Autor Wątek: zmiany w ustawie modernizacyjnej  (Przeczytany 4108 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
zmiany w ustawie modernizacyjnej
« dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:09:38 »
doczekalismy sie zmian w ustawie modernizacyjnej. nie bedzie prawdopodobnie zakupów środków ochrony ind w 2008 i 2009 nie bedzie zakupów na teleinformatyke , nie bedzie tylu sam specjalnych ( chodzi o drabiny i podnosniki) - przetargi w tym rku nie powychodziły... pomimo zapewnien kg.
kasa  zostanie przeznaczona na nasze dodatkowe uposażenia. do konca roku ok 1 %  po nowym ... ponoć... o 14%.  dla cywili po 250 zł. fajnie co? tylko ja bym wolał by strazacy mieli i dobre wyposażenie i dobra płacę.... a nie ...znów cos kosztem czegoś...
chwała tym co obkupili sie w tym roku pomimo funkconujacego bzdurnego rozporzadzenia ; łódz, katowice,kielce, lublin,
teraz zakupy na bierzaco beda tylko dla nowych w strazy...no ale kaski bedzie troche wiecej.
ciekawe czy w policji i i granicznej tez tak zrobili.
moze ktos pusciłby pary , kto cos wie  z wczorajszej narady w kg psp, bo nichciałbym sprzedawać do konca nieptwierdzonych wiadomosci.

Adonis

  • Gość
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:46:35 »
Nie można mieć wszystkiego. Ja wole zapewnić przyzwoity byt mojej rodzinie. I tak uważam ze sprzęt nie jest taki zły w PSP, pamietam czasy jak pracowało się na zabytkowym sprzęcie i nie było tak źle :rolleyes:

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:59:58 »
to po co ta fanfaronada z ustawą polepszajacą wyposażenie na jednostkach. tu nie chodzi o to co jest lepsze... tez wybiore kase , ale czego nie będzie kasy na sprzet? ano dlatego ,ze kaczorkom kaski brakło i zaczyna sie zabieranie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2007, 12:57:47 »
Kaski brakło nie brakło. ploty są tylko plotkami a pogłoski i przecieki są tym czym są ale jest i w tym kilka prawdziwych informacji.
1. ustawa modernizacyjna w części dotyczącej płac stawia do wykorzystania w PSP w 2008 roku średnio ok. 330 zł / etat

Skoro zarabiamy mało, przynajmniej w zestawieniu z zarobkami prezentowanymi przez GUS w stosunku do wolnych gałęzi gospodarki to skądś trzeba pieniądze "wyczarować" i tu pomysł, aby zaczerpnąć te pieniądze z ustawy modernizacyjnej z części dotyczącej zakupu wyposażenia

2. planowane na razie palcami na wodzie aczkolwiek planowane jest aby prócz pieniędzy opisanych w pkt 1 na konta służb mundurowych poszły pieniądze wg wskaźnika 0,14 - cokolwiek on znaczy jest to kwota około 200-210 zł

3. Pan premier nie tak dawno mówił również coś o podwyżce dla sfery budżetowej tylko nie bardzo wiadomo czy w przypadku PSP będzie to dodatkowa podwyżka czy też będzie ona zawarta w  pieniądzach opisanych w pkt.1 i 2.? - Nie wiem czy ta obietnica jest jakoś sformalizowana czy to tylko była obietnica "z mównicy".

To tylko wolne wnioski, a nie jest to żadna pewna informacja przynajmniej tak można odczytywać informacje o planowanych zmianach w ustawie modernizacyjnej.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2007, 14:17:48 »
podoba mi się ... sformułownie ,, postanowiono  zaczerpnać z ustawy modernizacyjnej,, kase na wynagrodzenia z czesci pochodzacej na sprzet i wyp spec strazaków... ale to dla strazaków ..ok!!!
ciekawe od kogo lub z czego ... kasa sie zaczerpnie dla innych grup zawodowych . no i oczywiśćcie jak potem...zaczerpnac na powrót, na sprzet? do wróżki!!!
no ale znów mi ktoś powie ,zem dekadent...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2007, 20:51:44 »
@intruder teraz to się czepiasz ;)

Ustawa ma to do siebie, że na jej wykonanie pieniądze są. Przynajmniej tak mówią, i Pani Zyta tak twierdzi. :)
Kasa pójdzie na pensje a nie na sprzęt bo to już paranoja, żebym pracując 4 godziny po służbie na budowie wyciągał więcej niż na etacie w PSP (informacja dla Skarbówki - to był przykład :) )

Sprzęt to poczeka bo jak się nie podniesie płac to już za niedługą chwilkę nie będzie komu ten sprzęt, choćby był najnowszy, komu obsługiwać. Ze względu na odejścia ze służby spowodowane niskimi zarobkami.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2007, 22:49:57 »
nie czepiam sie tylko nie rozumiemy się.... w ustawie modrnizacyjnej  były zaplanowane pieniądze na podwyzki.... więc?
co to za czarowanie o ....przesunieciach?... chyba ,ze to dodatkowa kasa...będzie
anie licz potem na kase na sprzet....  zakupisz sobie tanie -ekstra wdzianko z ,,go -westu,, i powodzonka zazycze przy ostrym pożarze... popytaj kolegów co z takim ubrankiem sie dzieje.... no chyba ,ze bedziesz walił z działka...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 07:27:24 wysłana przez intruder »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2007, 23:37:38 »
Żadne czarowanie w ustawie modernizacyjnej są zaplanowane wydatki na modernizację służb mundurowych w tym PSP. Pieniądze przeznaczone na podwyżki zostaną wydane na podwyżki, dodatkowo (ponoć) część pieniędzy przeznaczonych na sprzęt inwestycje itd ma być wydatkowana również na podwyżki ot i całe tzw. przesunięcia.
Zatem prócz pieniędzy zaplanowanych na podwyżki otrzymać mamy (tylko czy otrzymamy) dodatkowe pieniądze z części zaplanowanej na wyposażenie inwestycje itd.
Pozdrawiam

pod tym linkiem http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,6194.new.html#new @diavolo przytoczył komunikat ZZ w tej sprawie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2007, 23:40:03 wysłana przez fireman »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2007, 07:30:23 »
...czyli jakie tego konsekwencje... z wyjatkiem kasy dla nas?... sprzet diabli wezmą...a dodatkowa kasa dla ludzi ... musiałaby sie znaleść.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2007, 16:29:36 »
Pewnie dodatkową kasę by skądś wytrzasnęli albo i nie. Jak widuję strażnice po kilka kilkanaście milinów (mówię o cenie wybudowania adaptacji różnie bywa) wybudowaną dla 6 strazaków na zmianie to jestem za tym aby natychmiast takie inwestycje pozamykać. Nie jestem tu za tym aby strażacy mieli złe warunki socjalne na jednostce. Mówie tu o tym, że nasz strażnice są budowane zupełnie bez pomyślunku i zdrowego rozsądku.
Zatem wg mnie niech na takie "trafione" inwestycje trafi mniej pieniędzy, a więcej na konta strażaków.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2007, 23:04:56 »
Cytat z Intruder:
Cytuj
mysle ,ze kasa na samorzady by szła tak jak do tej pory na nas...ale mogłaby być juz nie ,,znaczona,, wiec nie koniecznie musiałaby trafic na ...bezpieczeństwo ...ale np na szkoły , słuzbe zdrowia, czy też ...na ..remonty budynków samorządu. to kwestia priorytetów w danym samorzadzie ... dobrze nie bedzie...
Ktoś czegoś nie rozumie ja lub Ty. Celowo zacytowałem Twoją wypowiedź z innego tematu, bowiem tam martwisz się o kasę na PSP w ogóle, a w tym temacie ubolewasz nad przejściem kasy na płace. Proponuję, abyś zrobił ankietę,czy strażacy chcą jeździć mercami z klimą (w 3 osoby, bo więcej na zmianie nie ma), czy też chcą, aby w PSP płacono tyle, aby zawód był na tyle atrakcyjny, że nie będzie problemu z naborem. Mogę się założyć o każde pieniądze, że gdyby ustawa modernizacyjna pojawiła się w momencie , kiedy ktoś szalony puściłby PSP pod samorządy, naszą kasę zjedli by biedni lekarze.
Rozejrzyj się proszę wokoło i powiedz, czy nie widzisz jak strażacka kasa marnotrawiona jest na głupie, nikomu nie potrzebne inwestycje, o dziwnych zakupach sprzętu nie mówię.
Pozdrawiam.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2007, 12:48:39 »
rzeczywiscie nie rozumiemy sie... wyrywasz z kontekstu cytat i prezentujesz...w odniesieniu do innego zagadnienia, zapewne masz sporo czasu tak dogłebie mnie analizujac i przy okazji manipulujac moimi wypowiedziami... generalnie mam to gdzies . ale odpowiem dla spokojnosci ducha i tych co nie w temacie( a zdrugiej strony ciekaw jestem czemu az tak bardzo zależy ci na dyskredytowaniu mnie.... - by to nie było debata publiczna zapraszam na priv).
moja wypowiedz dotyczyla srodków przeznaczonych ogólnie do samorzadów bez wsazywań na wydatki w okolicznosciach gdy bysmy ewentualnie byli w samorzadach.
zapewne wiesz ,ze ustawa mod z góry zaplanowała na jakie cele srodki maja byc wydane tj na sprzet ochr os; kominiarki , ub spec, buty ,rekawice - w jednym zakresie; na podnosniki , drabiny (tego co jest w polsce za mało) w drugim zakresie; na sprzet radiokorespondencyjny czy tez tele informatyczny jak to inni nazywaja ... radiostacje bazowe,przewozne i nasobne ;na inwestycje budowe nowych i rozbudowe czy modernizacje starych straznic ; na podwyzki dla strazaków... tak nto w skrócie wyglada... o mercedesach nie słyszałem...ale moze cos w miedzyczasie sie wykluło ...nie zdziwi mnie nic ha ha ha ...
z  twoim zdaniem moge sie zgodzic gdy chodzi o... inwestycje... moze niektóre są zbyteczne ...nie mnie decydowac, modernizacje? - kazdy chce godziwe warunki w pracy ( ma moze ty opowiesz jak jest w twojej jednostce  na jakim jest albo nie jest ... wypasie), co do sprzetów radiostacyjnych ... nie wiem ... mmoze tez mozna sobie to odppuscić... ale ochrone osobistą? wybacz nie zgodze sie
i nawet nie chce mi sie po raz kolejny tłumaczyc dlaczego (jak co poczytaj wyzej)  co do drabin?
to zwykłe potrzeby... ja osobiscie nie mam ochoty biegać po starej ifie która jest starsza od wegla i non stop w naprawie. a widziałem tez  w jednostkach stare ,,babcie,,  deutz-y i merolki zapadkowe które robia tylko za statystyke na podziale... -
dla ciebie najlepszą modernizacja byłaby .... modernizacjia swojej kieszeni... ok ..twoje prawo.
a ja mam prawo sie nie zgadzać .... puki co jest demokracja ...na wydechu (moze juz niedługo)
... konczac ... i jak to sie ma do ...gadki o samorządach.... nie wiem doprawdy.... ale wtym  szaleństwie jest metoda... tylko ...jaka?

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:27:43 »
 Mam pytanie do sam-go : jeżeli np. lekaze co strajkuja nieustannie dostaliby do łapy po 10 tys. zł co miesiąc to polepszyła by się opieka w szpitalach nad chorymi, przybyło by sprzętu medycznego i nowoczesnych leków lub zabiegów (drogich) czy tez nic by się nie zmieniło poza lepszym bytem lekarzy?

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:41:08 »
A ja mam takie pytanie - co dostaliście za te grube miliony w waszych jednostkach z pieniędzy przeznaczonych na sprzęt ? Czytając te posty zaczynam rozumieć związkowców,którym czasami poprostu ręce opadają.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2007, 21:44:11 »
Witam!
Cytuj
np. lekaze co strajkuja nieustannie dostaliby do łapy po 10 tys. zł co miesiąc to polepszyła by się opieka w szpitalach nad chorymi, przybyło by sprzętu medycznego i nowoczesnych leków lub zabiegów (drogich) czy tez nic by się nie zmieniło poza lepszym bytem lekarzy?
Na pewno NIE!!! Sam tego ostatnio doświadczam  :angry: W zwykłych Pow. Przychodniach!
Dla mnie osobiście "chore" nie od dziś!
Podobnie jest w pewnym sensie i u Nas - tyle, że możemy sobie najwyżej... Dlaczego akurat asp. ,oficer po szkole /słusznej  ^_^/ ma zarabiać 1/4 tego, co żąda sobie obecnie p. ps.publiczny lekarz? Może również przyjść lub nie do pracy. Jak już - sam sobie niemal ustala z góry kiedy i ile...!
Zmiany w Ustawie PSP - dotyczą chyba również gł. tzw. góry, bo "zwykły" np: dyż. nadal będzie zawsze poniżej>>>
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2007, 22:48:36 »
112 - co dostaliśmy .u  mnie w woj dosc sporo jeli chodzi o śr ochr os ... wiem ,że przetargi robiła nasza wojewódzka i kase na to przeznaczona w całosci wydano. buty, kominiarki ubrania spec, i rekawice. co do reszty przetargi robi kg jakijest stopien ich realizacji.... ha ha ha ...znikomy bo przetargi nie wychodzą

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: zmiany w ustawie modernizacyjnej
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2007, 14:21:22 »
No nie wiem czy śmiac sie czy płakac bo dla mnaszej formacji nie jest to dobre. A ustawa miała byc kopem technologiczno-sprzetowym, oby nie był to tylko niewielki krok. A śmiac sie z tego że coś nie wychodzi - nie wiem czy to własciwe.Mam watpliwości.