Autor Wątek: Hydronetka Poszukiwana  (Przeczytany 3283 razy)

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Hydronetka Poszukiwana
« dnia: Kwiecień 26, 2004, 10:25:05 »
ew. gdzie niedrogo można to nabyć, Supon znam ale tam śpiewaja ponad 200 PLN
bede wdzieczny za wszystkie namiary

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2004, 13:21:26 »
Zajrzyj na stronę www.malystrazak.pl ogłaszają się w "Strażaku" ze sprzedają hydronetki i inny sprzęt na zawody CTIF.
Mail do nich info@malystrazak.pl
Ceny niestety nie znam.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2004, 13:22:24 wysłana przez Straszak »

Offline Sup55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2004, 14:00:17 »
W Spronie w Olkuszu sa hydronetki po 160 zł netto.Namiary na Supron

Thorgal

  • Gość
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2004, 15:12:32 »
Cytuj
W Spronie w Olkuszu sa hydronetki po 160 zł netto.
A w Horpolu są po 150 :)
podaję namiar

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2004, 13:59:42 »
A słyszał ktoś z Was o hydronetce zakładanej na plecy? Moim zdaniem idealnie nadawałaby się do gaszenia traw - szczególnie w przypadku trochę "większej trawy:, podczas której tłumice już nic nie pomagaja. Ja wtedy biore zwykłą hydronetkę, ale cholerstwo jest tak niewygodne do przenoszenia (szczególnie napełnione wodą), że aż chciało by się ją zamontować na plecy...

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2004, 09:54:38 »
Cytuj
A słyszał ktoś z Was o hydronetce zakładanej na plecy? Moim zdaniem idealnie nadawałaby się do gaszenia traw - szczególnie w przypadku trochę "większej trawy:, podczas której tłumice już nic nie pomagaja. Ja

Idealnie do tego nadają się zwykłe plastikowe oryskiwacze do roślin. Wlewamy wodę, zakładamy na plecki i możemy już w bardzo wygodny sposób gasić trawki. I przynajmniej człowiek nie namęczy się tak jak przy tłuczeniu tłumicą :P

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2004, 11:48:17 »
Cytuj
Idealnie do tego nadają się zwykłe plastikowe oryskiwacze do roślin. Wlewamy wodę, zakładamy na plecki i możemy już w bardzo wygodny sposób gasić trawki. I przynajmniej człowiek nie namęczy się tak jak przy tłuczeniu tłumicą :P
Jesteś pewien? Próbowałeś tego w praktyce? Bo ja to mam w domu taki opryskiwacz i tym co z tego leci to jakoś mi się nie wydaje żeby można było skuteczni zgasić jakąś większą trawkę - taki malutki pyłek leci. Może jak by przerobić lance i dysze?
A może to faktycznie da radę tak gasić i ja się mylę.
Pozdrawiam, Sylwek
 

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2004, 14:19:17 »
No no Panowie, jak wynika z waszych wypowiedzi to jeździcie gasić trawniki :o
Nie wyobrażam sobie jak można gasić nieużytki opryskiwaczem, skoro w-25 nie daje rady.
Wydaje mi się ze, na wasze szczęście, nie mieliście okazji gasić dobrych traw(200ha trzcin).
Jeżeli pożar jest na tyle mały że można go zgasić hydronetką, czy opryskiwaczem, to i tłumicą machnąć parę razy nie będzie problemu.
Pozdrawiam! B)  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Hydronetka Poszukiwana
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2004, 12:58:40 »
Cytuj
Jeżeli pożar jest na tyle mały że można go zgasić hydronetką, czy opryskiwaczem, to i tłumicą machnąć parę razy nie będzie problemu.
 
No właśnie że nie. Oczywiscie są pożary których gaszenie hydronetką byłoby conajmniej śmieszne, o ile nie zabójcze dla strażaków, ale tłumice przy pewnej wysokości i intensywności płomienia tracą całkowicie swoją skuteczność. A nawet niewielki strumień wody podany na źródło ognia może ten ogień zgasić (do pewnej wysokości płomienia ma się rozumieć). Wiele razy byłem w sytuacji, w której padaliśmy ze zmęczenia i poprostu trzeba było odpoczywać, bo płomienie były poprostu za wysokie - dodaj do tego podmuchy wiatru i poprostu trzeba chwile odczekać. Czy można na to cos pradzić? Otóż w takiej sytuacji, bierze się hydronetkę i jeden lub dwóch ludzi idzie z hydronetką i strumieniem rozproszonym gasi to co największe, a za nimi idzie jeden z tłumicą i poprawia. To naprawde działa w sytuacji gdy tłumicą byś nic nie wskórał. Problem jest tylko w tym, że hydronetka jest strasznie nieporęczna - stąd pomysł by zastosować hydronetke plecakową.

Dlatego tak bym ten sprzęt tak podzielił:
- mały płomień można ugasić tłumicą,
- jeśli nie da się tłumicą, to w wielu przypadkach bardzo dobre efekty daje właśnie hydronetka,
- no a jak hydronetka nic nie da (to przecież widać, że nie ma nawet sensu jej zabierać) wtedy pozostaje W52, albo samolot..:)

pozdrawiam
Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl