Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 90701 razy)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 11, 2008, 17:30:00 »
pewnie mógłbyś napisać " jestem studentem na drugim roku AGH, ale nie mam powołania" ^_^  ^_^ nie no ja sądzę że jesteś na takim kierunku, który jest przydatny, umysł ścisły czyli jest ok, ale prawda jest taka, że chyba nawet tego nikt nie będzie czytał tak wnikliwie:) sam napisałeś że miałeś "małą" powtórkę z fizyki i chemii więc wszystko jest na Twój plus. :)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 11, 2008, 17:33:43 »
to że dodatkowo studiujesz, ani ci nie zaszkodzi ani nie pomoże, więc nie musisz nikomu nic mówić ani pisać bo nie ma takiego wymogu, natomiast jak już się dostaniesz do SA to indywidualne dogadanie się z komendantem szkoły co do dalszej nauki, chyba że całkiem z niej zrezygnujesz, tak więc  według mnie nie masz żadnego problemu.

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 11, 2008, 20:42:29 »
natomiast jak już się dostaniesz do SA to indywidualne dogadanie się z komendantem szkoły co do dalszej nauki, chyba że całkiem z niej zrezygnujesz, tak więc  według mnie nie masz żadnego problemu.

W moim przypadku są to studia dzienne więc to praktycznie byłoby nie możliwe, bo to byłoby na przekór systemowi skoszarowanemu  -_- 

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o terminy tzn. testy są 1 i 2 lipca. Jeśli ktoś wie jak się przedstawia sprawa z wynikami, czyli kiedy będę wiedział że zostałem wstępnie przyjęty ??? z tego co czytałem to dostaje się list z decyzją i wyjaśnieniami dotyczącymi tych badań szczegółowych. No ale tak mnie więcej czy połowa lipca to będzie już ostateczna decyzja typu pan xxxxx ma się stawić y września w szkole.... ??? Wiem wiem, najpierw trzeba się w ogóle dostać a potem będę się martwił, ale po prostu muszę wcześniej przynajmniej orientacyjnie zaplanować wakacje pod względem jakiejś pracy. Dziękuje za wyrozumiałość  -_-

sikor

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 11, 2008, 21:19:22 »
natomiast jak już się dostaniesz do SA to indywidualne dogadanie się z komendantem szkoły co do dalszej nauki, chyba że całkiem z niej zrezygnujesz, tak więc  według mnie nie masz żadnego problemu.

W moim przypadku są to studia dzienne więc to praktycznie byłoby nie możliwe, bo to byłoby na przekór systemowi skoszarowanemu  -_- 

Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o terminy tzn. testy są 1 i 2 lipca. Jeśli ktoś wie jak się przedstawia sprawa z wynikami, czyli kiedy będę wiedział że zostałem wstępnie przyjęty ??? z tego co czytałem to dostaje się list z decyzją i wyjaśnieniami dotyczącymi tych badań szczegółowych. No ale tak mnie więcej czy połowa lipca to będzie już ostateczna decyzja typu pan xxxxx ma się stawić y września w szkole.... ??? Wiem wiem, najpierw trzeba się w ogóle dostać a potem będę się martwił, ale po prostu muszę wcześniej przynajmniej orientacyjnie zaplanować wakacje pod względem jakiejś pracy. Dziękuje za wyrozumiałość  -_-
Z tego co wiem to wyniki egzaminów zostaną zamieszczone na stronie szkoły :)

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 11, 2008, 22:51:25 »
Witam. Mój pierwszy post na forum. Ja w tym roku startuję do Poznania.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 12, 2008, 08:46:44 »
nepptyk88 ja Cię nie rozumiem to chcesz byc strażakiem czy nie. Bo wnioskuje że chciałbyś sie uczyć i w SA i AGH. Ja to marze tylk o jednym żeby się dostać do CSPSP i nic więcej. Nie mam zamiaru ończyć innych szkół żeby mnie potem z podziału bojowego zabrali. A co do wyników to kilka dni po egzaminach są publikowane na stronie szkoły i przysyłają list że jest się przyjętym bądź nie i odrazu skierowanie na badania.

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 12, 2008, 14:07:46 »
Witam. Mój pierwszy post na forum. Ja w tym roku startuję do Poznania.

Witamy na pokladzie  ^_^  :mellow:
To pochwal sie kolego jakie masz osiagi - 1000m, 50m, podciaganie jak ci idzie no i jak z fiza i chemia  :rolleyes:


Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 12, 2008, 14:33:04 »
Witam wszystkich:)  1000m 2.33 50m 6.50 drążek narazie 15, ale pracuje nad tym;)

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 12, 2008, 15:19:31 »
drążek- 16
50m- 7.30-7.40
1000m - 3.25

Testów narazie nie rozwiązywałem bo zmagam się jeszcze z maturą :)

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 12, 2008, 15:51:13 »
nepptyk88 ja Cię nie rozumiem to chcesz byc strażakiem czy nie. Bo wnioskuje że chciałbyś sie uczyć i w SA i AGH. Ja to marze tylk o jednym żeby się dostać do CSPSP i nic więcej. Nie mam zamiaru ończyć innych szkół żeby mnie potem z podziału bojowego zabrali.

Chcę zostać strażakiem i również marzy mi się podział bojowy. Napisałem tak tylko dlatego, że  kolega emer  napisał o tym ze mógłbym się dogadać z komendantem co do dalszej nauki, jeśli chciałbym ją jakoś kontynuować. To że napisałem że jestem na dziennych więc to byłoby nie możliwe, odnosiło się do sytuacji czysto teoretycznej, czyli takiej jaką poruszył emer, ja nie mam zamiaru dzielić się na SA i AGH.. I również marzę tylko o SA Kraków

Jestem zdeterminowany i ukierunkowany tylko na SA....w momencie dostania się do SA automatycznie rezygnuje ze studiów.... :mellow:

Dziś już dokumenciki złożone więc pozostaje się wziąć za naukę i drążek  -_-

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 13, 2008, 09:51:42 »
Drogi Grzesiu_ratowniku a kto Ci naopowiadał, że jak skończysz studia po aspirantce to zabiorą Cie z podziału? chyba chodzi o to by sie rozwijać i dalej uczyć tego czym się interesuje prawda? ja osobiście w tym roku jeszcze nie ale za rok planuję się wybrac na SG SP bo jak je skończe to może nie bedę musiał ciągnąć do emerytury na podziale tylko odejść sobie na nią z biura z wyższą grupą.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 13, 2008, 11:42:12 »
ale na PB jest za to ciekawie i praca jest urozmaicona a w biurze to prawie to samo w kolko idzie oszalec , nie twierdze ze cale 15 lat na PB ale tak polowe to przynajmniej zeby ciesszyc sie z pracy
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 13, 2008, 12:27:01 »
właśnie dzwoniłem do Krakowa upewnić sie czy dokumenty dotarły... obecnie taka miła Pani mówiła mi że mają 320 podań...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 13, 2008, 14:06:25 »
Bo z was tacy strażacy! Jaki to strażak w biurze to pracownik PSP. hehe Wam nie chodzi o rozwijanie tylk jesteście łakomi na stanowiska i kase. Ja to w straży mógłbym i za 600zł pracować bo tyle starczy mi na przeżycie a przynajmniej robiłbym to co kocham. A to jest najważniejsze

Offline Shave

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 13, 2008, 15:39:00 »
drazek-20
50- 7:06
1000 jeszcze nie biegłem
No to do września :D

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 13, 2008, 20:48:17 »
A gdzie startujesz? Wszyscy tak wypisują przed egzaminem a na egzaminie i tak mało kto ma maxa.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 13, 2008, 22:33:31 »
Bo z was tacy strażacy! Jaki to strażak w biurze to pracownik PSP. hehe Wam nie chodzi o rozwijanie tylk jesteście łakomi na stanowiska i kase. Ja to w straży mógłbym i za 600zł pracować bo tyle starczy mi na przeżycie a przynajmniej robiłbym to co kocham. A to jest najważniejsze

i ja popieram całym sercem kolege:) moze nie za 600 ale zeby utzymać rodzine to za 1300 na ręke:) a podanko do CSPSP poszło juz w sobote:D

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 14, 2008, 11:43:32 »
Grzesiu nie unoś sie tak bo bedzie plama. ja nie mówie ze poszedłem do straży dla pieniędzy i stanowisk. chodzi o to by "na starość" mieć mozliwosc pójscia do biura by miec lepsza emeryture. a co do pracy za 600 zł to zycze powodzenia pracowac za 600 zł i utrzymywac żone i dzieci...

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 14, 2008, 12:46:58 »
Ja w moim mieście jestem w stanie wyżyć za 600zł mieszkanie u matki i git ale przynajmniej robiłbym to co kocham. Bo robić coś z musu dla dużej kasy mi się nie widzi. Ja nie jestem człowiekiem który jest wstanie zrobić wszystko dla pieniędzy u mnie liczy sie godne życie i spełnaianie swoich pragnień i marzeń. Może to dla was jest dziwne i wydam sie wam jaimś psycholem.

sikor

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 14, 2008, 14:05:57 »
A jak przygotowujecie się do testów z chemii i fizyki ??

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 14, 2008, 14:12:16 »
Korki korki i jeszcze raz korki. Poszedłem na całość hehe

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 14, 2008, 14:42:54 »
Rozwiązywanie testów z chemii i z fizyki z poprzednich lat ze znajomymi z AGH którzy studiują te właśnie kierunki.....
Poza tym powtórka materiału ze studiów, gdyż miałem już dokładnie przerobioną chemię ogólną na 1semestrze a teraz mam fizykę ogólną.... -_- jeszcze półtora miesiąca więc powinienem się wyrobić ze wszystkim...

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 14, 2008, 15:01:56 »
"... u mnie liczy sie godne życie i spełnaianie swoich pragnień i marzeń..." chcesz to robic za 600 zł miesiecznie i mieszkac u matki całe zycie? piekny plan na przyszłość. ja wole pracowac na podziale, zarabiac przy tym srednio a po kilku latach spróbowac biura by odejsc ze strazy z gwarancja na przyszłość.

Offline nepptyk88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 14, 2008, 15:26:19 »
chcesz to robic za 600 zł miesiecznie i mieszkac u matki całe zycie? piekny plan na przyszłość. ja wole pracowac na podziale, zarabiac przy tym srednio a po kilku latach spróbowac biura by odejsc ze strazy z gwarancja na przyszłość.


..... przynajmniej robiłbym to co kocham. Bo robić coś z musu dla dużej kasy mi się nie widzi. Ja nie jestem człowiekiem który jest wstanie zrobić wszystko dla pieniędzy u mnie liczy sie godne życie i spełnaianie swoich pragnień i marzeń...

TYLKO że niestety żyjemy w takich czasach gdzie nie tylko spełnianie swoich marzeń jest ważne, nie mówię że jest ono nie ważne,BO JEST.....ale trzeba też trochę patrzeć w przyszłość i planować ją realnie, każdy z nas założy rodzinę, przyjdzie pora na dzieci i co wtedy ?! Panowie nie kłóćmy się bo racja leży pośrodku.....to nie nasza wina że przyszło nam żyć w takich czasach gdzie liczy się często każdy grosz. ja również nie  idę do straży po pieniądze o stanowiska...idę tam bo to moje marzenie....jak wielu z was zresztą...

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 14, 2008, 17:27:20 »
panowie momento jesli chcecie dyskutowac na temat plac,marzen to nowy temat do tego by pasowal  :wacko: to co teraz piszecie odbiega od tematu tego topika
Do 1 lipca w Cs
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu