałem posty strażaków twierdzące, że nie powinno się awansować po studiach cywilnych i wykształceniu technicznym pożarniczym. Jestem za. Ale proszę wtedy tych wszystkich brygadierów i kapitanów cofnąć (tego się nie da - prawo nie działa wstecz) Więc dlaczego od 4 lat ktoś czeka na pierwszy stopień oficerski po wyższych cywilnych z tytułem inż. np informatyki renomowanej uczelni w Polsce a inni otrzymują takie awanse po licencjacie projektowania ogrodów z Koziej Wólki. Znam również osoby w stopniach brygadiera które nawet nie mają przeszkolenia technicznego pożarniczego. TO JEST CHORE !!! Niestety bez "GARBA" się nie ujedzie w tej instytucji. I gdyby nie ta moja strażomania, dano zakładałbym płytki w Irlandii lub Anglii. Szczerze mówiąc jak nic sie nie zmieni w przyszłym roku to chyba nawet nie doczekam 15-stki. Powodzenia Panie KG. Zaczął Pan jako KW bardzo ostro i to od tego biurokratycznego szczebla ale teraz Pan przysiadł na laurach. Osoby mające 30 lat pracy nadal blokują stanowiska dla młodszych. A niestety młodzież coraz mniej będzie się pchała do pracy w straży przy takich zarobkach i bez możliwości awansu na wyższe stanowiska.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 18, 2007, 20:46:41 »
Myślę że TEMAT jest już nieaktualny i czas go zamknąć!!!!!!
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 18, 2007, 21:42:37 »
Temat może zostać zamknięty przez rozpoczynającego wątek w tym wypadku NowyNowy,lub przez moderatora (o co również wnoszę)

Zgodnie z sugestiami  -_- Wg. mnie również nie ma Już /obecnie/ sensu!
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2007, 22:20:59 wysłana przez Ajax »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.