Służba > Forum zawodowców

Utrudniony-niemożliwy Awans

(1/5) > >>

bartek6:
po przeczytaniu projektów zmian zaniepokoiło mnie unormowanie stanowisk służbowych i stopnia służbowego .
jestem oficerem w komendzie III kat- i po zmianach okazuje sę że nigdy nie bedę miał możliwosci otrzymania stopnia st. bryg.  nie mówiąc już że utrudnione będzie otrzymanie stopnia bryg. - muszę zostać minimum z-cą komendanta a to będzie naprawdę trudne.
kto te wymogi wymyślił- znów nasza kochana KG- u nich łatwiej dość do wyższych stopni niemal na każdym stanowisku można dojść do st. bryg.
mam nadzieje że związki negatywnie opowiedzą się za tą zmianą chyba że pan osmycki nie lubi korpusu oficerów bo korpus aspirancki ma możliwość osiągnięcia najwyższego stopnia niemalże na każdym stanowisku w komendzie powiatowej i jrg
 

jurol:
To co proponują jest nie do przyjęcia. Zawsze obostrzenia dotyczą podziału bojowego a w Komendach jest ich niewiele, może to obawa o konkurencje młodych inteligentnych osób , które często mają dużo zapału do pracy.

TomekP:
Do Bartek6.
A kto Ci powiedział, albo obiecał, że będziesz kiedykolwiek brygadierem?
W Twoim przypadki i na Twoim stanowisku (bo jesteś chyba Dowódcą zmiany) możesz zostać awansowany do stopnia st.kapitana i już. Wyżej to już nie na podziale (chyba, że PSK tam jest do mł.bryg - bodajże).
A w kwestii czasookresów pomiędzy awansami w stopniu, to są to okresy minimalne.
Nie przejume się. Na pewno nie raz słyszałeś stwierdzenie: nie każdy musi być oficerem. To teraz posłuchaj nowego: nie każdy musi być brygadierem.

Do juroila.
Jak wskazują najnowsze badania: " młode, inteligentne osoby, które często mają zapał do pracy", to często ludzie nie posiadający do zaoferowania nic poza tym właśnie zapałem - nazwałbym go młodzieńczym ( a nie słomianym).

TomekP:
A jeszce jedno. Zastanawialiście się jakby to było, gdyby awanse były formą nagrody, efektem  ponadprzeciętnej oceny kwalifikacyjnej, a nie czymś, co się każdemu należy ( czy się stoi, czy się leży - cholera, skąd ja to znam?).

alex:
Witam może jakiś link do tego projektu zmian??
Nie mogę jakoś tego znaleźć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej