Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 90794 razy)

zeyb0r

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 26, 2008, 16:52:58 »
tak spytam, po jakiego w przyjęciu do SA potrzebne badanie w medycynie sportowej?

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 26, 2008, 17:26:32 »
ludzie... idzie sie do lekarza rodzinnego i wam wypisuje... za free nawet... niedawno brałem do SGSP u swojego rodzinnego, wypisał że "stan zdrowia dobry... może przystąpić do egzaminu sprawnościowego" dał podpis, pieczęć i po sprawie...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 26, 2008, 20:30:43 »
No moja pan doktor nie chciała się pod tym podpisać. Ja jej się wcale nie dziwie. Bo jeśli mi się coś stanie na egzaminach (zemdleje) czy coś to na nią nie będzie. A przynajmniej się przebadam i bede wiedział czy mam jeszcze czego szukać w CS.

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 26, 2008, 21:22:33 »
Ja rowniez mysle ze zalatwie ta sprawe u rodzinnego lekarza....no ale jesli juz skieruje do lekarza medycyny sportowej to się nie boję, bo praktycznie od 5 lat gram w piłkę i zawsze co poł roku byłem u takich lekarzy od medycyny sportowej, i wyniki zawsze były w porządku.....mam pytanie jedno, jak składałem podanie to pani powiedziała że mam czekać teraz na list ze SA w którym bedzie oświadczenie i to zaświadczenie lekarskie które trzeba jak najszybciej  zanieźć wypełnione do SA. No ale na stronie SA Krakow to wzor tego zaswiadczenia juz jest, wiec trzezba to wydrukować i to wypełnic czy czekać na list ???? ( no chyba że się przesłyszałem na temat tgo listu  :huh:)

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 27, 2008, 11:04:18 »
Coś ta Pani namieszała!!!

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 27, 2008, 16:16:34 »
Coś ta Pani namieszała!!!

to w końcu jak  jest ??? Drukujemy sami  to "Zaświadczenie lekarskie dopuszczające do egzaminu sprawnościowego" oraz "Oświadczenie kandydata" ze strony SA Kraków i szybko wypełniamy i zanosimy ??? Bo już sam nie wiem....  :huh: jeśli ktoś wie jak to ma być napewno to proszę o szybkie info bo nie chciałbym poźniej przez własne niedopatrzenie  odpaść już nawet przed egzaminami sprawnościowymi... :angry:
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2008, 16:18:05 wysłana przez nepptyk88 »

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 27, 2008, 16:29:40 »
Ja w CSPSP mam ta że drukuje zaświadczenie i ankietę - sam. Wypełniam ankietę zaświadczenie do lekarza żeby się podpisał i przedstawiam to w dniu egzaminu.

nepptyk88 możesz mi opisać jak wygladaja badania w poradni medycyny sportowej?

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 27, 2008, 17:16:47 »
nepptyk88 możesz mi opisać jak wygladaja badania w poradni medycyny sportowej?
To znaczy tak....ja te badania w poradni medycyny sportowej miałem robione pod kątem gry w piłkę nożną, więc nie wiem do końca czy jedno z drugim, mam na myśli wysiłek podczas testów i mecz piłki nożnej, można ze sobą powiązać..

Nom ale było to tak...idę do lekarza rodzinego, mówię że chcę skierowanie do medycyny sportowej, i skierowanie na badania krwi, moczu i EKG...od  razu ze sobą biorę pojemniczek z moczem, oczywiście na czczo trzeba być, potem idę robić EKG, następenie pobrali mi krew i wzięli pojemniczek. Następngo dnia odbieram wyniki, jadę z nimi do lekarza medycyny sportowej, tam dostaję skierowanie do poradni laryngologicznej i okulistycznej....tam robię badanie wzroku, literki na ścianie itd...pytanie o przebyte choroby, czy jakieś problemy inne, sprawdzenie czy wszystko ze słuchem ok,z nosem, gardłem....potem ze wszystkim wracam do lekarza medycyny sportowej, on oglada wszystko, przebada jeszcze, trochę pytań o palenie alkohol, o kontuzję w przeszłości, czy nie ma żadnych duszności, zawrotów, bólów, zasłabnieć po wysiłku itd.....potem rzuca okiem na stawy, na kolana....no i potem podpsiywała mi kartę zdrowia sportowca  na pół roku i tyle wizyty....

Ogólnie to wydaję mi się że jeśli juz Wasi lekarze rodzinni skierują was do medycyny sportowej to okulista, laryngolog będą zbędni.....możliwe że skończy się na badaniach profilaktycznych krew, mocz, EKG...z wynikami do lekarza, rzuci okiem na Was, zada kilka pytań i podpiszę.....

Ja w takim razie drukuję swoje zaświadczenia i lecę do swojego lekarza jutro z dobra kawą  ^_^ żeby mnie nie  nie wysyłał do medycyny sportowej  :mellow: 

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 27, 2008, 18:00:24 »
wie ktoś ile jest złożonych ostatecznie podań do Krakowa?

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Maddo ŁWC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • eŁ Wu Ce
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 28, 2008, 11:59:57 »
Coś ta Pani namieszała!!!

to w końcu jak  jest ??? Drukujemy sami  to "Zaświadczenie lekarskie dopuszczające do egzaminu sprawnościowego" oraz "Oświadczenie kandydata" ze strony SA Kraków i szybko wypełniamy i zanosimy ??? Bo już sam nie wiem....  :huh: jeśli ktoś wie jak to ma być napewno to proszę o szybkie info bo nie chciałbym poźniej przez własne niedopatrzenie  odpaść już nawet przed egzaminami sprawnościowymi... :angry:

Jak ja byłem w Kraku to Pani mi powiedziała że mam czekać na przesyłke gdzie i kiedy i o której będzie egzamin. Będzie też zaświadczenie lekarskie, które musimy jak najszybcie wypełnić. Mówiła że przesyłka przyjdzie w połowie czerwca


Jest 470 podań
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 12:05:22 wysłana przez Maddo ŁWC »
Nowa huta osiedla blokowiska, znakomita dzielnica zasługuje na to miano.

cel:SAPSP Kraków

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 28, 2008, 13:00:00 »
a o ilości podań w CS to nikt nic nie wie? :huh:

zeyb0r

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 28, 2008, 13:56:06 »
Poznań - 431 podań

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 28, 2008, 18:31:54 »
Żartujesz tylko tyle??Czy to jest już ostateczna liczba??w tamtym roku na 40 miejsc bylo 444 chętnych.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 28, 2008, 20:11:32 »
Żartujesz tylko tyle??Czy to jest już ostateczna liczba??w tamtym roku na 40 miejsc było 444 chętnych.

z roku na rok przypadkowych chętnych ubywa, za to rośnie liczba trenujących i uczących się typowo pod egzaminy. W 2005 i 6 roku było odpowiednio 1300 i 1200 chętnych z czego 70% odpadła na sprawnościówce. Znam osoby, które w dzień egzaminu dowiedziały się co mają zaliczać. Teraz takich osób nie ma, za to toczy się ostra walka między zdecydowanymi.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 28, 2008, 20:23:56 »
z tego co slyszalem w CS jeszcze mniej podan jest . . .
Panowie ale trzeba wziac tez pod uwage kwestje nizu demograficznego to tez zaczyna byc znaczacy czynnik
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 28, 2008, 21:13:57 »
nie przesadzajmy... przez 3 lata populacja młodych Polaków nie spadła o ponad 50%
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 21:24:54 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 28, 2008, 21:34:46 »
Ja znakomicie rozumiem tych co nie składają papierów do tej szkoły. Bo byle robol teraz może zarobić śmiało 3-4tys zł. A być strazakiem czy kierowcą tira z musu to to samo tylko kasa większa. Ja osobiście gdyby nie te cholerne powołanie to by mnie tu nie było hehe

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 28, 2008, 21:57:25 »
popieram w całej okazałości... ale nie kasa jest najważniejsza... a tak odbiegając... kto z Was ma prawko kat C ?? mnie sie właśnie dzisiaj udało zdać(nie chwaląc sie...);)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

zeyb0r

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 28, 2008, 22:16:50 »
tak tyle jest na pewno. A kto wie coś o CS?
To masz fajnie, ja z racji wieku jestem dopiero w trakcie robienia kat. B

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 29, 2008, 22:31:32 »
Poznań - 431 podań

Wcale nie tak mało. Myślalem , że będzie mniej. Na pewno nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku  kiedy to zabrało kandydatów ze wszystkimi zaliczeniami na te 40 miejsc bo nie ma progu na testach (szkoda  :angry: ). Widocznie strażak musi być sprawny a nie do końca mądry.  Nie według mnie !!!

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 30, 2008, 07:45:30 »
To że nie ma tego progu to nie znaczy że jest łatwiej! za sprawnościówkę masz łącznie 54pkt na maxa a wierzyć mi się nie chce że ktoś zaliczy to na 54pkt. Więc do przyjęcia brakuje jeszcze tak średnio 100pkt czyli 25 pytań a próg był 28 pytań więc nie jest to do końca takie proste.

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 30, 2008, 16:25:29 »
Poznań - 431 podań

Wcale nie tak mało. Myślalem , że będzie mniej. Na pewno nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku  kiedy to zabrało kandydatów ze wszystkimi zaliczeniami na te 40 miejsc bo nie ma progu na testach (szkoda  :angry: ). Widocznie strażak musi być sprawny a nie do końca mądry.  Nie według mnie !!!

Strażak musi być przede wszystkim mądry. Ciekawe czy bylibyście zadowoleni z progu na testach, więc zniesienie go świadczy tylko o niskich lotach młodzieży
Żeby inni mogli przeżyc

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 30, 2008, 20:44:08 »
Ja jestem w trakcie robienia C  :mellow:
Jakto o co chodzi ze nie ma tych progow z testami ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 30, 2008, 23:51:44 »
tak dla waszej wiedzy. w CS jest niecałe 500 podan. jakies 492-496 nie pamietam dokładnie.

Offline soomo18

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 31, 2008, 00:23:54 »
ej chłopaki jak to jest z tym podciąganiem na drążku można sie na egzaminie podciągać pod chwytem czy tylko nachwytem??? niby pisze na stronce że chwyt dowolny ale krążą legendy ze jedynie nachwytem uznają?? pytam bo wole sie upewnić niż na egzaminie odpaść przez takie niedopatrzenie...