Autor Wątek: Posterunki  (Przeczytany 1750 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Posterunki
« dnia: Kwiecień 26, 2004, 20:01:25 »
interesuje mnie organizacja posterunku
jak to wygląda oraganizacyjnie?
ile ludzi jest na zmianie
jaki sprzet
czy jest tam np.d-ca posterunku na 8 godz. itp..

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Posterunki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2004, 20:03:43 »
kiedy się je tworzy i czy można chronić rejon z innego województwa -bliskość wyjazdu a duża odległość od jrg

Guest

  • Gość
Posterunki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2004, 21:47:17 »
Wiele pytań.
Z tego, co mi wiadomo, nie ma przepisów zabraniających tworzenie tzw. posterunków. Te, o których mi wiadomo, były tworzone na zasadzxie porozumienia pomiędzy Komendantami powiatowymi, a odpowiednim przedstawicielem samorządu.
Na razie tworzone są na bazie istniejących OSP. W jednym ze znanych mi przypadków służba jest pełniona przez pełen zastęp, dysponyujący pojazdem oddelegowanym z macierzystej JRG. W drugim przypadku (podobno) dyżur zmianowy pelniony jest przez kierowcę i dowódcę zastępu. Do dyspozycji mają jeden z pojazdów OSP.
Jeśli się nie mylę, to nie można stworzyć posterunku dla ochrony sąsiedniego województwa. Organizacja ochrony przeciwpożarowej w powiecie leży przecież w gestii komendanta powiatowego, a nie wojewódzkiego. Z drugiej jednak strony, jakby się zastanowić, to przecież nie ma przeciwwskazań do zawarcia porozumienia pomiędzy komendantem powiatowym a samorządem sąsiedniego województwa, ale z oddelegowaniem od tego Komendanta do sąsiedniewgo województwa to już nie ten szczebelek.
Odnośnie wspomnianego przez Ciebie Dowódcy posterunku, to w obu wspomnianych przeze mnie przypadkach jest inaczej. Tam gdzie jest dwóch ratowników nie ma dowódcy, natomiast w drugim przypadku jest.