Autor Wątek: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?  (Przeczytany 27288 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2007, 23:36:13 »
Pytanie brzmiało czy będą awanse w listopadzie ? bez wskazywania czy będą awanse po szkołach cywilnych czy też po SGSP ale jak stary problem tak stara bolączka kolega fireman21 miał czas usiadł i napisał
I znowu ,,szydełkowcy" biją się o stopnie......oto cała Pop....na Straż Państwowa.Wszyscy działkowcy, muzycy, plastycy,ekonomiści gryzą pazurki czekając czy przejdzie wniosek czy trzeba czekac do maja. Jest na to tylko jedno rozwiązanie, zakaz ** po studiach cywilnych i po kłopocie dla wszystkich. Widocznie nasze kochane Związki są za mocne na ten czas i żaden KG nie zablokuje tego procederu. Pozdro!!!!! :mellow:

No to zdania wysłuchano ale jest ono ograniczone co do jednego poglądu: SGSP, SGSP uber alles

Kolego @Fireman21 to co piszesz w poście nie jest "po kłopocie".

Na jakim poziomie przygotowywane są projekty przepisów dla PSP przez kolegów po SG - ZAŁAMKA.
Niech mnie ktoś poprawi, jak w rozporządzeniu dotyczącym certyfikacji sprzętu w PSP nie maczali łapek w/w.  :wacko:  :wacko:  :wacko: i co z tego wyszło??

Proponuję posadzić na stanowisko głównego księgowego  po jedynej słusznej szkole.
Proponuję posadzić na stanowisko związane z przygotowywaniem i przeprowadzaniem zamówień publicznych.
Proponuję posadzić na stano... i tak można jeszcze długo i namiętnie ;). Czasami jak widzę decyzje administracyjne komendantów w 99% wykształconych przez SGSP to otwiera mi się nóż w kieszeni i zadaję sobie pytanie czy jest tam taki przedmiot wykładany jak podstawy prawa. Pewnie jest ale jak życie pokazuje na niskim poziomie. Albo studenci się nie przykładają. Co mogłoby wskazywać, że jak się an uczelnię dostaniesz to ją skończysz.
Ciekawe na którym roczniku w SGSP był przesiew z 400 rozpoczynających 36 dopuszczonych do obrony, obroniło sie 28

Nie o to w tym wszystkim biega @mario68 opisał to więc w skrócie. Są kierunki, w PSP bezsprzecznie potrzebne. Naturalnie są i beznadzieją trącące - i tych nam w PSP nie trzeba jestem za.
Więc może wreszcie panowie pracujący nad projektami przepisów i bez znaczenia w tym przypadku czy ci panowie i panie są po SG czy uczelniach cywilnych - wezmą się za okolice kr.....cza i określą listę kierunków studiów cywilnych przydatnych w PSP.

Wtedy nikt po szydełkowaniu stopnia nie dostanie.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywista oczywistość, że społeczność (nawet nasza) rozwija się tylko wtedy kiedy jest różnorodna



« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2007, 23:43:34 wysłana przez fireman »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 05, 2007, 00:59:08 »
I znowu ,,szydełkowcy" biją się o stopnie......oto cała Pop....na Straż Państwowa.Wszyscy działkowcy, muzycy, plastycy,ekonomiści gryzą pazurki czekając czy przejdzie wniosek czy trzeba czekac do maja. Jest na to tylko jedno rozwiązanie, zakaz ** po studiach cywilnych i po kłopocie dla wszystkich. Widocznie nasze kochane Związki są za mocne na ten czas i żaden KG nie zablokuje tego procederu. Pozdro!!!!! :mellow:
     
     Niechętnie i z obrzydzeniem przeczytałem wszystkie posty jakie popełniłeś, a wszystkie dotyczyły wyższości SGSP nad innymi szkołami we wszechświecie.
Piszesz tak:
                 "Popieram w pełni Robarda! Śmiać mi się chce jak niektórzy mówią że mieli umowy z komendantem na stopień oficerski. cheesy To jest nic nie  warty papierek !! Jak by zawarli umowę  z ministrem MSWiA to mogliby teraz walczyć.-Żart ",

ale jak to dotyczy twojej dupy to piszesz tak:

"Jestem na drugim roku SGSP a w pracy na stanowisku dow. sekcji. Po tych zmianach na zmianie ma być jeden oficer-dowódca zmiany. Idąc do szkoły dostałem tylko zgodę, bez skierowania, czyli koszty pokrywam sam. Po ukończeniu szkoły wg tych przepisów nie dostanę stopnia. Jak bym wiedział że tak będzie to  na pewno bym  nie rozpoczął nauki.. Zaczynając szkołe nie było mowy o takich zmianach , dla mnie to jest niesprawiedliwe bo, nie zmienia się zasad gry w czasie jej trwania. Mam tylko nadzieję że jak skończę szkołę to te chore przepisy się zmienią razem z tymi mądrymi głowami w kg. Zmiany były potrzebne, ale nie da się czegoś naprawić w rok czy dwa jak były zaniedbania latami -produkując kadrę oficerską i aspirancką  w naszej firmie..
Nasuwa mi się kilka rzeczy związanych z tą reorganizacją.
1.Stopnie mł.kpt. będą dostawali tylko dzienni, bo dla absolwentów zaocznych  nie ma stanowisk , albo trzeba będzie czekać na nie latami.
2.Studia zaoczne będą tylko dla ,,dinozaurów'' pożarnictwa, ale znowu im nie będzie się chciało uczyc.
3.Dlaczego po dziennych absolwentom mają dawać  ** choć w komendach i  nie będą mieli stanowisk ,,wielce" oficerskich.
Jak jestem w błędzie to proszę mnie uświadomić. Z góry dziękuje."


    W mojej ocenie broń Boże przed takimi karierowiczami po SGSP jak ty, wolał bym pracować z mgr. "robienia sobie dobrze "(oficerem ) niż z tobą.

Co do stopni oficerskich to ani po dziennej , ani po zaocznej SGSP,ani po religioznawstwie.
Szkoła +praktyka+opinia+(brak chorych ambicji)= oficer




Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2007, 20:16:56 »
Dziękuje  Tomstrazaku za przeczytanie moich spostrzeżeń i opinii na niektóre tematy.
Nie wiem w czym mam cię  uświadamiać, skoro  jesteś mądrzejszy niż to  ustawa przewiduje!!
Chciałem się w jednym z tobą zgodzić;
,,Szkoła +praktyka+opinia+(brak chorych ambicji)= oficer” tylko że...... odpowiednia szkoła, która przekaże jakąś tam wiedzę teoretyczną na tematy pożarnicze, a nie wiedzę z innych szkół, która się nigdy nie przyda w pełnieniu służby.
Zauważalne dla ciebie jest to że ty nie widzisz różnicy miedzy szkołą, która kształci w jakiś tam sposób strażaków, a innymi tysiącami szkół. Uczelnie te przekazują potrzebną  wiedzę ludziom w  konkretnych zawodach, ale to może być znikomo wykorzystane w PSP albo wogóle.
Pozostaje przy tym ,że dawanie ** po cywilnych jest tylko  furtką, dla ludzi którzy bali się zmierzyć z SGSP, a teraz w głowie im awanse.  Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2007, 21:56:27 »
jest tylko  furtką, dla ludzi którzy bali się zmierzyć z SGSP...

No tym chłopie to chyba rozbroiłeś wszystkich tu piszących. Od zwykłych strażaków do oficerów wyższych.

Poziom intelektualny niektórych kończących, Twoją elitarną, SGSP oficerów-garbów i plecaków jest hańbą dla pozostałych wartościowych, inteligentnych ludzi po tej szkole.  Nie zasługują oni na miano podoficera a co dopiero oficera! Jedynym ich atutem jest fakt, że ich tatuś, wujek, stryjek jest komendantem, ministrem Skarbu Państwa lub MSWiA (znane wszystkim przykłady z życia).
A zapewniam Cię że większość ludzi z "cywilnych" studiów technicznych poradziłaby sobie bez problemu na SGSP. A w przeciwieństwie te "garby" nie miałyby czego nawet szukać na Politechnice.

Nawiasem mówiąc, z Twoją retoryką, ty też mi podejrzanie pachniesz. 

Reszta jest milczeniem.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2007, 23:03:31 »
mnie też fireman21 rozbroiłeś i łagodnie powiem ze zdenerwowałeś.......
znam paru młodych z sgsp, są to ludzie ktorzy mają zarówno wiedzę jak i sprawność i będą z nich dobrzy oficerowie, ale to wyjątki (pochodzą z rodzin gdzie sie szanuje po pierwsze ludzi a nie patrzy na stołki) (poza tym mam nadzieję ze ich szkoła nie zniszczy ani nie spali mózgownicy jak to zrobili z tobą), reszta to pociotki i z polecenia.
Myślę ze każdy by chciał zrobiś choć zaocznie sgsp, lecz nawet jak jesteś strażakiem, masz x lat w pracy, masz studia wyższe i chcesz skończyć choćby głupie zaoczne studia ale w wersji dla cywili (bo np. komendant Ci powie ze jesteś stary i nie da Ci delegacji na szkolenie Ciebie - bo zaraz będzeisz myślał o emce), to i tak będziesz oficerem 2 a nawet 3 kategorii. Jaza (bodajże) kiedyś tu na forum tak ładnie rozpisał kategorie oficerów...
Tylko co to za oficer po 3,5 roku pracy (a w zasadzie nauki wraz ze śmiesznym niby stażem w jednostce) w psp...... jaja i to na miękko....
** to powienni dawać: studia + mgr + opinia + minimum 3 lata pracy po skończeniu szkoły. i tu możemy mówic o oficerze. A na razie to są siusiumajtki (wiek 22-23 lata i super oficer....) - nie potrafią rozmawiać z ludźmi na poziomie partnerskim, stopie koleżeńskiej tylko od razu stawaj gościu na baczność i jedynie co możesz powiedzieć to "tak jest"... do przemyślenia.
Więcej nie będę pisał bo mi ciśnienie podnosisz.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 23:09:06 wysłana przez robert_n »
EGO = 1 / wiedza

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 08, 2007, 13:25:35 »
do  @ fireman21

Cytuj
I znowu ,,szydełkowcy" biją się o stopnie......oto cała Pop....na Straż Państwowa.Wszyscy działkowcy, muzycy, plastycy,ekonomiści gryzą pazurki czekając czy przejdzie wniosek czy trzeba czekac do maja. Jest na to tylko jedno rozwiązanie, zakaz ** po studiach cywilnych i po kłopocie dla wszystkich. Widocznie nasze kochane Związki są za mocne na ten czas i żaden KG nie zablokuje tego procederu. Pozdro!!!!!


poszedłbym jeszcze dalej

zakaz awansu dla wszystkich po sgsp, a co niestać nas?

powiedz jak dostałeś się na sgsp i kto był twoim garbem, a wszystko będzie jasne.

dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2007, 10:24:12 »
Pozostaje przy tym ,że dawanie ** po cywilnych jest tylko  furtką, dla ludzi którzy bali się zmierzyć z SGSP, a teraz w głowie im awanse.

Ciekawy pogląd. To według Ciebie ci co się nie wybrali na jedyną słuszną to się czegoś bali???? Szkoda że twój światopogląd jest taki wąski. Szkoda mi więcej słów i nie chcę tego dalej komentować. Pozdrawiam wszystkich bez względu czy są po SGSP czy nie.  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 11:35:48 wysłana przez wojtekstr »
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2007, 11:22:46 »

Pozostaje przy tym ,że dawanie ** po cywilnych jest tylko  furtką, dla ludzi którzy bali się zmierzyć z SGSP, a teraz w głowie im awanse.

W związku z Twoją wypowiedzią mam pytanie nie tylko do Ciebie ale i do wszystkich, którzy będą na nie  w stanie odpowiedzieć.
Jaki jest odsetek osób nie kończących SGSP? Spośród np.: 100 rozpoczynających kształcenie w tej szkole ilu kończy??

straz98

  • Gość
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2007, 13:49:57 »
Nie bronię Fireman21, ale przewrotnie można by dodać, że selekcja odbywa się podczas przyjęć na studia w SGSP i dostają się tylko Ci lepsi co potrafią ją ukończyć. Ale prawda jest taka, że i SGSP i każdą inną uczelnie kończą inteligentni ludzi, którzy potrafią myśleć, uczyć się itd. ale także często zdarzają się "głąby" które mają szczęście albo plecy i też dostają dyplom. Ale jak pisałem tak jest wszędzie.

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2007, 14:36:13 »
Szczerze mówiąc to zauważa się więcej nieudaczników po SGSP
( no może to mówię na przykładzie mojego szefa)

straz98

  • Gość
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 10, 2007, 15:32:35 »
Bo pracujesz w straży, ale jakbyś był na przykład budowlańcem to też pewnie byś stwierdził, że więcej jest w tym środowisku nieudaczników budowlańców niż tych co budują a mają inne wykształcenie. Wszystko zalezy od punktu odniesienia i grupy reprezentatywnej, tak jak w sondażach wyborczych :)

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2007, 17:11:35 »
Panie biwaku odpowiadam panu ze wszystkich przyjmowali na zaoczne na sgsp , gorzej jest z  utrzymaniem się na niej. Widocznie ty sam nic nie możesz zrobić bez swojego ,,garba” i wszystkich podejrzewasz ze robią tak samo.  :mellow:Pozdro

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 10, 2007, 22:17:58 »
Panie biwaku odpowiadam panu ze wszystkich przyjmowali na zaoczne na sgsp , gorzej jest z  utrzymaniem się na niej. Widocznie ty sam nic nie możesz zrobić bez swojego ,,garba” i wszystkich podejrzewasz ze robią tak samo.  :mellow:Pozdro
  Płacisz i wymagasz , napisz ilu wywalono z twojego rocznika (a jak skłamiesz to przyjdzie ZIOBRO i cię ZJE  ^_^

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 11, 2007, 09:42:28 »
Cytuj
Panie biwaku odpowiadam panu ze wszystkich przyjmowali na zaoczne na sgsp , gorzej jest z  utrzymaniem się na niej. Widocznie ty sam nic nie możesz zrobić bez swojego ,,garba” i wszystkich podejrzewasz ze robią tak samo.  :mellow:Pozdro

ciekawe, przyjmują wszystkich, pewnie tak tylko potrzebne jest skierowanie od 01,a ja o takie nie  ogłem się "doprosić" przed 4 lata, więc 5 lat temu postanowiłem dłużej nie czekać i udać się na studia cywilne. Skończyłem prawo administracyjne ( pewnie powiesz, że nie przydatne w PSP). Za własne pieniądze. Teraz już nie oczekuje awansu na stopień oficerski. Podjąłem decyzje że w przyszłym roku ide na emke.

Ostatnia kwestia.
Uważam, że absolwent SGSP nie powinien wykonywać szkoleń p.poż. opracowywać instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, dochodzeń popożarowych, opniować projektów. Wszystko to niech wykonuje absolwent studiów cywilnych przy sgsp.

Absolwent SGSP ma dowodzić akcją ( tak tego zabraniacie aspirantom + studia cywline)

pozdrawiam :wacko:
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 14, 2007, 16:25:49 »
Ze 120 zostało 80,ale w międzyczasie doszło dużo spadochroniarzy. Do końca ile dotrwa to nikt nie wie.

strażak79

  • Gość
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 14, 2007, 20:53:26 »
Cytuj
Uważam, że absolwent SGSP nie powinien wykonywać szkoleń p.poż. opracowywać instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, dochodzeń popożarowych, opniować projektów. Wszystko to niech wykonuje absolwent studiów cywilnych przy sgsp.
Absolwent SGSP ma dowodzić akcją ( tak tego zabraniacie aspirantom + studia cywline)

tak samo kwatermistrz może być logistykiem po szkole cywilnej i księgowa nie musi być funkcjonariuszem ale ten temat był już wielokrotnie wałkowany.
Zresztą nie każdy oficer w PSP musi znać się na pożarnictwie.  ^_^
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/kierow/

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 15, 2007, 19:55:58 »
Tyle się pisze o awansach po studiach cywilnych (licencjat),że się nienależy, ale komu?? sa osoby które pierwszy stopień oficerski otrzymały!! niema sprawiedliwości :rolleyes:

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 15, 2007, 20:00:28 »
Najlepiej niech moderator zamknie ten chory wątek.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 15, 2007, 20:02:10 »
Jestem za niech zamknie ten wątek ^_^

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 20:09:07 wysłana przez BOTmod »

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 16, 2007, 23:33:47 »
Racja. Ten wątek brnie z niewłaściwym kierunku. Odbiegł sporo od tematu. :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 17, 2007, 08:54:21 »
w mazowieckim podobno będą bo na naradzie komendantów tak im powiedziano. Tylko wcześniej zapomniano poprosić komend powiatowych czy miejskich o wnioski :huh:

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 18, 2007, 01:19:56 »
Fenix
czy to oznacza, że dopiero teras będą pisane wnioski o awanse,
czy że nie będzie w mazowieckim awansów?

pozdrawiam hakowy

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 18, 2007, 08:28:58 »
One juz zostały złożone ale chyba tylko przez osoby wtajemniczone bo np. Do nas nie dotarło info żeby zgłaszać "chętnych" na awanse. Te osoby już są bo mój 01 znał już liczbę aspirantów i oficerów (chyba 13 i 15 czy jakoś tak ale nie dużo więcej). Więc o dalszych wnioskach chyba nie ma mowy

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 19, 2007, 13:46:41 »
Widocznie mimo zapowiedzi, że system awansowania będzie jasny i dostępny dla wszystkich, znowu ("jak zawsze") awansowano "swoich"

Pozdrawiam wszystkich, których po raz kolejny minął awans mino, że spełniają wszystkie wymagania

hakowy

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy będą awanse w stopniach w listopadzie?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 19, 2007, 18:57:42 »
Może informację o   składaniu wniosków awansowych   Panowie Komendańci Powiatowi otrzymali telefonicznie od Pana Kadrowca   na swoje komórki po uważaniu