Autor Wątek: WIBP dla cywili dziennie czy zaocznie ??  (Przeczytany 1539 razy)

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
WIBP dla cywili dziennie czy zaocznie ??
« dnia: Wrzesień 12, 2007, 08:46:10 »
Witam !! Mam takie pytanie dla ludzi studiujacych w SGSP dla cywili: Czy warto iść na WIBP dla cywili na dzienne czy lepiej wybrać system zaoczny ?? Proszę o pomoc bo nie wiem na króry system na tym wydziale mam sie zdecydować !! Z góry dzięki za pomoc !!! Pozdro Pisak !!  :huh:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 10:11:38 wysłana przez pisak10 »

Offline panda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: WIBP dla cywili dziennie czy zaocznie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:41:53 »
Co to jest WIBP ?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: WIBP dla cywili dziennie czy zaocznie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2007, 18:59:03 »
panda - odrobinę pomyślunku! Wpisz sobie do wyszukiwarki WIBP i sprawdź!

Gdybyś nie znalazł to znaczy to Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: WIBP dla cywili dziennie czy zaocznie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:28:40 »
Kolego! Najpierw zadaj sobie jedno ważne pytanie: kim chcę być? i drugie : kim jestem?
Jak sam zaznaczyłeś wybierasz. Studia dzienne: codzienna nauka, mniej czasu w tygodniu. Żyć za coś trzeba. Studia zawsze coś pochłoną, życie też. Stac Cię (lub rodziców) na to? Największy plus - cały czas, jeżeli taka jest Twoja wola, jesteś "w temacie", blisko biblioteki, kolegów, wykładowców. Uczysz się ale też wyrabiasz kontakty, itp.
 Studia zaoczne: nauka płatna, dochodzą dojazdy zakwaterowanie. Ukończenie WIBP w tym systemie wymaga więcej samozaparcia i dyscypliny, gorszy dostęp do tego o czym wspomniałem wyżej.
Jeżeli jesteś zdeterminowany i chcesz ze studiów wynieść max korzyści to oba systemy nauki są dobre.
Jeżeli wybierasz studia zaoczne, to optymalne byłoby gdybyś pracował w szeroko rozumianej ochronie ppoż. Wtedy nie tracisz kontaktu z przedmiotem nauki. Masz większą motywacje do rozwoju (nauki). Powodzenia.
Inżynier po SGSP. (WIBP, ZSZ-3).