Autor Wątek: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>  (Przeczytany 3153 razy)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« dnia: Wrzesień 05, 2007, 12:54:41 »
Witam

Mam ptanko niedawno zrobiłem sobie prywtnie badania(psychotesty) na pojazdy uprzywilejowane i w zwiazku z tym nasuwa mi sie pytanie : "Czy maja takie badania i dostajac sie do PSP bedą Oni to chonorowali czy bede musil jeszcze raz robic te badania z ich skierowaniem i w osorodku przez nich wyznaczonym"


Pozdrawiam -_-


Nie ma potrzeby krzyczeć, ogranicz uzywanie capsa- bulon
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 14:07:36 wysłana przez bulon »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: PSYCHOTESTY NA POJAZDY UPRZYWILEJOWANE >>>PILNE <<<
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2007, 13:20:32 »
będziesz je musiał jeszcze raz robic w osrodku przez nich wyznaczonym bo te psychotesty ktore ty sobie robiles tzw.u wariata zupełnie roznia sie od tych na które kieruje PSP bo ty robiles na pojazdy uprzywilejowane a PSP kieruje na psychotesty weryfikujace przydatnosc do słuzby pozdro

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2007, 16:28:11 »
Wiem ze bede pszechodzil psychotesty  pod wzgledem przydatnosci czy nie jestem jakis swir czy cos :rolleyes: ale mi wlasnie chodzi o pojazdy uprzywilejowane czy jak mam ten kwitek to juz mam to z bani i moge jezdzic np.Starem w strazy czy  suka w policji czy w PSP powiedza mi : Synek ten papierek to wiesz.....a my i tak cie wysylamy jeszcze raz.
W sumie to przechodzilme te pshtesty  chyba z 3 razy i wiem o co biega ale po co dodatkowy stresik... -_-

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:00:59 »
ja tez mam psychotesty zrobione do mojej osp na samochod ale w PSP tego nie honoruja ja tez musialem drugi raz robic

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2007, 11:50:06 »
ile trzeba miec lat zeby mozna bylo przystapic do psychoestow

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2007, 12:41:38 »
ile trzeba miec lat zeby mozna bylo przystapic do psychoestow

1. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym może być osoba, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, która:

   1.ukończyła 21 lat,
   2. posiada zaświadczenie wydane przez pracodawcę, potwierdzające jej zatrudnienie oraz spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, i psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.

2. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej może być osoba, która posiada zaświadczenie wydane przez dowódcę jednostki wojskowej, potwierdzające spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, oraz psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.

3. Kierującym pojazdem uprzywilejowanym Policji może być osoba, która posiada zaświadczenie wydane przez odpowiedni organ Policji, potwierdzające spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, oraz psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 12:57:23 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Psychotesty na pojazdy uprzywilejowane <<pilne>>
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2007, 09:03:07 »
Z dokładnej lektury zapisu art.95a Kodeksu Drogowego nasuwają się wątpliwości dotyczące pracodawcy, o którym mowa w ust. 1 pkt 2) >  posiada zaświadczenie wydane przez pracodawcę, potwierdzające jej zatrudnienie oraz spełnienie wymagań w zakresie badań lekarskich, o których mowa w art. 122 ust. 2, i psychologicznych, o których mowa w art. 124 ust. 2..
Kto winien wydać takie zaświadczenie członkowi OSP nie będącemu pracownikiem OSP, Urzędu Gminy lub też PSP? Ustawodawca raczej nie uwzględnił osób działających społecznie - zaświadczenie wydane przez prezesa OSP literalnie nie spełnia wymogu prawa.   :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe