Autor Wątek: Celowe działanie człowieka-kod 35  (Przeczytany 4439 razy)

Offline robo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Celowe działanie człowieka-kod 35
« dnia: Wrzesień 23, 2007, 14:52:37 »
Witam
Mam takie szybkie pytanie:
Jak prawidłowo nadać statystyczny kod przyczyny zdarzenie konkretnie-zabezpieczenie imprezy masowej.
W moim przypadku WSKR naciska zeby było to CELOWE DZIAŁANIE CZŁOWIEKA-czyli kod 35.
Kiedyś próbowałem to rozgryźć i doszedłem do stwierdzenie, że kod 35 dotyczy celowego działania człowieka na szkodę i w przypadku meldunków z zabezpieczania imprez lepszym jest kod INNE PRZYCZYNY.
Jakie macie doświadczenia z tym??

Offline robo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2007, 16:50:06 »
Info dobre, ale mnie chodziło raczej o sporządzanie dokumentacji ze zdarzeń, gdzie podczas okreslania przyczyny zdarzenia należy określić także statystyczną przyczynę. Nie mam wątpliwości co do teorii na temat imprez masowych.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2007, 18:31:56 »
Battlecry
Zupełnie inna działka i nie o to chodzi  :angry:
W.g. mnie również pasuję bardziej Inne przyczyny, ale co kraj to obyczaj - mało tego! Każda zmiana w WSKR może to /i zdarza się/ interpretować to samo zdarzenie inaczej  :wacko:
Pozdr.
Ps. Ogólnie b.rzadko sporządzam osobiście meldunki z tego rodzaju zdarzeń. To jednak inna historia i jest opisywana również na tym Forum.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2007, 23:02:48 »
Zabezpieczenie imprez masowych - zależy w jakim celu tam pojechaliście. Przeważnie jest zabezpieczenie pod względem p.poż.
Tylko wg. kodów <inne przyczyny>.
Celowe działania człowieka???<pod jakim względem>.
Chyba, że jednostak tam pojechała w innym celu.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:17:20 »
Ja zaznaczam dział inne przyczyny (przechodzi to bez problemu), ale w sumie to nie robiłoby mi żadnej różnicy jeśliby z WSKR-u chcieli taki kod czy inny, papier wszystko przyjmie.... Może masz na wskr-e takiego mądrego gościa (np. po prawie) który roztrząsa takie dylematy. Osobiście współczuję bo pisanie meldunków jest wtedy strasznie męczące. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2007, 09:45:46 »
Osobą sporządzającą meldunek jest kierujący akcją ratowniczą i to co on napisze powinno być święte on tam był on widział i on decyduje a wskr może najwyzej poskarżyć się do operacyjnej że napisał bzdury , a tak na marginesie to "młodzież z wskr" zawsze ma najwięcej do powiedzenia bo nie zna życia tylko formułki.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2007, 00:05:26 »
Hm...
Cytuj
Osobą sporządzającą meldunek jest kierujący akcją ratowniczą i to co on napisze powinno być święte on tam był on widział i on decyduje a wskr może najwyzej poskarżyć się do operacyjnej że napisał bzdury
Fakt jest napisane, kto sporządził i również, kto wprowadził! Więc sprawy formalne odnośnie przebiegu działań, opisu itp. proszę dzwonić bezpośrednio dziś lub jutro>>> do d-cy zmiany /akcji/. W kwestii błędów ortogr. stylist.  owszem może i dyż. tylko czy musi i powinien sam je zmieniać /czyt.poprawiać/? Kody, kwalifikacja, itd.. myślę, że jednak dyż. SK.
Wszystko jednak jak zwykle trafia właśnie do SK i dyż. ma się tłumaczyć - dlaczego!!!
Podobnie jak /inna beczka/ z tel. kto i gdzie akurat wybył z Komendy, czym, kiedy będzie, gdzie jest itp. Uff.
Tak po krótce  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2007, 00:07:47 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Celowe działanie człowieka-kod 35
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:10:04 »
A skąd dyżurny może znać przyczynę? Był tam? Z całym szacunkiem kolego Alex ale nie zgodzę się z tobą , owszem może podpowiedzieć gdzie zakwalifikować na podstawie opisu przedstawionego przez d-cę
ab alio exspectes, alteri quod feceris